Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Elég rossz a kapcsolatom a...

Elég rossz a kapcsolatom a húgommal. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A húgommal vagyok egy szobában aki rendetlen és hisztis. Minden apro dolgon is osszetudunk veszni. Olyakor a konfliktusok "bunyóval" végződnek,aminem a szuleim szoktak veget vetni. Folyamatosan piszkál, megjegyzéseket tesz és szidjuk egymást. Persze ezekért a méltó büntetést megkapjuk. Én 14/F ő 11L

2018. jan. 14. 22:29
 1/8 anonim ***** válasza:
53%

1. Ti egymást piszkáljátok.

2. 3 évvel vagy idősebb! Miért bántod? Meg amúgyis! Te vagy az idősebb, több eszed lehetne!

3. Te a saját részed tartsd rendben, ha az ő részén kupi van akkor szólj a szüleidnek, hogy ők intézkedjenek!

4. Ha úgy érzed, hogy kezd elpattanni a húr, akkor inkább a szüleiddel beszéld meg a dolgot,nem kell egyből egymásnak esni.

5. Még jó pár évig lesztek ebben a serdülőkorban. Ha már most egymásnak estek, mi lesz később?

2018. jan. 14. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi kb. ennyi idősek voltunk a bátyámmal, amikor külön szobába költöztünk, mindkettőnknek nagyon jó volt, hogy lett privát szféra. Ha nálatok ez nem megvalósítható, próbáljátok térelválasztóval valamennyire kettéosztani a szobát.
2018. jan. 14. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
34%
Egész életembem testvért szerettem volna. 5 testvérem halt meg....elvetélt anyukám. Gomdolj bele mi lenne ha nem lenne húgod? Én nagyon boldog lettem volna ha van egy olyan húgom mint neked akkor is ha hisztis és rendetlen. Szeresd őt akármilyen mert rá mindig számíthatsz az életben és sosem leszel egyedül....erre gondolj mikor haragszol rá.
2018. jan. 14. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
82%
Nem értem miért negatív hangvételűek a kommentek, hisz a Kérdező pont javítani szeretne a kapcsolatukon. Először is. Próbálj meg legalább te higgadt lenni. Ne kezdeményezz vitát, ha ő kezdi ne szállj bele, csak nyugodt hangon mondd el a véleményed. Persze ha mondjuk a szoba tisztaságáról kér valamit, abban tenned kell, mert közös a szoba így ez zavarhatja őt. Kérdezd a napjáról, a barátairól, vagy csináljatok közös programot esetleg ha a szüleiteknek születés/névnapja lesz süssetek közösen sütit, vagy csak úgy lepjétek meg őket valami könnyű vacsival. Így a szüleitekkel is jobb lesz a viszony. De így se lesz a kapcsolatotok beszólogatásmentes, mert hát tizenévesek vagytok:)
2018. jan. 14. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
78%

Utolsó, mert "nagyobb vagy, lehetne több eszed" = védjük be a hülye kis hisztist.


Kérdezö, térelválaszto! Nem jo ha még most is együtt laktok, pont emiatt...

2018. jan. 15. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Próbáld ki hogy a bunkó megjegyzésekre NEM reagálsz. Ha normálisan szól hozzád akkor beszélgess vele, de ahányszor bunkózik azt hagyd rá.
2018. jan. 15. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Már rég külön szobát kéne biztosítani mindkettőtöknek, ha lehetőség van rá, a magánszfvéra megtartása érdekében. Ilyen korban hevesebb az érzelmi világotok mindkettőtöknek.


Így elkerülehető lenne számos konfliktus helyzet, ami nyilván a kamasz kornak köszönhető. Azonban biztos vagyok benne majd elnövitek.


Addig is légy türelmes akár mennyire nehéz is, ha unalmában produkálja magát a kishölgy hagyd rá ne menj bele vitába.

Kitartás :)

2018. jan. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát#
2018. jan. 16. 14:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!