Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Nagyon tehetetlen vagyok. Mit...

Nagyon tehetetlen vagyok. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A mai nap sokként ért az, mikor a 14 éves húgom mosta a kezét,megpillantottam, hogy vagdosás nyomai vannak az alkarján. Hirtelen csak annyit tudtam kérdezni, hogy mi ez, először azt mondta,hog a macska karmolta meg,aztán látta,hogy nem hiszem el és azt mondta, hogy a suliban csinálták. Nos én ezt sem gondolnám, inkább az uj baráti táraságából vette ezt át. Ezután higgadt maradtam és bekentem jóddal a kezét. Anyának nem mondtam ,mert tudom, ha elmondom úgy reagál majd rá, ami csak ront a helyzeten (ezalatt nem értek semmi nemű fizikai bántalmazást), ismerem az ilyesfajta reakcióit. MINDENKÉPPEN beszélek a húgommal erről, de nem tudom,hogyan kezdjek bele, nyilván higgadtank és semmiképp se támadonak kell lennem...Kérlek segítsetek.

21 L



2018. ápr. 2. 21:19
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Ne kérd számon. Csak mondd el neki, hogy aggódsz érte, és szeretnéd, ha tudná, hogy rád számíthat, hozzád fordulhat, ha szüksége van valakire, ha beszélgetne. Ne erőltesd, ha nem akar róla beszélni, viszont ne is hagyd annyiban: később, napok múlva is kérdezz rá, hogy van, van-e valami, amiről beszélgetne.
2018. ápr. 2. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
87%
Hidd el 15 éves lány vagyok és a legtöbb kortársam is csinálja. Az a vicces hogy ebből csak igen kevesen éltek át teszem azt valami szerelmi csalódást vagy más problémát, ami okot adna erre. A legtöbben csak azért szurdossák magukat, mert minden 3. instagram képen ezt látják, vagy hogy ők is feltehessék tumblr- ra. Ez azért elég nevetséges. Mondjuk olyat is láttam, aki azért csinálta, hogy felhívja magára a barátja/ családja figyelmét, hogy érezze, hogy fontos nekik. Szóval érdemes lenne megkérdezned hogy mi áll ennek a hátterében.
2018. ápr. 2. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Nala lehet szerelmi csalodas,de a suliban is sokat bantjak. Mindig a telefonjat nyomkodja es volt ra alkalom,hogy ilyen depis dolgokat lattam,hogy nenezget,koztuk ilyen kepeket is. De kivulrol olyan vidam mindig. Tudom,hogy ez csak a latszat,ismerem,de nehezen beszel ezekrol.
2018. ápr. 2. 21:48
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Semmiképp se támodaóan kérdezz. Ne is kérdezz konkrétan a vagdosásra rá. Probálj finoman közeliteni. Kérdezz a barátairól,suliról,sulis dolgokról,de óvatosan,az kell h ő nyiljon meg neked,ugy könnyebb kideriteni a vagdosás okát is.
2018. ápr. 2. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 szántóvető ***** válasza:
50%
át kell íratni másik suliba.
2018. ápr. 2. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Mar sok suliban volt. Mindenhol kineztek. Azt mondta mar jo ez neki,mert itt legalabb szerzett egy baratot
2018. ápr. 2. 22:07
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Kérdés milyen barátot szerzett? Mert aki vagdosásra vesz rá mást,nem egy igaz barát..
2018. ápr. 2. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

A barat alatt azt ertem,hogy van akivel beszelget.

Van egy barati tarsasaga,es aniota veluk "log" azota vedzek eszre ilyeneket. De nyilvan tiltani nem lehet,mert rajtuk kivul mas baratai nincsenek

2018. ápr. 2. 22:28
 9/19 anonim válasza:

,,Tiltani nem lehet mert más barátai nincsenek."

Ez nagy hulyeség. Inkabb ne legyenek barátai és legyen azzal akivel ,,beszélget" (mint montad) mint hogy magát bántsa és ezekkel a hülyékkel lenne . Ezeknek a ,,barátainak" a szüleit is elő kéne venni ...

2018. ápr. 4. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

finoman,burkoltan és ne tamadoan kerdezd a sulirol ,meg errol a "barati" tarsasagtol.

sulit kene valtani ,hiaba volt mar tobb suliban,mert ,ha meg csak olyanokra veszik ra ,hogy vagdossa magat... hat az eleg durva.

2018. ápr. 4. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!