Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit csináljak? Van egy öcsém,...

Mit csináljak? Van egy öcsém, aki pokollá teszi az otthoni életem!

Figyelt kérdés

Sziasztok, mielőtt bárkinek bármi előítélete lenne ezzel a kérdéssel kapcsolatban, annak leírom, hogy csak szeretném megosztani a problémám emberekkel,mert magam nem találok megoldást. Amit leírok, abban nincs semmi túlzás. Vegyetek kérlek komolyan, annak ellenére, hogy nem vagyok túl idős, higgyétek el, nem vagyok az a hisztis p.csa, de annyira elegem van, hogy muszáj ezt valahol leírnom.

Utálok otthon lenni. Az öcsém miatt. Egy kib.szott buta, infantilis, alacsony intelligenciájú, beképzelt, hisztis tinifiú. 12 éves, de az agyi szintje esküszöm sokat mondok azzal, hogy épphogy a 8-at megüti. Az én fiú osztálytársaim ilyen korukban annyival értelmesebbek voltak, és én még rájuk mondtam, hogy irritáló kisfiúk. Na ezek az irritáló kisfiúk az öcsémhez képest érett értelmes férfinak voltak. Sajnos megtudtam.

Ezzel még úgy nem az, hogy nem lenne bajom, de elfogadnám, hogy későn érő (agyilag is) típus és kicsi fiú még, ha tudná kontrollálni magát. De k.rvára nem tudja. Majdnem, hogy nincs olyan napom, melyen nem készít ki. Az a baj, hogy agresszív is, és ha leereszkedik elé a vörös köd, úgy neki tudja verni a fejem a falnak, hogy sírás a vége. Hogy tisztázzam, előttevagy semmit sem követek el, vagy kijavítom a nyelvtanját, a helytelen szóhasználatát, a rossz angol kiejtését, vagy bármit kijavítok benne. Hisz ő tökéletes saját maga szerint. Egyébként rengetegszer megállom magam és nem javítok bele abba, amit mond, csak amikor egy humán beálítottságú, jóval tapasztaltabb, főleg agyilag jóval idősebb ember kijavítja, hozzáteszem gúny nélkül, ne az legyen az első reakciója, hogy pofán ver vagy tiszta erejéből belemar a karomba. Szüleimnek mindig mondom, hogy el kéne vinni valami pszihológushoz, aki segít rajta, de ők csak megvetően néznek rám és szerintük amit csinál normális, mivel fiú. Nem találnal ők sem megoldást, kérésükre nagyon ritkán javítom ki öcsém (így k.rvára nem fog tanulni, ha senki sem javítja ki, mindegy), de ennek ellenére nem változik a helyzet. Unja magát, ellop a szobámból dolgokat, rongálja őket miközben én még kora délután a gimiben rohadok. Szüleim adtak már kulcsot a szobámhoz, de néha mikor elmegyk nem zárm be és az asztalomon marad a kulcs. Ez esetekben az fordul elő, hogy nem találom a kulcsom, mert a kleptomán retek ellopta:) Ilyenkor nem tudok mit csinálni, pár nap múlva vagy visszaszerzem, vagy szüleim intézik el, de ők legtöbb esetben basznak rá.

Rengetegszer sírok az öcsém miatt, és idegileg mindig kikészülök. Nyaralni a családommal már nem megyek, mert ott van. Nem vacsorázok velük, mert nem bírom hallgatni azt, hogy az asztalnál elkezdi mondani: I am the one the one the one... mert irritáló de el nem hiszitek mennyire. Amikor megüt, erőszakos és bevallom, erősebb nálam, ami kinézetre nem úgy tűnik, mert egy vékony, nálam egy fejjel alacsonyabb vékony hangú fing, de évek óta sportol és azért az agresszió mindent kihoz belőle. Nem hiszem egyébként, hogy ne tudnám egyszer úgy megverni, hogy kicsit megfélemüljön, csak félek, hogy lenne ára, mert vissza akarná adni, és képes lenne sajnos sok mindenre, határokat nem ismer. El nem hiszitek, mennyire várom, hogy kimenjek már gimiből és elköltözzek. Nem érdekel hova, de el otthonról.

Elég hosszúra sikerült a kifejtés,de nem szerettem volna kihagyni olyan részleteket, amelyek fontosak lehetnek. Aki eljutott addig, hogy ezt olvasssa, és esetleg lenne valami értelmes hozzáfűznivalója, tanácsa kérem szépen írja meg.

