Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Kinek kell több házimunkát...

Kinek kell több házimunkát végeznie? Az otthon lévőnek, vagy aki eljár dolgozni?

Figyelt kérdés

Válás után jelenleg a nővéremmel és a kisfiammal élek együtt a régi szülői házunkban.

A nővérem pár hónapja ment nyugdíjba, 40 év munkaviszonnyal. Én 2 műszakban dolgozom.

Rendszeres vitatéma köztünk a házi és ház körüli munka. Én általában hullafáradtan érek haza a műszakomból, utána még a fiammal is kell foglalkoznom, segítek neki a leckében, vacsit adok neki, esti mese stb. Természetesen magunk után rendet tartok, mosok takarítok, hétvégeken főzök is stb.

Viszont a nővérem szerint ez kevés. Szerinte nem veszem ki a részem rendesen a feladatokból, mert nem megyek ki kertet ásni, fát hasogatni, gazolni, füvet nyírni, gyümölcsöt szedni, stb. Mindig azt mondja, hogy az nem kifogás, hogy dolgozom, és fáradtan érek haza. Folyamatosan panaszkodik mindenkinek, hogy én semmit sem csinálok, pedig az nem igaz, csak nyilván kevesebbet, mint ő, hiszen ő egész nap otthon van, ráér sepregetni, meg faleveleket gereblyézni. Nekem már a munka, meg a gyerek miatt alapból sokkal kevesebb időm van, de azért arra mindig ügyelek h magunkat rendben tartsam, utánunk ne kelljen takarítania.

Bezzeg, amikor fiatalok voltunk ő már dolgozott, én meg még iskolába jártam, akkor emlékszem h szünetekben minden házimunkát rám hárított azzal a jelszóval, hogy "A házimunka annak a feladata, aki otthon van, és ráér, annak semmi más dolga, ne a dolgozó embernek kelljen, aki elfáradt a munkában."

Most, hogy ő lett az, aki otthon van, érdekes módon már nem így látja, most az "egyenlőséget" szajkózza állandóan.

Rengeteg a vita közöttünk emiatt, már nagyon feszült otthon a légkör.


Szerintetek kinek van igaza? Valóban egyenlő arányban kell végezni a házimunkát, vagy annak kellene többet csinálnia, aki otthon van?



2018. jan. 11. 17:07
1 2 3 4 5 6
 1/58 anonim ***** válasza:
86%
Nem kéne együttélni.
2018. jan. 11. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/58 anonim ***** válasza:
7%

Gondviselőd neked a nővéred? Ugye nem?

Akkor te végzed a munka oroszlánrészét, mert ti ketten vagytok a fiaddal és ő ráadásul gyerek, a nővéredé pedig a maradék 1/3.

2018. jan. 11. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/58 anonim ***** válasza:
22%
A nővérednek van igaza, attól hogy ő otthon van, nem köteles a cselédednek lennie. Ott vagytok a gyerekeddel ketten- neked kellene a több munkát elvégezni, arányosan.
2018. jan. 11. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/58 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem egy részröl a növérednek igaza van, a házhoz hozzá tartozik az udvar és a kert is.

Aki kertes házat akar annak ezt is gondoznia kell.


DE egyszerüen lekellene ülni és fixálni kinek mi a feladata, mikor és mit csináltok.

Pl nyáron te vágod a füvet hétvégente, de ö kapálgatja az általa elültetett virágokat. Te meglocsolod a füvet, de a veteményesét ö csinálja...


Ès a lakásban is megbeszélni. Pl ablakot pucolni én 2x egy évben csinálok, így azt is fellehet osztani, hogy a nagy takarítás idején lesz a közös helyiségek teljes kipucolása. Amúgy megy egyáltalános pucolást egyikötök egyik héten másik a másik héten csinálja. Vagy is pl te a páros héten pucolsz fürdöt, és konyhát, nappalit, ö meg a másik héten. A gyerek meg segíthet mindkettötöknek.

2018. jan. 11. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/58 anonim ***** válasza:
86%

Családi házzal meló van. Azért mert az egyik már nyugdíjas, még nem feltétlen kellene neki megcsinálni mindent a ház körül. A gyerek se kifogás és gondolom azért a nővéred valamennyit csak segít a gondozásában.

Ettől függetlenül a nővéred is lehetne rugalmasabb, hisz az egyszerübb feladatokat elláthatná, a komolyabbakat meg felosztanátok/együtt megcsinálnátok.

A probléma itt inkább a hozzáállásban van, ha ennyire nem megy az együttélés, akkor megszoksz vagy megszöksz.

2018. jan. 11. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/58 anonim ***** válasza:
28%
Stupidság ilyent kiírni. E helyett inkább fát vágtál volna.
2018. jan. 11. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/58 A kérdező kommentje:

Kérlek olvassátok el rendesen a kérdést.

Ahogy írtam is, az alapvető dolgokat természetesen megcsinálom. Mosogatás, takarítás, mosás, rendrakás, főzés, ezeket mind elvégzem, a nővéremnek nem kell utánunk többletmunkát végeznie, nem a cselédünk.

Nem ezekre a fajta házimunkákra gondoltam, hanem főleg a kinti munkákra.

A kertben a fű, a gaz ugyanúgy nő, a falevelek ugyanúgy lehullanak, a gyümölcsök megérnek, attól függetlenül, hogy hányan lakunk a házban.

2018. jan. 11. 17:25
 8/58 anonim ***** válasza:
35%
Szerintem mindkettőnek kb. egyformán. Az nem kifogás, hogy valakinek van munkahelye, gyereke. Ha valakinek nincs munkahelye, nem azt jelenti, hogy a házimunka kell az életcéljává váljon.
2018. jan. 11. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/58 A kérdező kommentje:
Természetesen nem jókedvből élünk együtt. A válásom után nem tudtam máshova menni, úgyhogy átmenetileg költöztünk ide. De amint a válási procedúra lezajlik, és lehetőség lesz rá, természetesen nem maradunk itt.
2018. jan. 11. 17:27
 10/58 anonim ***** válasza:
66%

Megpróbáltam belegondolni. Mindkét fél helyében azt gondolnám, hogy az otthon levő csináljon picit többet, hacsak nincs rá komoly oka, hogy nem, de persze ne az ő nyakába szakadjon az egész kinti meló.

Sok kinti munkánál az időjárás is sokat számít. Késő ősszel a párom mire hazajött és evett, már sötét volt (pedig 2-ig dolgozik), én viszont vígan tudtam levelet szedni a ragyogó napsütésben, nem is volt igazán munka. Nem is tudta volna csinálni, hétvégén nincs garantáltan jó idő rá. Sok munkát csak az egyikünk végez, mert jobban megy neki vagy jobban szereti.

Jó esetben ezt meg lehet beszélni, el lehet osztani, de ha nagyon megoszlanak a vélkemények, nem tudom, mi lehet a megoldás. Ha nem akarja csinálni a munkát, nem fogja, ha szép dolog, ha nem. Szerencsétlen dolog, ha olyanok élnek együtt, akik nem tudják megbeszélni ezeket.

2018. jan. 11. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!