Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Miért ilyen szívtelen a...

Miért ilyen szívtelen a bátyám? Vagy én lennék élősködő?

Figyelt kérdés
A bátyám már évek óta külföldön dolgozik. Azóta annyi pénz össze tudott szedni, hogy vett magának tavaly nyáron egy szép, 2 fürdős, 4 hálószobás+nappalis házat Pest mellett. Mutatott róla akkor képeket. Minket (engem és anyukámat) nem enged oda, csak most Karácsonykor voltunk ott először, amikor hazajött, és meghívott. Mutatta, hogy milyen szépen fel van díszítve a ház, eldicsekedett az új kocsijával is. Én anyukámmal egy keleti kisvárosban élek, a megyeszékhelytől 40 km-re. Apukám sajnos meghalt pár éve. Munka erre ugye nem sok van, anyukám rokkantnyugdíjat kap, de amúgy tudna dolgozni, csak így nem veszik fel. Én szerencsére dolgozok, minimálbéren keresek. Viszont van diplomám, amivel Pesten napok alatt találnék a mostaninál 4-szer többet fizető állást. Csak hát nincs semmi megtakarításunk, hónapról hónapra élünk, így albérletet sem tudnék találni, még felutazni sem nagyon van pénzünk. Az egyedüli megoldás az lenne, ha a bátyám engedné, hogy odaköltözzek/odaköltözzünk legfeljebb egy pár hétig, amíg magamtól talpra állok. Aztán kivennék egy kis albérletet, de akár neki is fizetnék az ott lakásért az első fizetésemtől kezdve, de nem engedi. Kulcsot sem adott nekünk. A postaládáját is egy haverja üríti, a füvet is ő fogja vágni, persze fizet neki. Nem tudom, hogy mitől lett ilyen kirekesztő, amíg nálunk lakott nagyon rokonszenves volt, gondolom a sok pénz kihozta az igazi énjét. Pedig ő is a családja segítségével tudott továbbtanulni, a szüleim mindenben támogatták, aztán szerencsével kijutott külföldre. Volt egy barátnője, de szakítottak, tudtommal nem tervezi a haza költözést, úgyhogy csak ott fog állni üresen az a nagy ház. Biztosan írni fogjátok majd, hogy nem nekünk vette, mi közünk hozzá, hogy neki mije van...stb. De szerintem, ha valaki ennyire elfelejti a rokonait, az már szívtelenségre utal.

2018. jan. 7. 13:03
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
94%

Gondolom nem olyan a viszony közöttetek, vagy pedig tervei vannak a házzal (mondjuk kiadja albérletbe), amit nem kötött a ti orrotokra.


Akárhogyan is, hiába esik rosszul, ez az ő háza, ő rendelkezik felette. Ha jó viszony lenne köztetek, biztos vagyok benne, hogy ő maga ajánlotta volna fel a dolgot.

2018. jan. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:
Pedig egyáltalán nincs rossz viszony köztünk, csak egy picit elhidegültünk egymástól, mert messze lakik.
2018. jan. 7. 13:12
 3/34 anonim ***** válasza:
50%
Nem tartom azt sem kizártnak, hogy a bátyád egy kamuláda, és nem is övé a ház, csak menőzik vele.
2018. jan. 7. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem azon kívül ,hogy valamilyen szinten jó lenne az édesanyját támogatnia semmi kivetni való nincs ebben . Abból ahogyan fogalmaztál az jön le,hogy te a bátyádtól vársz segítséget a saját életed miatt . Neki nem kutya kötelessége téged pátyolgatni . Nem tudom hány éves lehetsz de ha van diplomád is akkor nem igazán értem eddig miért a minimálbérrel szenvedtél ha lehet jobb is . Arról nem beszélve ,hogy igen azt a házat magának vette és a hozzáállásodból én sem engednélek oda . Ugyanis ha eddig jutottál akkor ha beenged mikor vissza akar jönni (akár 20 év mulva ) vagy kiadná valószínű ti ott lennétek és nem szivesen tenne ki .. Arról nem beszélve ,hogy irigynek tűnsz de gondolom még egyszer sem kérted arra ,hogy segitsen kijutni külföldre vagy esetleg valami más megoldást találbi csak azt használni amit ő elért . Mert az ,hogy a tovább tanulásban segitve lett nem azt jelenti ,hogy csak abból tart ott ahol akar .
2018. jan. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
94%

Sosem lehet tudni. Lehet történik valami és hirtelen haza kell jönnie (pláne ha még barátnővel jön). Gondolom üres házba szeretne költözni, illetve szerintem tart attól, hogy ha egyszer oda beköltöztök, majd mindenféle kifogással ott is maradtok. Nincs pénz, drága az albérlet (Budapesten iszonyatos árak vannak ez tény)..stb kifogások.

Ő megcsinálta a szerencséjét, gondolom keményen megdolgozott azért a pénzért, amiből a házat vette. Vannak emberek akik úgy gondolják, hogy amiért ők keményen dolgoztak évekig, abból ne éljen senki csak úgy kényelmesen. Én a helyedben kértem volna, hogy segitsen találni kint munkát, igy mostanra neked is lenne már valamid...

Szerintem csak konfliktus származna abból, ha oda engedne titeket. Az meg tényleg ciki lenne, ha pénzt kérne tőletek, illetve szerintem az utcára sem dobna ki benneteket, ha nem hónapokig sem találnátok más helyet. Szerintem ezzel ő is tisztában van.

Ő igy döntött, inkább tégy úgy, mintha az a ház nem is létezne, és csináld meg te is a magad szerencséjét.

2018. jan. 7. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
35%
Az is lehet, hogy hitelre vette, és ki kell adnia, hogy fizetni tudja a részleteket, csak túl büszke ahhoz, hogy bevallja nektek, hogy azért külföldön sincs kolbászból a kerítés, nem megy neki annyira jól, mint ahogy al akarja hitetni veletek.
2018. jan. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
94%
Egy ekkora házat meg nyilván jóval több pénzért tud kiadni, mint amennyit tőled kérhetne.
2018. jan. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
97%
Gondolom szimplán csak nem akarja, hogy lelakjátok a házát. Ingatlanba tenni a pénzt a legjobb befektetés, akkor is ha csak évek múlva használja. Tűzhely, mosógép, hűtő is 10 év múltba is jó lesz.
2018. jan. 7. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
28%
Mellesleg nem egy embert ismerek, akik évekig menőztek a sok pénzükkel meg a drága ingatlanokkal, ingóságokkal, és csak amikor borult minden, akkor derült ki, hogy kezdettől fogva nyakig ültek az adósságokban.
2018. jan. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
100%
Külföldön kivel és milyen lakásban lakik,mert az sem mindegy,ha összevan zárva több emberrel.Amikor hazautazik élvezi a munkájának a gyümölcsét.
2018. jan. 7. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!