Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Kinek milyen joga van? Jogos...

Kinek milyen joga van? Jogos a felháborodásom, hogy kizárt a testvérem?

Figyelt kérdés
Megörököltük a szülői házat.A testvérem nem sokkal édesanyám halála előtt oda költözött,mert az ő lakásukat felújította a fia.Nekem van külön lakásom, én nem ott élek, de mindennap átmegyek mivel a szomszédban van, és együtt főzünk, fizetjük a rezsit is közösen.előző nap nekem esik a tesom mit mászkálok és lopakodok összevissza mikor átmentünk a gyerekemmel akivel még beszélgettünk is szóval nem lopakodtunk vagy valami.Otthagytam dűhöngje ki magát.Másnap mennék át du 1óra körül mint mindig mikor dolgozok és ki vagyok zárva. Biztosan otthon volt, minden ajtó bezárva, holott az utca ajtót szoktuk csak zárni. kutya is van. és a lakásajtót is bezárta. Soha nem zargattam késő esti órákban, vagy hajnalba, mindig emberi időpontba mentem. Mire véljem ezt?
2018. jan. 27. 08:19
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
80%
Hát, mondjuk én agyverzest kapnék attól, ha valaki mindennap ott lenne az otthonomban, így érthető, hogy kizárt. Más kérdés, hogy itt egy közös tulajdonról van szó, ahol te a költségekhez is hozzá jarulsz. Add el a testverednek a reszedet
2018. jan. 27. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
73%
egyszerűen térre van szüksége? most ő lakja azt a házat. talán valami magánéleti baja van és nem akarja, hogy te valamikor éppen betoppanj.
2018. jan. 27. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
81%

Azért ez nem normális dolog. Tisztázzátok le a dolgokat. Fizessen ki a testvéred, vagy adjátok el a házat, vagy akárhogy rendezzétek ezt.

Nyilván neked is jogod van a házhoz, de nem éetem, ha van kecód, akkor miért járkáltok át naponta. És eddig nem szólt ?

Rendezzétek el, minél gyorsabban, különben elfajulnaki a dolgok.

2018. jan. 27. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
55%

Hát én is kizártalak volna, mert nem igaz h minden nap ott kell bxnod az eget.

Van saját házad, tök feleskeges a másik nyakán élösködnöd.

Vagy akkor ha tehetném megvenném a te részedet is házból és nem járhatnál át többet.

2018. jan. 27. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
83%
Kié a haszonélvezeti jog?
2018. jan. 27. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Na az a helyzet, beteg és sokszor én főzök rá, viszem orvoshoz.Stb. Én vagyok a szar? mikor még az üzemanyag kötséget sem kéremel és ez neki természetes, és én vagyok élősködő!

tényleg???

2018. jan. 27. 09:01
 7/17 A kérdező kommentje:
Nincs haszonélvezeti jog. 50-50%
2018. jan. 27. 09:02
 8/17 anonim ***** válasza:
81%
Azért az nem normális hogy minden szó nélkül beállítassz. Akkor is, ha a tiéd a fele. Oké, jogod van ott lenni mert a tiéd is, de ha nála éppen van valaki? Csak úgy betoppansz? Minek fizetsz ott rezsit ha nem ott laksz? Attól hogy a tiéd is a ház az csak a testvéred fogyasztása. Egy felújításba vagy akármibe ha esetleg belefizetsz mert így eladáskor nagyobb összeget kaptok érte az érthető, de én biztos nem fizetném a testvérem rezsijét csak azért mert közös a ház..
2018. jan. 27. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Nem tudja megvenni a részem, én hamarabb az ővét, de rakjam ki?
2018. jan. 27. 09:04
 10/17 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem kerdezo hagyd az itteni kerdezoskodest, mert itt csak lehurrognak. Szerintem nincs igaza h csak ugy kizar, foleg ha betegsegben apolod/gondozod, ill a rezsi felet te fizeted. Mivel tied a fele haz plussz fizeted a rezsi felet ugy , h ott se laksz, nincs mire bunkozni a testverednek. Ne fizesd a rezsit, es majd akkor nyugodtan zarakozhat ....-.-
2018. jan. 27. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!