Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit tennétek a helyemben? A...

Mit tennétek a helyemben? A tesóm hazudik anyukámnak én pedig tudomására jutottam, hogy nem éppen azokkal találkozik akiket otthon elmond.

Figyelt kérdés
Már nem először fordul elő, hogy a 15 éves húgom ismeretlen fiúkkal találkozik (neten beszéltek, de nincs közös ismerettségi kör) és nekünk meg azt kamuzza a barátaival. Féltem őt, mert soha nem lehet tudni vajon kivel találkozgat, mennyire "kedves" a neten megismert pasi. Már kétszer lebukott előttem, most harmadszorra is és nem tudom elmondjam-e a szüleimnek, mert rám ezek szerint nem hallgat. Vagy csak túlreagálom?
2018. jan. 5. 18:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mond el a szuleidnek , akkor is ha haragudni fog dad, inkabb haragudjon, minthogy valami baja essek.
2018. jan. 5. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
96%

Én is félteném.

Elmondanám neki, hogy miért féltem, hogy mi történhet ilyenkor.

Neten is vannak jó "elrettentő" videók.

Van, amikor egy férfi lányokkal ismerkedik (persze nem igazából ismerkedik, csak hogy bebizonyítsa, hogy mennyire naivak a fiatal lányok, és a szüleik is be vannak avatva.) Eszméletlen mikbe mennek bele a lányok. Megadják a címüket. Tök sötét, kihalt parkban találkoznak. Beülnek idegen autóba. Stb.

2018. jan. 5. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
80%
Ez az az eset, amikor el KELL mondani a szülőknek, mert életveszélyben van. Nem véletlenül hazudozik, ő is tudja, hogy nem megfelelő ez a társaság.
2018. jan. 5. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
95%
Igen, mondd el a szüleidnek, mert tényleg nem biztonságos, amit a húgod csinál. Egy internetes név, profil mögött bárki lehet, bármilyen szándékkal. Nagyon sok fiatal megy bele így meggondolatlan dolgokba, nem csak lányok, hanem fiúk is, viszont tény, hogy lányokra sokkal többen vadásznak. Az elrettentő videók tényleg tanulságosak, nézessetek meg vele ilyeneket. Nem az a cél persze, hogy ezután mindenkitől tartson, hanem hogy ne legyen meggondolatlan, legyen sokkal óvatosabb és felelősségteljesebb.
2018. jan. 5. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ez volt 2 éve. 14 éves húgom ugyanazt csinálta mint a te húgod. Én is aggódtam érte, ezért elmondtam anyuéknak.

De megkértem a szüleimet, hogy ne árulják el, hogy én köptem be, mert nem szeretném ha egy életre megutálna. Apum egyik nap követni kezdte amikor a húgom azt mondta, hogy 2 barátnőjével megy moziba. Totál idegen pasassal volt, és apum úgy tett mintha véletlenül futottak volna össze. Volt nagy balhé, mert a pasas akivel a húgom találkozott, majdnem apummal volt egyidős. Később kiderült, hogy 16 évesnek mondta magát a neten, és a húgom még azt is bevette amikor a pasassal találkozott, hogy ő a fiú apja, és elviszi a húgomat az edzésre ahová a srác jár. Rendőrségi ügy lett belőle. Azóta a húgom is belátja, hogy hülyeséget csinált. De hál istennek ma sem tudja, hogy én köptem be. Még mindig nem merem elmondani neki.

22/L

2018. jan. 5. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
96%
Mindenképp mondd el!!!!!! Ez nagyon gáz, hogy ilyeneket csinál!
2018. jan. 5. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Szólj a szülőknek! Sose tudhatod, hogy online ismerkedésnél ki van a másik oldalon!

Ha baja esik, azt nem fogod magadnak soha megbocsájtani.

2018. jan. 5. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem reagálod túl. Szólj. Az, hogy ezért rád haragszik az az áldozat, amit a szerettedért bevállalni nem ciki. Inkább az, mint valami nagyon durva dolog.
2018. jan. 5. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
81%

Nem csak Vivien járhat rosszul!


Egy angol nyelvű esti mese a vadnyugatról:

https://www.youtube.com/watch?v=c4sHoDW8QU4

https://www.youtube.com/watch?v=6jMhMVEjEQg


<OFF>Mellékesen Kelenföldhöz tartozó rendőröket nem igazán foglalkoztatja, ha valaki erőszakos cselekményeket ismétel meg az utcán (tapasztalat, ott éltem 20 évig).<ON>

2018. jan. 5. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 theradion ***** válasza:
84%
Szerintem is szólj, bármi is lesz a következmény, reakció a szúleid részéről. Húgod az életével játszik! És igen, kérd meg szüleidet, hogy ne mondják el neki, hogy tőled tudják. Majd húsz év múlva elmondod te neki. Ha nem teljesen hülye, hálás lesz!
2018. jan. 5. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!