Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan segíthetnék húgomnak?

Hogyan segíthetnék húgomnak?

Figyelt kérdés

Nagyjából előző hét csütörtökön húgomat elkezdték piszkálni az osztálytársai (pár lány).A cuccát folyamatosan kirakják a szekrényből(közös szekrény van,kb 5-6 ember van egy szekrényben),incselkednek vele,gúnyolják,pusztán azért,mert valamelyik kis hülye kavarta a sz@rt és hazugságokat terjesztett róla,hogy húgom a hátuk mögött csúnya dolgokat mond rájuk meg stb.


Az osztályfőnöknek már szóltunk,de nem nagyon tud mit tenni(max.beír a gyerekeknek,de attól meg csak rosszabb szerintem).A gyerekek még nem tudnak róla,hogy az osztályfőnöknek szóltunk,de valamikor csak beszélni fog róla az osztálynak,akkor meg még jobban rászállnak.


Pár kis libáról van szó.Már 6.osztályban pasikat váltogatnak hetente,meg kis beképzelt majmok.


Pár ötletre/megoldásra lennék kíváncsi,hogy az ilyen helyzeteket hogyan lehetne megoldani.

Gondoltam arra,hogy bemegyek a suliba is elkapom a kislányokat,de akkor meg engem vennének elő.Az is eszembe jutott,hogy elkérem a szüleik telefonszámát és elbeszélgetek velük,hogy jó lenne megnevelni már a gyerekeiket.Bár szerintem emiatt is jobban piszkálnák.

Gondolom felmerült a kérdés,hogy miért én akarok tenni az ügy érdekében és miért nem a szüleim.Nos a válasz igen egyszerű.Anyám forrófejű és jobb ha nem keveredik bele ilyen dolgokba,mert csak mi szégyenkeznénk miatta.Apa is kissé forrófejű,de ő még benne van a pakliban.Őt nem önti el egyből a düh,de képes veréssel fenyegetőzni(ami szintén nem vezetne sehova).

Emiatt gondolom magamat alkalmasabbnak a feladatra + én jóban vagyok az osztályfőnökkel (2 évvel ezelőtt én is oda jártam és az ő osztályfőnökük az én volt ofőm).


Hogyan tudnék segíteni húgomnak ?Mi lenne a legjobb megoldás ? Esetleg valaki került már ilyen helyzetbe ?Hogyan oldottátok meg ?


16L



2018. márc. 12. 13:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
50%
Én a helyedbe egy határozott lendülettel megrántanám a kiscsajok haját hogy van amit nem kéne. Csak ijessz rájuk de ne üsd meg őket vagy valami.. 19/F
2018. márc. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Az elég szomorú ha az osztályfőnök nem nagyon tud mit tenni.... Mert az iskolán belül történik a dolog és ennek megoldása az ő feladata is. Amennyiben erre nem képes az igazgatóhoz kell fordulni és elmondani, hogy a zaklatás igen is komoly dolog és azt úgy is kell kezelni. Szerintem amúgy inkább a szüleidnek kéne ezt a lépést megtenni. Ha egy gyerekről lenne szó aki piszkálja azzal még el lehetne beszélgetni, de ha többen vannak azt mindig nehezebb orvosolni.
2018. márc. 12. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
37%
Ugyanez volt velem is... elbeszelgetes.. behivod a tanarokat a piszkalo gyerekeket es annak szuleit es valahogy kibekulnek. Vagy mondod nekik h vagy baratok vagy ne is beszeljenek.. tudok irni tapasztalatokat meg, ha kell irj privine
2018. márc. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

1-es: Erre én is gondoltam,de ott a portás meg ott járkálnak is,szóval tanúk lesznek :D

2-es: Ebben egyet értek.A drága tanárnő nem éppen az a maximalista (sőt.....).Csak beírni tud,meg amúgy is a gyerekek olyan hülyék hogy hozzájuk képest a 100-as szög integrált áramkör !

A szép szóból nem értenek,ha rondán szólunk hozzájuk,akkor kiröhögnek :D

Látszik rajtuk a nevelés hiánya,egy jó nagy tasli kéne ezeknek,hátha észhez térnek.Azt hisztik,hogy ők ott valakik és megtehetnek akármit.

Szerintem a szüleikkel fogunk beszélni,ha nem hagyják abba.

2018. márc. 12. 14:35
 5/16 A kérdező kommentje:

*hiszik


Google :'D

2018. márc. 12. 14:36
 6/16 anonim ***** válasza:
73%

Osztályfőnök némileg alkalmatlannak tűnik, ha nem csinál semmit, érdemes az igazgatóval beszélni.


Nálunk hasonló esetben összehívtak egy rendkívüli szülői értekezletet, és az ofő beszélt a szülőkkel, hogy mit csinálnak a kölykök, és a szülők mit tehetnek ez ellen, és ha nem akkor mik lesznek a következmények.

Persze, csak név nélkül, nem emelt ki külön a gyerekek közül senkit, csak úgy általánosságban beszélt. Mégis megoldódott a probléma.

2018. márc. 12. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Az elég szomorú ha az osztályfőnök nem nagyon tud mit tenni.... Nem is érdekli őket,én bántalmazásrt szóltam annó,igazgatonőnek,mi volt a válasz, oldjuk meg otthon, nem keverdnek bele. Nem érdekli azokat semmi,tisztelet a kivételnek.. Szülő beszélgessen el a kishölgyek szüleivel,pár telefon tablet elvétel,egy kis moresre tanitás megoldja a helyzetet.. Bár a mai szülők nevelni nem tudnak,csak elhalmozni tárgyakkal stb vel.
2018. márc. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
76%

Téged nem fognak komolyan venni a szüleik. Te csak ne féltsd a szüleidet, felnőttek, tudják, mit csinálnak. Ha forrófejűek, akkor forrófejűek, az ő feladatuk és az ő felelősségük.

"Az osztályfőnöknek már szóltunk". Akkor most mit akarsz még egyszer? De leginkább a húgodnak kéne megoldani a saját ügyét, szembenézni velük, és közölni, hogy nem igaz, amit terjesztenek róla. Rajta kell látniuk, hogy nem fél, mert minél elesettebbnek tűnik, annál inkább rászállnak. De az is jó lenne, ha lenne néhány barátnője, aki kiáll mellette.

2018. márc. 12. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Húgom nem fél,nem foglalkozik velük.Mikor kiakarták dobni a cuccát megint,el vette tőlük és bevágta a szekrénybe.Osztályfőnöknő csak annyit mondott,hogy ha ez újra megtörténik,akkor osztályfőnökit kapnak.Ha újra....nem azonnal...

Már más lánnyal is csinálták ezt(ugyanazok a lányok).Mondtam neki,hogy menjen és beszélje meg velük.Mondja el, hogy ő nem beszélte ki őket.Ha meg tovább folytatják, akkor bemegyünk.

A szülők számát mindenképpen meg akarom szerezni,mivel nem először van gond ezekkel a lányokkal.Mindig rájuk jön valami és kinézet maguknak valakit.

2018. márc. 12. 18:04
 10/16 A kérdező kommentje:
*Kinéznek
2018. márc. 12. 18:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!