Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan mondjam el, hogy...

Hogyan mondjam el, hogy elköltözöm?

Figyelt kérdés
A helyzet az,hogy érettségi után az ország másik végére költöztem a nővéremhez aki együtt él a barátjával. Rossz volt az otthoni helyzet ő pedig felajánlotta a lehetőséget és éltem vele. Elkezdtem az egyetemet, nem tetszett, most szeptember óta passzív vagyok.Nyáron megismertem a barátom, aki 120 kmre lakik,de nagyon egymásra találtunk. Mostmár összeköltözést tervezünk, kb március közepén-végén mennék. Nem is ezzekl van a gond. A nővérem terhes, márciusra van kiírva, vannak anyagi gondjaink,de decemberben költöztünk a “saját” házukba. Mivel egyedül lenne itthon a babával (nyilván) ezért sokszor beszél arról, hogy milyen nagy segítség vagyok/leszek neki ha megszül, a múltkor a védőnőnek is ezt mondta. Azonban nem érzem velük jól magam,és mivel nem találtam állandó munkát az utóbbi időben (és másfél hónapra mostmár nem is akarnék keresni) úgy érzem hatalmas teher vagyok a számukra. Hogy többet ártok azzal,ha maradok. Húsz éves vagyok, gyakorlatilag felnőtt nő és nem is kéne félnem attól mit mond. De úgy érzem,hogy nagyon sokkal tartozom nekik, gyakorlatilag másfél éve élek velük, van egy szép szobám, szép dolgaim (olyasmi ami otthon anyáékkal nem volt soha). Attól félek nagyon haragudni fog rám ha bejelentem,hogy elmegyek, de nem tudom hogy mondjam el neki. Eléggé félek tőle amúgy is. Például pár hete bementem a városba talalkozni egy barátommal és nem értem el a vonatot, nővérem felhívott hogy hol vagyok, elmondtam hogy mi történt mire hozzámvágta,hogy “nem is akartad elérni, elegem van, keress albérletet”. Most az ilyen dolgait nem tudom hogy komolyan vegyem-e. Ha van valakinek ötlete, vagy volt hasonló helyzetben az sokat segítene.

2018. jan. 30. 17:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
26%
Szerintem minél elöbb mondd meg, mert akkor a baba születéséig még van ideje megszokni a gondolatot. Esetleg az elsö pár hétben tényleg jó lenne, ha ott lennél velük, ha akarja, de két-három hét múlva már nem lényeges.
2018. jan. 30. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
67%

legközelebb is késd le a vonatot, aztán ha elzavar, mond hogy jó

és már szeded is a cuccaidat

2018. jan. 30. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
88%
Figyi, most lehet, hogy nem fog tetszeni, amit írok, de én a helyedben pár hetet még maradnék. Pont most jutott eszedbe szedni a sátorfádat, mikor a másik számít a segítségedre? Eddig nem voltál hasznukra, most meg, amikor kicsit viszonozni tudnád pont akkor akarsz lelépni? Kicsit sem tűnsz számító dögnek...csak addig vagy mindenhol, amíg neked nem kell hozzátenni a dolgokhoz. A pasid is tudna várni még 1-1,5 hónapot. Amúgy is a legtöbb albérlet nyáron szabadul fel, akkor lehet jobban válogatni. Ha így lelépsz, amikor a segítségedre lenne szükség, tuti, hogy egy életre elvágod magad a nővérednél.
2018. jan. 30. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
3%
Költözz,csöbör és vödör esete,ingyen babyszitter lennél és még beléd is rug.
2018. jan. 30. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%
19:59 hozzászóló, mekkora dög vagy te..bazze...
2018. jan. 30. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Legyél korrekt és egyenes, de kedves és ne bántó.

Beszélj feltételes módban és kérdezd meg a nővéred, hogy mit gondol arról, ha ilyen terveid vannak. Beszélgess vele, hogyan érezné magát, mit tehetsz azért, hogy mindkettőtöknek jobb legyen, nem akarod cserben hagyni, de előkerült az összeköltözés a párod és közted, ezért törekedjetek a kompromisszumra, egyetértésre és egymás döntésének az elfogadására.

Azt figyelembe kell venned, hogy a nővéred most fog szülni. Valami oknál fogva - a leírásodból kitűnik - hogy eléggé be van parázva és nagyon számít rád, jóformán erősen rád épít. Miért van ez így? Gyerek apja nem szándékozik partner lenni az első időszakban? (az eléggé látszik egy pasin ha nem ilyen tervei vannak, nem vesz ki szabit, nem halasztja el a fontos munkákat, nem halasztja el a külföldi utat, stb.stb.)

Lehet, hogy ijesztő gondolat neki az első időszak a szülés után (sokaknak az, még egy támogató férjjel is) és ezért örül, hogy te velük laksz.

Biztosítsd róla, hogy nem akarsz neki rosszat és tudod, hogy jól fogja csinálni, és te mindig ott leszel neki ha szüksége lesz rád. Ehhez egyébként tartsd is magad, ha egyszer kimondod, mert ha nem, nem leszel hiteles.

2018. jan. 30. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Lehet itt a hármas válaszolót szidni, de igaza van. A nővére ott volt a kérdezőnek mikor szüksége volt rá. De most hogy fordul a helyzet, egyből muszáj összecuccolnia a pasijával?
2018. jan. 30. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
20:24 Ez így oké, de nem kéne egyből támadni a szerencsétlen kérdezőt, ráadásul ilyen stílusban. Így is megszenvedi a dolgot, hiszen ezért írta ide be a kérdést. Lehet hogy már eldöntötte, hogy költözik, de meg lehet ezt normálisan beszélni, hogy mikor legyen a költözés. Én nem a kérdezőt látom problémásnak hanem a nővérét.
2018. jan. 30. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%

nem is akartad elérni, elegem van, keress albérletet”.

Nem hiszem h én vagyok itt a dög.. Egy szép szobáért cserébe nem leszek se babycsősz se adós akibe a tartozásért belelet rugni.. Nem vagyok dög tapasztalt vagyok és tudom h a rokonok helye messzire van kb 200 km re. A legtöbb rokon csak erdekbol pénzért közeledik nem önzetlenül segit..

2018. jan. 30. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
70%

A szülés utáni pár hétben én maradnék, ha igényli a segítségedet. De közben elmondanám persze,hogy költözni fogok, számoljon vele..

A szülés utáni néhány hét változó.Van olyan anya, aki kikelni is alig tud az ágyból, jól jön neki a segítség minden téren.

De van aki mintha nem is szült volna, mindent úgy csinál, mint előtte, nem fáj semmi, nincs rosszul, nem volt komplikáció.

Tök változó. Én nem hagynám magára pont szülés után, meghálálnám azt,hogy befogadtak 1,5 évre.

Max egy hónapot maradnék még pluszban,az nagy segítség az elején és sztem a barátod is kibír még annyit.

2018. jan. 31. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!