Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Szeretném segítséget kérni...

Szeretném segítséget kérni tőletek, hogy segítsek a tesomnak?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben a nővérmet (2,5 korkülönbség van köztünk) igen csak kijárt a rosszból. Először a barátja szakított vele, utána majdnem megtámadták éjszaka az utcán, össze veszet egy barátnőjével, szőve, ezek a tipikus csajos dolgok. Most eléggé össze van zuhanva szegénykém, anyukám apukám és az én társoságomon kivül senkiét nem igényli. Már vagy 2 napja nem mozdult ki a házból, eléggé aggódók miatta. Szeretnék neki segíteni, csak nem tudom hogyan közelítsék meg, tudom, hogy a saját testvérem, de most fontos hogy minden "tökéletes" legyen amit biztosíthatók. Illetve ebben a lányok segítségére lenne szükségem, nem lehetek neki kicsit sok? És inkább legyek vele vagy hagyjam, hagy eméssze magát. Mert ha vele vagyok nem kéri, hogy hagyjam magára, de ha nem vagyok vele akko se szokott szólni hogy legyek vele ( a lassan 1 hét alatt csak 2X fordult elő az hogy szerette volna hogy Ada menjek hozzá )

Szerintetek?



2017. dec. 30. 00:34
 1/4 anonim ***** válasza:

Nagyon jó testvér vagy. Szerintem az a legjobb, ha békén hagyod és nem foglalkozol az ő problémáival, hanem a saját dolgaidra figyelsz. Ezeket egyedül kell megélnie, vannak dolgok amikben nem segíthetünk másoknak. Ha a család nem kerít nagy feneket a problémáinak, ő is hamarabb túllép rajtuk vagy ő maga fog segítséget kérni. De addig inkább hagyd békén szerintem.

Legalábbis nekem ez a tapasztalatom, nálunk én voltam az a problémás gyerek.

2017. dec. 30. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ha sokat beszelgettek “dumcsiztok” az a legjobb gyogyir. De sok nevetessel fuszerezve ;) nalunk emiatt nagyon osszetarto es kiegyensulyozott a csalad. Rengeteget beszelgetunk. :) a legjobb terapia
2017. dec. 30. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Milyen jó testvér vagy :) egyébként nekem két öcsém van, bár nagyobb a korkülönbség, de a nagyobbik már elég nagy volt ahhoz hogy ő is érezze baj van velem, hasonló kép voltam én is, barátom szakított velem, barátok már alig voltunk, épp munkanélküli voltam, de nekem is segített az hogy legalább a kis családom velem volt és tudtam bármi is lesz velem ők itt vannak nekem,velem. Én sokat beszélgettem velük,elmentem kajálni, nagy nehezen ravettek, vásárolgatas,az nekem sokat segített hogy ne agyaljak. De viszont a szakítást azt neki egyedül kell fejben eldönteni, lezárni, át kell esni rajta, érezni is kell hogy fáj, hogy rossz.

És a következő szakítást ha minden igaz jobban fogja meg élni, és tud tanulni a mostanibol,meg addigra rá jön hogy nem a világ vége, és hogy elmúlik a fájdalom,meg kell vele értetni hogy ő egy értékes lány és ez elfog múlni és ő is megfogja találni azt aki szereti és akit ő is szeret, és hogy csodálkozni fog még hogy jé ez a szerelem, nem az amit most érzett, mert csak jobb és jobb lesz, ám hosszú az út mire az ember általában, megtalálja az igazi társat, addig sok szakitason át esik, bár vannak akik egyből megtalálják de az ritka :) mondogasd neki hogy ő szép, értelmes, és nem érdemli meg egy fiú sem hogy szomorú legyen miattuk, egy nő a gyerekei, az apja, vagy a testvérei érdemlik meg a könnyeket, más férfi nem

2018. jan. 1. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Jo valaszok. De ha szeretned kizokkenteni ebbol kerj tanacsot tole. Beszelj neki a sajat problemadrol. Mint a sorstarsak...

Fontosnak fogja erezni magat...es lehet kozos problemara is talaltok. Terapia

2018. jan. 1. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!