Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A testvérek minden esetben...

A testvérek minden esetben veszekednek/verekednek ha kis korkülönbség van köztük pl:2-3-4 év? Vagy ez csak nevelés kérdése

Figyelt kérdés

2017. dec. 30. 14:24
 1/8 anonim ***** válasza:
69%
Bátyám 3 évvel idősebb nálam (lány vagyok). Nem emlékszek olyanra, hogy verekedtünk volna, esetleg játékból, de nem emlékszek arra, ha megütött volna. Fenyíteni sem fenyített, vitáink voltak, vannak, és lesznek is, de nem dobálunk tárgyakat. Testvériesen szeretjük egymást, szüleink megneveltek. Szerintem ez mind nevelés kérdése.
2017. dec. 30. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 3 és 7 évesek a fiaim. Nem jellemző rájuk a verekedés máshol, idegen helyen imádják egymást, itthon viszont elég sokszor tépik egymást játékokért.
2017. dec. 30. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
21%
A gyerek mini felnott,másol mintát. Ahol a gyerek verekedős,vagy verekednek,ott nagy valoszinuséggel a szulok kozt se oké minden,és ok is odavernek egymásnak a gyerek meg eltanulja. Személyes példa vendégség volt nálunk, kis fiu, ovodás, b---zd megelt,apuka b--zdmeg kiséretén tette fel okos kérdesét h vajon hol tanulhatta a gyereke ezeket a k-b..ott szavakat, vajon hol..
2017. dec. 30. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
35%
Két öcsém van . A nagyobbik két évvel fiatalabb nálam . Nálunk a játékért tényleg ment a pankráció annak ellenére ,hogy lány vagyok . Hol azért „verekedtünk össze mert tönkre tette a babám hol másért . De volt olyan ,hogy összevesztünk egy távcsövön és ö mérgében fejbe vágott vele én meg vissza küldtem egy labdával :D Talán ez volt a legdurvább . Szegénykém csoda ,hogy normális felnőtt lett .Mikor kicsi volt ö hibás beszéd volt ( igen beszéd hibás de ez azota rajta maradt ) és volt ,hogy a megcsikizel helyett azt kérdezte megverem e :D
2017. dec. 30. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
58%

Most a 4. válaszoló után eszembe jutott, hogy egyszer az egyik tanár nőm mesélte, hogy neki van egy öccse, kb. 3 év lehet köztük, aztán többnyire ő verte az öccsét, majd később már fordítva :D

Persze poénkodott csak, de volt hogy ők is bunyóztak. Meg szerintem ha egyszer kétszer bunyóznak (úgy mint a filmekben) az még nem jelenti azt, hogy félre lettek volna nevelve.

#1 voltam

2017. dec. 30. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Köztem és öcsém közt 2 év van, verekedtünk. Két nagyobb gyerekem között 3 év van, verekszenek. A kicsi még csak 2 éves, 6-9 év a korkülönbség a nagyokkal, őt (még) nem verik :) Nem hiszem, hogy nevelés kérdése.
2017. dec. 30. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Én és az öcsém közt másfél év van,szinte úgy nőttünk fel mint az ikrek.sokat játszottunk,de gyepáltuk is egymást rendesen.már mostanra mire már lassan nekünk lesz unokánk, a legjobb testvérek lettünk,mindenben számíthatunk egymásra.nagyon szeretjük egymást.szerintem nincs nagy jelentősége annak,hogy az ember kiskorában mennyit verekedett a testvérével.
2017. dec. 31. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nevelés és alaptermészet kérdése. Az unokám most 10 éves. 4 éve bekerült a fiam élettársának 3 gyereke közé (azaz van 4 fiú összesen). Az egyik "lakótársa" 11 éves, a másik 10 és a harmadik 8 éves. Nincs igazán konfliktus köztük.
2018. jan. 8. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!