Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Elvárhatom a 16 éves húgomtól,...

Elvárhatom a 16 éves húgomtól, hogy haza érjen időben, takarítson, bevásároljon? Mennyi pénzt kéne neki adnom? Ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Ketten élünk édesapám lakásába. Minden hónapban kapunk 150 ezer forintot rezsire,számlákra, ételre plusz a fizetésem ami kb ugyan ennyi hol több hol kevesebb.

Folyamatosan megy a vita kettőnk között.

Nem csinál semmit haza ér alszik, facbookozik vagy elmegy pasizni.

De ha nincs főt kaja nincs kimosva a ruhája hívja anyámat és apámat hogy én nem csinálom meg.

Apam annyival letudja hogy beszéljük meg. Anyám szerint pedig igaza van a húgomnak es üvőlt velem irkál ha nem veszem fel a telefont. Lassan ott tartok, hogy letiltom a számát.

Szerintem a tesómnak ugyan olyan kötelesége lenne lemenni a boltba vagy kimosni a ruhákat.

Ill ha meg kérem hogy hétköznap érjen haza 9 re akkor érjen is mert nem rosszat akarok neki nem azért mondom.


A másik a pènz szerinte 50 ezret oda kéne neki adnom ruhára majd a hónap további részében ha kér meg 10-20 ezret mert neki ez jár.


Szerintem elég neki a családi meg a gyerektartás amit anyám add 25 ezret kap összesen plusz fizeti a telefon számláját azzal együtt 40 ezer.

Ebből bőven tud venni azt amire szüksége van.

Havi 7000 az edzése, 2500 a matek tanár óránként ket hetente jàt és 3000 ezer az angol tanárnál 1,5 óra hetente.

Nem kötelező egyiksem. De fizetve van neki.

Én 16 évesen diákmunkáztam mert nem kaptam semmit kaján kivül ő is tudna de csak kifogások.


Kinek mennyit kap a gyereke havonta?


2018. márc. 7. 20:33
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
91%

Tehát kaptok 150k-t a rezsire + kajára és te keresel pénzt.

EZEN FELÜL neki fizetnek 25 ezret + 15k értékben telefonszámlát, és EZEN FELÜL ő még kér 60-70 ezret.


Na meg a maci fas#át...


Anyád számát tiltsd le a fas#ba, és állj a sarkadra.

2018. márc. 7. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
98%
Elvárhatod tőle hogy a saját dolgait elintézze.
2018. márc. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

#1 vagyok.


Egyébként én 7 ezret kaptam havonta. :D


Viszont a testvéred fejébe tényleg rakj rendet, mert elvan kényeztetve de nem gyengén.

2018. márc. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
46%

A szüleitek hol a fenébe vannak?

Én szeretem a gyerekeimet mindent megadok nekik,a nagykorúnak is. Titeket nem szeretnek a szüleitek, különben ott lennének és nem telefonon kéne ordibálni ,magatokra hagyva. Te se csak kaját kaptál volna h éhen ne halj ha szerettek volna,és tesódat se szereted sajnos kiérződik, irigy vagy h többet kap bármiből is. Szép család..


45N

2018. márc. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
93%
Hát igen, ilyen korú gyereket a szüleinek rendre kellene nevelni és nem szabadjára hagyni.
2018. márc. 7. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
12%
Imadom amikor milliomos szulok csemetei panaszkodnak mindenfele aprosagon.
2018. márc. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 HaEv ***** válasza:
81%

Kedves Kérdező!

Akkor ha jól értem, te neveled tulképp a tesódat?

Szivecske! Vegyél feleségül engem, eltartani nem kell, de közös a kassza ;) - én meg elintézem a hugicádat. :D Na? Jó, ez nem komoly!!!!!

Én a helyedben EGY KANYI VASAT SE adnék ennek a kis hisztis pénznyelőnek! Menjen dolgozni, ha neki több kell, mint amit a szüleitek adnak. És ja, tiltsd le a számát, ha ez kell. És ne neveld a húgod, majd apád-anyád megmondja, mikor érjen haza - nem te vagy az apja, nem a te felelősséged. Ja, ha anyukád annyira tudja, hogyan kell a lányát nevelni - miért nem ő neveli??? Miért is neked kellene főznöd meg mosnod a húgodra? Te, anyukád mit csinál, már bocsi? És miért nem tanítja inkább csajos napokon anyukád főzni a húgodat? És ja, azért a húgod is elkezdhetne boltba járni, mosni, főzni stb.

Vigyázz, mert így születik a papucs-pasi! Sürgősen változtass!

2018. márc. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
96%

Az a lány nagyon durván el van kényeztetve. Ne engedj neki, szerintem így is nagyon el van látva. Sokan havi 5 ezernek már nagyon örülbek, mert abból kijön valami kis rubadarab. A húgodnak meg mindjárt kéne 60-70k, és még 15 ezres telefonszámla stb...

Gyűljön össze a család, beszéljétek meg. Mondd meg a szüleidnek, hogy nem vagy cseléd, sem a húgod anyja. Pénzt meg eleget kap.


Sajnos a szülők mindig is a hanyagabb testvérnek kedveznek jobban. Énis ebben a helyzetben vagyok. Egyetemre járok, sokat tanulok és segítek. Míg a tesóm saját lakást kap, eltartják, fizetnek neki mindent, ő mégis csak bulizik és csak teng az életben végzettség nélkül. De ha egy vendéglő mellett elsétálunk, őt alapból hívják meg mindenféle italra, én meg ott várom amíg megisszák hogy mehessünk tovább... Amúgy sem kéne semmi, de szerintem szemétség hogy meg se kérdezik, ráadásul együtt mentünk.


Hogy jött ez a helyzet hogy a 16 éves húgod veled lakik apukátok házában? Csak ketten laktok ott? Pont az a kor amikor lázadnak, szóval nehéz dolgod lesz. Az ilyenek egy ház áráért vennének szakadt farmerokat.

2018. márc. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Te a szüleidtől várhatod el, hogy lássák el a húgodat, etessék, ruházzák, neveljék.

A szüleid a húgodtól várhatják el, hogy az életkorának megfelelően vegyen részt a házimunkában.

A kiskorú húgod a szüleitől várhatja el a gondoskodást és nem tőled.

Ebbe e helyzetbe akár még a gyámügy is beleszólhatna, mivel a szülők felügyelet nélkül hagyták a kiskorú gyereküket. Nem, Te hivatalosan nem gondoskodhatsz róla, mivel nem vagy hivatalosan a GYÁM-ja.

2018. márc. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Tesóm is így kezdte kb.

Igazi úr lett.

Most harminc körüli, hazaköltözött és a szüleim a cselédei, eltartói lettek. Nem csinál semmit. Jó, néha ellapátolja a havat, ha be van tépve. Tesód is ilyen lesz. Nem tudod megnevelni, mert a tesód.

A kajáidat zárd el. Csak saját cuccot moss. Meg amit még írtak neked.

Nagyobb korodban meg szarj rájuk.

2018. márc. 7. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!