Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ilyen esetbe muszáj meghívni...

Ilyen esetbe muszáj meghívni a nővéremet és a gyerekeit az esküvőmre?

Figyelt kérdés

Csak féltestvérem, anyám előző házasságából. Már gyerekkorában is problémás volt, rossz volt a magaviselete, tiszteletlen volt a tanáraival, verekedésekbe keveredett, cigizett és nem tanult. Középiskolába is úgy járhatott, hogy anyámék fizettek érte.


Nagy nehezen lett érettségije, aztán anyámék befizették egy két éves tanfolyamra, amit ha elvégez, jól keresett volna, de otthagyta, mert akkor ismerkedett meg a mostani élettársával. Az illető egy roma ember, aki minden előítéletnek megfelel, mert munkanélküli, nem tud normálisan beszélni, folyton kétes ügyekbe keveredik, már a börtönt is megjárta párszor.


Van három gyerekük, akik ugyanolyan neveletlenek, mint a szüleik voltak. Nem köszönnek, bántják a kisebbeket, az állatokat. Köpködnek és orrot fújni se tudnak rendesen - ezt inkább nem részletezném. Ezen kívül büdösek, ápolatlanok, mert a nővérem se foglalkozik velük. Egyszóval nagyon le vannak csúszva.


Anyám ennek ellenére mindent megtesz értük, titokban hord nekik ételt, meg minden pénzét nekik adja. Nővérem apámat se tiszteli, pedig ő befogadta, mindent megadott neki, és sose tett különbséget a két vérszerinti gyereke és közte. Anyámnak mégis ő a szeme fénye.


Megmondtam, hogy a leírt okok miatt nem szeretném meghívni őket, nem akarom, hogy tönkretegyék azt a szép napot. Apám és öcsém mellettem állnak, de anyám kijelentette, hogy ha nem hívom meg őket, többé nem vagyok a lánya.


Mit tennétek a helyemben?



2018. jan. 22. 16:42
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy nem hívnám meg őket.
2018. jan. 22. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Megmondanám anyámnak, hogy akkor őt se látom szívesen.
2018. jan. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
97%
Ez a te napod, azt hívsz meg akit akarsz. Tehát nem muszáj senkit sem meghívni. Egyébkébt egy ilyen embert még ha családtag, én sem hívnék meg
2018. jan. 22. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
akkor kellett volna megmondani hogy nem vagy innentől az anyám
2018. jan. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
97%

Ajj de tipikus a szülő nem a normális gyerekeit értékeli, hanem a lecsúszottat pátyolgatja. Nekem sem értette meg anyám, hogy egyszerűen nem akarok nyitni többet a léhűtő tesóm felé, mert csak kihasználna. Én is mindennek el voltam hordva, mert nem főztem a drága 25 éves gyermekre.

Aztán észbe kapott anyum valamennyire, mondjuk "nálatok" már három unoka is bejátszik a képbe, ezért is babusgatja őket.


Ne hívd el. Elrontanák az egészet. Majd megenyhül anyud, az enyém is mindent a fejemhez vágott, hogy soha többet ne látogassam meg, ha nem szolgálom ki tesómat. Aztán sírva kért bocsánatot. Szóval valószínű nálatok is ez lesz. arra is gondolhatnának az ilyen szülők, hogy a normális gyerekeik életét teszik tönkre, mert a rossz kölyköt ők öröklik majd...

2018. jan. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim válasza:
4%
Attól függ, ki fizeti a költségeket. Ha Te (a pároddal), akkor azt hívsz meg, akit akarsz. Ha a szüleid (a rájuk eső részt), akkor illik az ő véleményüket is tiszteletben tartani, és eltűrni esetleg olyanokat, akiket saját költségen nem hívnál meg. Ha a párod, akkor szintén azt hívsz meg, akit jónak látsz.
2018. jan. 22. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
A szép esküvőt akarsz ne hívd meg. Az anyáddal ne foglalkozz most. Az ilyen teátrális kirohanások majd elmúlnak. Nem ér ez az egész egy elrontott esküvőt meg azt sem, hogy szét stresszeld magad miattuk. Ha meg emiatt anyukádnak nem vahy a lánya....hát akkor sajnos már jó ideje nem volt anyukád. Ez a te napod meg a párodé. Anyukád napját anyáknapjának hívják majd akkor reklamáljon. 😉
2018. jan. 22. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

Biztos, hogy nem hívnám meg. Az embernek az esküvője egy szép nap, maradandó, életre szóló élmény, így hát egyértelmű, hogy olyan emberekkel akarja körbevenni magát ezen a napot, akiket szeret. Sosem értettem azt, amikor valakit meg "kell" hívni, mert "az illem így diktálja"...

De közben meg utálja az illetőt, és esetleg megvan rá az esély, hogy elrontja a pár nagy napját.

Én biztosan nem engedném, hogy bárki (akár szülő is) beleszóljon, hogy kiket hívok meg az esküvőmre. Arról nem is beszélve, hogy így is egy vagyonba kerül, még fizessek többet olyan emberek miatt, akiket amúgy látni sem akarok, csak a "illik meghívni"? Hát nem....


Amúgy mi is hasonló helyzetben vagyunk a vőlegényemmel, nyáron lesz az esküvőnk, ahová a hugát nem akarjuk meghívni, mert mindkettőnknek nagyon sok borsot tört az orra alá, és nem akarjuk őt látni sem. A szülei pedig nem igazán akarnak ebbe beleegyezni, de mi nem fogjuk hagyni magunkat. Kitartást kérdező, ne hagyd zsarolni magad, tiéd a döntés joga.

2018. jan. 22. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Eszem ágában se lenne meghívni őket. Anyámnak meg megmondanám, hogy rendben, köszi, ha így állsz hozzá a dolgokhoz akkor tényleg nem vagyok a lányod.
2018. jan. 22. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

Micsoda érzelmi zsarolás anyád részéről. Hát akkor szépen maradjon otthon ő is. Nekem senki nem mondaná meg, hogy kit hivjak vagy kit ne. Erről csak én döntenék a párommal karöltve. Ez lesz életed egyik legfontosabb és legszebb napja. Olyan emberek legyen körülötted, akiket szivesen látsz és akikkel biztosan jól fogod érezni magad.

Már eleve az nem tetszik, hogy neveletlenek és a férj büntetett előitéletű. Aztán a nővérke jellemzéséről ne is beszéljünk...Kérdező, NE HIVD MEG ŐKET!!!!

2018. jan. 22. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!