Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan tanítsam meg húgomnak...

Hogyan tanítsam meg húgomnak hogy nem kell félnie a hálószobájától?

Figyelt kérdés
Húgom fél attól a szobájától amiben alszik. Minden reggel otthagyja a töltőn a tabletjét és amikor délután hazajön iskolából fél érte bemenni. Még nappal is. Mindig másnak kell érte bemenni mert ha mondjuk hogy ő menjen be akkor halálfélelem tör rá és sír amíg valaki oda nem viszi neki. Este is csak anyámmal mer bemenni mert anyám mellette alszik egy ágyban vele. Nem mondja el mitől fél de volt olyan is hogy csak annyit mond ritkán hogy elvárja hogy kiszolgáljuk mert fáj a lába bemenni (ezt anyamtól eltanulta) vagy pedig szolgaként tekint ránk. Nagyon el van amúgy kényeztetve, szüleim kinyalják a fenekét minden percben és engem is ugráltatnak miatta. Amúgy 8 éves pici lány, rossz tanuló mert egész nap horror meg 18+-os videokat néz és ezt szüleim hagyják neki. Ha meg akarok neki tanítani valamit vagy nevelni szeretném akkor szüleim nem hagyják és védelmére állnak. Ha nem ugrálok neki ahogy akarja akkkr üt, sikít, rug, stb. Tehát nehéz megtanítani észérvekkel, becsapással vagy erőszakkal. Valami más tipp?

2018. jan. 17. 17:02
 1/10 anonim ***** válasza:
97%

Horrort néz és fél bemenni egy üres szobába? Hát nem is értem. :-/

Beszéljétek meg a szobában lakó szellemekkel, démonokkal meg sorozatgyilkosokkal hogy vagy nyugton maradnak, vagy ki lesznek lakoltatva.

2018. jan. 17. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%
Ez mar tobol rossz, ha hagyjak neki hogy, 8 evesen horrorvideokat nezzen. Igy nyilvan felni fog, de nem sok mindent tehetsz. Probalj beszelni a szuleiddel, hatha
2018. jan. 17. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Beszéltem szüleimmel, hogy ne hagyják, de azt mondják ezzel lenyugszik mivel függője már ezeknek. Nem akarják megtiltani. És miért fáj az nekem ha folyton kiszolgálom a húgom, ha a ruháját kell kivenni a szekrényből,vagy ha a tabletét kell odaadnom neki...
2018. jan. 17. 17:11
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha a szüleid ennyire gyogyósak, akkor nem sok mindent tudsz tenni. Mondjuk szolgálják ki ők és ne téged ugráltassanak!

A húgodnak meg mondd meg, hogy a boogy man akkor is elviszi, ha az anyja mellette alszik, szóval nyugodtan bemehet napközben a szobába.

2018. jan. 17. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Volt ilyen szülői hozzáállás a környezetemben csak ott fiú volt a gyerek. Most 13 és egy igazi link.
2018. jan. 17. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát az, hogy nem mer bemenni a szobájába, meg nem tud egyedül aludni, nem a nyugodtság ismérvei.

A gyermek tudat nem igazán tudja megemészteni ezt a műfajt, ők még fekete-fehéren látják a világot. A jó harcol a gonosz ellen -amely történetekben a jó és a gonosz egyértelműen elválasztható egymástól-, a jó győz, ennyi. Egy horror ezzel szemben a néző rettegésben tartására törekszik, amit apróbb népeknél hatványozottan képes elérni.

Ha erre gyermekként ráfügg, akkor kétséges hogy mentálisan ép felnőtt válik belőle. Elég sok tanulmány szól arról, mi történik a gyermeki agyban, ha sok erőszakkal találkozik ifjonti évei alatt. És a horrorban rend szerint igen sok az erőszak.

Megemlítheted szüleidnek, hogy ezzel a legjobb úton haladnak, ha erőszakos bűnözőt akarnak nevelni.

