Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan vegyem rá a tesómat,...

Hogyan vegyem rá a tesómat, hogy rakja már rendbe a saját gépét? 17/f

Figyelt kérdés

Ő 18 éves fiú, közös szobánk van. Ő hobbiból szereli, telepíti mások számítógépét, a jó ismerőseinek még alkatrészeket is rendel, összerak egy egész gépet akár.

De a saját gépét nem képes rendben tartani. Fent van a gépe az asztalán, ugyan úgy mint nekem a saját asztalomon. Enyém szépen rendeben van, ha megkérem őt kb félévente ki is takarítja nekem, de az ő gépe szörnyen poros kívülről és belülről is. Az oldala nincs rajta már évek óta, össze-vissza lógnak ki belőle a kábelek, a HDD-k nincsenek benne felfogatva, csak úgy bele vannak dobva a gépbe, néha mellette vannak az asztalon. Olyan poros neki belülről, hogy az alaplapon nem találni meg a dolgokat, a videokártyán vagy fél centis por áll.


Én egy kicsikét rendmániás vagyok, szeretem ha rendben van a szobánk. Egyszerűen idegesít hogy össze vissza lógnak ki azok a szines kábelok a gépből, néha egyik-másik hdd is kábelon lóg az asztal mögött mert "kiesett a gépből, jól van az úgy...", na meg az a rengeteg por is zavar benne, gondolom ha a gépben az van, akkor a ventilátorok is a port fújják ki.

Nem egy vacak gépe van neki, az enyémhez képest az övé egy atomerőmű, diákmunkás pénzből + a számítógép javítással keresett pénzből vette 3 évvel ezelőtt.



2018. márc. 19. 18:09
 1/8 anonim ***** válasza:
93%

Az én gépemen sincsen rajta az oldala, így valamennyire jobban levegőzik, de én rendszeresen takarítom. Azt a gépet szerintem szép lassan tönkreteszi, mert túlmelegszik benne minden a nagy por miatt.

Próbáld meg szépen megkérni, hogy takarítsa ki, ha nem teszi, akkor esetleg az a lehetőség nem él, hogy te kitakarítod neki, ha ennyire zavar?

2018. márc. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%
A mondás szerint a suszternak lyukas a cipője.
2018. márc. 19. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem nem haragudna meg, ha kitakarítanád. Végülis neked fontos, és ha kicsikét rendmániás vagy, el tudom képzelni, hogy nem is esne nehezedre.
2018. márc. 19. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Túl nem melegedik neki, azt mindig figyeli, hogy milyenek a gép hőfokai.

Most kivitte a teraszra, hogy ott kifújatja a port belőle, de azt mondta az oldalát nem rakja vissza (mert nem is tudja hol van), és a kábelok meg a HDD-k akkor is úgy fognak lógni, mert nem férnek már bele a HDD-k (5 van neki benne + 1 SSD) meg ha netán valami kell a gépből/gépbe gyorsabban bele tud nyúlni, és nincs az összes kábel egy csomóban, hanem minden külön-külön van.

De így meg olyan csúnya, ahogy bejön valaki a szobába rögtön ezt látni :(

2018. márc. 19. 20:09
 5/8 anonim ***** válasza:
95%
Rendezzétek át a szobát úgy, hogy takarásban legyen.
2018. márc. 19. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
92%
lopd el a gépét és az egyik haveroddal vitesd el hozzá hogy ezt kellene rendberakni és így magának megcsinálná, amilyen szétszórt, észre se venné, hogy közben a sajátját csinálja:D
2018. márc. 20. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
58%
Miért fáj neked, hogy az ő gépe olyan, amilyen? A port töröld le, fúvasd ki ha zavar, de ne cseszegesd, inkább örülj, hogy a tiédet rendberakja.
2018. márc. 20. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ez csak tünet, ennyi idősen már zavaró a saját szoba hiánya. Gondolom, nem lehet megoldani, hogy legyen... együttérzek veled.
2018. márc. 22. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!