Ja és 14/L



2018. febr. 27. 19:08
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
néha attól félek, hogy bele fogok őrülni
2018. febr. 27. 19:11
 2/14 anonim ***** válasza:
26%

A legelső dolog amit észrevételeztem az írásodból, hogy nagyon csúnyán beszélsz. Próbálj lenyugodni és nem káromkodni.


A helyzeted nagyon szomorú, fiatal vagy, és kikészít idegileg a testvéred. Szerintem próbálj segítséget kérni az iskolapszichológustól, hátha lépéseket tesznek annak érdekében, hogy felderítsék a testvéred viselkedése mögött zajló okokat, és a lelked is megnyugvást nyerjen általa.

Iskolapszichológus, családsegítő, osztályfőnök.. szólj nekik.

2018. febr. 27. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen szólnod kell arról is, hogy fizikailag bánt Téged. Nem mentség, hogy fiatalabb Nálad.
2018. febr. 27. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
23%

Téged kéne "elvinni valami pszichológushoz" vagy kettőtöket családterápiára! Valamiért féltékeny vagy az öcsédre. Ezt mi nem tudhatjuk, hogy miért. Talán nem jól kezelték a helyzetet a szüleid, amikor született vagy menet közben érzed úgy, hogy őt jobban szeretik. A megoldás a te kezedben van, pontosan tudod, le is írtad. Nem javítjuk ki a testvérünket, mert te nem vagy se a szülője, se a tanára, neked ez nem dolgod. Te csak ne izgasd magadat azon, hogy ő tudatlan marad. Valójában nem is izgatod, csak le szeretnéd leégetni. Namármost ez ugyanolyan agresszió, mint amikor ő behúz neked egyet, csak a tiéd verbális, az övé fizikális. És igen fontos szempont, hogy nem ő kezdte, ő csak abszolút egészséges módon nem hagyja, hogy felsőbbrendűségedet kinyilvánítsd, és hát ilyenek az eszközei. A kulcs: van kulcsod, használni kell. Ha te annak ellenére nem használod, hogy kaptál, arra neked tudattalanul okod van. Valójában kiprovokálod, hogy ő bemászkáljon a szobádba és onnan elvigyen cuccokat, hogy utána jól legorombíthasd meg bemószerolhasd a szüleidnél. Ez utóbbit, úgy tűnik, hiába.

Lépjél túl a testvéreden, ne utáld annyira, és meglásd: ő se fog annyira utálni téged. Nem kell vele vacsorázni, ha nem bírod hallgatni a karattyolását, amit persze nem azért nem bírsz, mert önmagában elviselhetetlen, hanem mert utálod, aki csinálja. Élje mindenki szépen a saját életét. Aztán egyszer majd idősebb korotokban még egymásra is találhattok.

2018. febr. 27. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
65%
vagy megkéred egy fiúhaverodaat h a sz*rt is verje ki belőle......akkor megtanulja h nem az ő s*gge körül forog a világ
2018. febr. 27. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
24%
Neharagudj de ha az én húgom lennél biz én is csapkodnám a fejed ... lényegében te vagy az aki javítgatja meg beleköt és elvárod ,hogy ő jó fej legyen ? Két öcsém van .. a nagyobbikkal pont két év különbséggel .. mi ennél durvábban csináltuk mégis mindketten normális emberek lettünk .. neked kellene egy kicsit leszállni a magaslóról mert ha másokkal is igy viselkedsz nem csodálkoznék rajta ha ugyanazt tennék mint az öcséd ...
2018. febr. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
81%
Miért ne javtaná ki,ha valamit rosszul tud? Egyébként írta a kérdező,hogy nem gúnyolódik vele,hanem csak kijavítja,az agresszív tudatlan kis görcs meg belemar,meg a falba veri a fejét,ahelyett,hogy inkább hálás lenne,hogy nem marad teljesen hülye. Vagy ha nem tetszik neki,hogy kijavítják,akkor szóljon,ne verekedjen. Kis görcs.
2018. febr. 27. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
38%
Kedves 7-es, a szavak közé szóközt kell írni. A vessző nem helyettesíti a szóközt.
2018. febr. 27. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
41%
Én is gyakran verekedtem a nővéremmel.. Ki nem? Majd kinövitek.
2018. febr. 27. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyanígy vagyok az öcsémmel, 13 éves de ő autista. Már beletörődtem hogy nem tudok mit tenni ellene.
2018. febr. 27. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!