2018. jan. 17. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
75%
Kérdeztél már korábban is ugye? Ismerős a történet.
2018. jan. 17. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

"Amúgy 8 éves pici lány, rossz tanuló mert egész nap horror meg 18+-os videokat néz és ezt szüleim hagyják neki. "


Ezek után nem csoda, hogy fél. Egy életre tönkreteheti az ilyesmi. Elég szomorú, hogy a szüleid ezt megengedik. :(


Te nem tudsz mit tenni sajnos, ha a szüleid nem hajlandóak változtatni.

2018. jan. 17. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

#7 Én is emlékszem a sztorira, de csak hasonló. Ott, ha jól emlékszem, pár évvel idősebb volt a kislány, és a Freddys játékról nézett YT videókat, attól voltak rossz álmai. De ott nem volt szó ilyen pocsék szülői háttérről.


Kérdező, ezt csak következetes viselkedéssel lehet, de szülői segítség nélkül nehéz. Minden este bekísérni, megmutatni, hogy nincs semmi az ágy alatt, a szekrényben, sehol. Éjjeli lámpa maradhat, hagyja nyitva akár az ajtót, de nem aludni vele. Ha felébred, és sír, akkor újra: körbenézni, megmutatni, hogy nincs ott semmi, nyugodjon meg, aludjon vissza. De utána megint ott hagyni.

Nektek is nehéz lesz a sok kelés, de ha meg akarjátok szüntetni a jelenlegi helyzetet, akkor megéri.

2018. jan. 18. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%

Elég érdekes szüleid vannak már meg ne bántódj egyáltalán nem a basztatás a célom. Emlékszem mikor kicsi koromban én is akartam horrort meg ilyesmiket nézni és a szüleim nem engedték nagyon utáltam őket érte, de ma már hálás vagyok nekik érte és most hogy olvastam a kérdésedet még hálásabb lettem!!!


Tényleg elég szomorú hogy a szüleid hagyják a 8 éves hugodnak hogy horrort nézzen. Amúgy az legalább érdekli őket hogy rosszul tanul a kislány, vagy azt is leszarják?!


9-es válaszoló amit te írsz az nagyon jó ötlet, csak az a baj hogy a válaszoló írta ugye "Ha meg akarok neki tanítani valamit vagy nevelni szeretném akkor szüleim nem hagyják és védelmére állnak" tehát ha nekiállna a kérdező ilyetén képpen megpróbálni nevelni a hugát / segíteni a hugának akkor valószínűleg a szülők megint azt hiszik hogy Kérdező rosszat akar a hugának (ezt szűröm le az előbb idézett részletből) és megint Kérdezőt cseszik le alaposan és a kislány meg továbbra is félni fog a szobában, horrot fog nézni és rosszul fog tanulni.


Egyébként most eszembe jutott valami Kérdező. Biztos van normális felnőtt ismerősöd vagy valameik tanárod akiben megbízhatsz. Meséld el nekik hogy milyenek a szüleid és kérj segítséget, mert ez (hogy 8 éves kislányuknak engedik hogy horrot nézzen, indokolatlanul elkényeztetik és mikor kicsit nevelni akarod téged basznak le és leszarják hogy a lányuk rossz tanuló) tényleg nem normális. + abból hogy azt írod "Ha nem ugrálok neki ahogy akarja akkor üt, sikít, rúg, stb" már is megmutatkoznak az első jelei annak hogy enyhén szólva túlzottan el van kényeztetve és hagyják hogy horrort nézzen.


u.i.:ez lehet kicsit erős, de ha ezt nem sikerül megoldani és a kislányból tényleg őrült bűnöző lesz, kívánom hogy a szülők legyenek az első és legrosszabbul járó áldozatai, akkor talán rájönnek hogy nem jól csinálták a dolgokat a kislánnyal!!!



remélem tudott segíteni


az Inkvizítor

2018. jan. 19. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!