Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Legidősebb, középső, legkisebb...

Legidősebb, középső, legkisebb. Melyiknek van a legjobb dolga a testvérek közül?

Figyelt kérdés
Illetve ki a legszerencsésebb?
2018. jan. 17. 17:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem változó. Nálunk alapvetően nem tettek különbséget a szülők, mindannyian ugyanolyan bánásmódban stb részesültünk. Talán jobb, ha van idősebb tesvér, legalábbis nekem az volt. Mindig megvédtek ha valaki bántani akart :D
2018. jan. 17. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
69%
A legidősebbet veszik a legkomolyabban. Ő a fontos testvér. A legkisebb a kedvenc. Ő a kicsi akit babusgatni kell. A középső a láthatatlan. Csak akkor veszik észre a középsőt ha valami rosszat csinál vagy lázad.
2018. jan. 17. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
71%
A nagynak több mindent szabad, a kicsit többet babusgatják. Úgy alakult, hogy én mindkettő vagyok (bonyi sztori) de szerintem a nagyobbnak lenni annyival jobb, hogy nem érzed magad kihagyva dolgokból, hiszen te az eleje óta ott vagy. Kicsinek meg azért, mert látod, hogy miket várnak el a nagyobbaktól, tanulhatsz a példájukból. Összetett dolog... végülis, mindennek jó lenni.
2018. jan. 17. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
73%

Nálunk az elsőszülött (fiú) volt az abszolút kedvenc, illetve még most 30 évesen is az. :) Ő bármit kérhetett, bármit megkapott, neki mindent megengedtek, neki mindent elnéztek, még felnőtt korában is mindent a feneke alá raktak, sokkal többet kapott, mint mi a középső tesómmal ketten.

Én, mint legkisebb csak azért voltam a legaranyosabb, mert én lettem a hőn áhított lánygyerek. :) Egyébként sok különbséget köztem meg a fiatalabbik bátyám között nem tettek, de a legidősebb tesó határozottan előnyöket élvezett.

Viszont mindannyiunk másik nagyszülőnek volt a kedvence, úgyhogy tulajdonképpen mindenki kapott elegendő figyelmet. :)

2018. jan. 17. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
33%
A szerencse az nézőpont kérdése. Ha kiegyensúlyozott, boldog, stabil anyagiakkal rendelkező családról van szó, ahol senki nem alkoholista és senki nem agresszív, plusz odafigyelnek a gyerekek igényeire, az oktatásukra, a nevelésükre, akkor az ÖSSZES gyerek szerencsésnek számít.
2018. jan. 17. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
9%
A legkisebbnek a legszarabb. A legjobb meg saját tapasztalatom alapján a középsőnek, legalábbis nálunk a középső testvérnek volt kinyalva a segge.
2018. jan. 17. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nálunk a legkisebbnek és a legnagyobbnak volt a legjobb.
2018. jan. 18. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Mindig a többieknek
2018. jan. 18. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Nálunk anya egyikükkel sem, apa a hugommal (ő a középső) kivetelezik
2018. jan. 18. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nekem 2 húgom van, szüleink nem kivételeznek velünk, legfeljebb olyan van, hogy a tesóimnak jobban megengednek olyanokat, amit nekem annak idején annyi idősen nem engedtek. Legnagyobbnak lenni szerintem azért szerencsés, mert én kaptam saját szobát, több dolgot kaptam újonnan, mert nem volt kitől örökölni, mivel 1.gyerek voltam, szüleim jobban foglalkoztak még velem, meg kicsinek tudtam kivel játszani. Kisebbnek lenni azért jó, mert van aki vigyáz rád vagy segít mondjuk háziban, viszont hátrány hogy pl a kisebbik húgom sokszor unatkozott, mert én már nem nagyon értem rá vele játszani, meg egy idő után a másik húgom sem, illetve vele már szüleim nem foglalkoztak annyit mint velem, és sajnos nagyon rossz hatással volt rá. A nagyobbik húgomnak szerencsére jó természete van, nem éli meg negatívan hogy ő a középső. Sőt, szerintem tök jó hogy kisebb meg nagyobb tesója is van
2018. jan. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!