Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Tudnátok véleményt/tanácsot...

Shaggy95 kérdése:

Tudnátok véleményt/tanácsot adni? Kérlek, olvassátok el! Elfog a szorongás, ha arra gondolok mi lesz, ha a testvéremmel ketten maradunk a szüleim halála után.

Figyelt kérdés

A bátyám oxigénhiánnyal született, de most 4 órában dolgozik , és a kollégákkal eldumálgat, egész jól kijönnek vele, szóval ne gondoljatok súlyos állapotra, néha hadar de ennyi, ami a mindennapokat illeti a kommunikációt nézve. De hétvégenként, 11-13 órákat is alszik, majd 1 óra , mire felöltözik, elkészül a fürdőben (nem tudjuk mi tart eddig, néha csak baszkurálja a tárgyakat, beállítja őket). Nagyjából délután 3 órára ül le "reggelizni". Nem sok minden érdekli, egy könyvet hogy elővegyen, vagy hogy neten akár valamiről utána olvasson szinte lehetetlen. Esténként néha kóvályog a városban, beül meginni egy bort vagy whyskit valahova egyedül, és rohadt feltűnően nézi a nőket. Szerencsére, ha szóltak is neki, akkor levágták hogy mi van és nem volt balhé. Volt 2x, hogy nem tudtuk hogy jött haza, ketten vittük be, teljesen kivolt, valószínűleg tettek valamit a piájába , mert piától így nem lehet betompulni, teljesen más volt..

A kapcsolatokról is kicsit téves az elképzelése, egy csajjal dumált párszor aki pultos , és azt mondta, hogy ő a barátnője volt fél évig. Néhányszor bekattant már otthon, le kellett fogni akkor, és teljesen kikelt magából, üvöltözött hogy rohadjon meg mindenki , meg mi is. Ezt én váltottam ki belőle, mert a szüleim hihetetlen türelemmel segítik, én meg olyanokat mondtam, hogy egy naplopó leszel, ha így folytatod, meg hogy egy nőnek se kell valaki, akit nem érdekel semmi. Ezt sulykoltam csomószor, nem kellett volna, ezért gurult be nagyon. Volt, hogy 6-ra ment dolgozni reggel, akkor is apáék egy órával hamarabb felkeltek, hogy fel tudják kelteni, szólni neki, hogy öltözz már meg minden. Az zavar, hogy a tesóm fel se fogja, hogy milyen sok segítséget kap, hogy a szüleimnek is szüksége lenne pihenésre, és hogy valamennyire magát kéne hozzászoktatni bizonyos dolgokhoz (időben elkészülés, reggeli mojolás lecsökkentése)

Én Budapestre fogok költözni ősztől, később ha már csak ketten maradnánk, úgy hozná az élet, akkor valószínűleg hozzám költözne, vagy pedig az otthoni házban lenne. Valószínűleg a fizetésemből kellene támogatnom, kipótolni. Apával jár horgászni, programokra főleg, nem tudom mi lesz ,ha már ketten leszünk, én nem leszek tizedolyan társaság se neki. Egy csíra vagyok, hogy rinyálok emiatt, hiszen vannak, akiknek sokkal nagyobb feladatuk van, amit meg kell oldaniuk. De tartok tőle, hogy akár egy műszempillás dagadt, barna, rosszindulatú nő (az ilyenek tetszenek neki) ráírathatja később a házat, vagy kiénekelheti a pénzt, amit a szüleink tettek félre nekünk. A szívem szakadna meg, ha ez lenne a sorsa a szüleim évtizedes szorgos munkájának. (Gondoltam, hogy minden majd az én nevemen lesz , és így ebből nem lesz para, de valami áskálódás ki tudja, akkor is történhet kívülről)

Rajtam kívül senkire se számíthatna nagyon tesóm, így el kell fogadni a helyzetet persze, de elkezdek szédülni, ha arra gondolok, hogy esténként kóvályog, nem érdekli semmi, hétvégén a fél napot átalussza, minden reggel nekem kéne egy óráig könyörögni, hogy indulj már el munkába, ha meg megszűnik, nekem keresni úgy, hogy vajon elengednek-e engem is a munkahelyről. Lehet, hogy tényleg csicska vagyok és túlaggódom ezt, meg úgyis megoldjuk/megoldom valahogy, most hirtelen elkeseredettségemben jött az ötlet, hogy megosztom veletek ezt az aggodalmam. Ti hogyan állnátok hozzá, hogy próbálnátok változtatni azon, hogy gördülékenyebbek legyenek a napok együtt? Köszönöm a hozzászólásokat előre is.! :)22/F



2018. márc. 17. 13:52
 1/8 anonim ***** válasza:
50%
Szüleid még fiatalok, ráérsz ezeken 30-40 év múlva parázni. Addig is próbálj segítséget nyújtani szüleidnek, testvérednek.
2018. márc. 17. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
55%
Ugye tudod hogy nem vagy köteles gondoksodni róla?
2018. márc. 17. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, igazad lehet, le kéne állni erről a paráról.

Kedves második kérdező, és ha én nem, akkor ugyan kinek kellene segítenie? Tudnál úgy élni, hogy a testvéredet magára hagyod? Normális, szerető családban nőttünk fel.

2018. márc. 17. 14:47
 4/8 anonim ***** válasza:
88%

Én ezt megértem: de ugye tudod hogy nem sok nő tűrné el - mert nyilván lesz egyszer saját családod- hogy a testvéred a nyakatokon éljen? Gyermekeid is lehetnek, akkor a háttérbe fognak szorulni?


Nem az apja vagy. Olyan megoldást kell találni, ami nem fogja elvenni a saját életed lehetőségeit.

2018. márc. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
92%

"(Gondoltam, hogy minden majd az én nevemen lesz , és így ebből nem lesz para, de valami áskálódás ki tudja, akkor is történhet kívülről)"


Azért ebben ne legyél olyan biztos, mert létezik olyan, hogy köteles rész. Ha a szülők olyan végrendeletet írnak, amiben minden a tiéd lesz, az bizony egy érvénytelen végrendelet lesz.

Más a helyzet, ha gyámság alatt áll a tesód, de a leírtak alapján kétlem, hogy ezt enegdélyeznék.

2018. márc. 17. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
90%

Az a jó, hogy ezen már most gondolkodsz, keresed a megoldást, és nem akkor kezdesz el tátogni, amikor hirtelen a nyakadba szakad a tesód ellátása. Klassz srác vagy.


Szerintem beszélj erről őszintén a szüleiddel, lehetőleg olyankor, amikor tesód nincs otthon. Mondd el nekik, milyen félelmeid vannak, hogy nem szeretnéd, ha ők belerokkannának az ápolásába, illetve ha a testvéred magára marad akkor támogatni akarod őt, de emellett azt is szeretnéd, ha a majdani családod és a te életed nem menne erre rá.


Nem tudom, a mostani állapot mennyire meríti ki a tesód képességeit, mi van még esetleg tartalékban neki (lehet, hogy egyszerűen így kényelmes neki, de az is lehet, hogy ez a maximum, amit ki tud magából hozni). Mindenkinek a legjobb megoldás az lehetne, ha nagyobb önállóságra szokna, pl. nagy előre lépés lenne, ha egyedül fel tudna kelni. Ezen esetleg egy hangos ébresztőóra vagy egy ébresztő karóra (ezek rezgéssel is ébresztenek, állítólag nagyon könnyen fel lehet rá ébredni) segíthetne, ki kellene próbálni.

2018. márc. 17. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
92%
Szüleid nem szokták emlegetni, hogy ha ők nem lesznek mi lesz?
2018. márc. 17. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Ötös válaszoló, ezt nem is tudtam.. de aztán ha utána meg tesóm rám ruházná formailag legalábbis az ő örökségét, utána már gazdálkodhatnék kettőnknek úgy nemde?

Utolsó válaszoló, de , szoktunk beszélni erről, de ők is azt mondják, hogy nem tudják mi lesz. Egy idő után felélné a pénzt, azt mondják, jó lenne ha mindig eljárna dolgozni, egyrészt hasznos , másrészt lennének ott haverok akikkel szocializálódhat.

Köszönöm a válaszokat mindenkinek : )!

2018. márc. 17. 21:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!