Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Másnál is van olyan, hogy az...

Másnál is van olyan, hogy az öccse (vagy ha nő, akkor húga) magasabb, jóképűbb, jobb pasi? És hamarabb lettek barátnői is? Milyen érzés?

Figyelt kérdés

Én 25 éves szűz srác vagyok. Még nem volt barátnőm és nem csókolóztam.

Teszek félre folyamatosan lakásra, a saját kajámat én fizetem, illetve leadom a szüleimnek a fizum 25%-át.

Viszont mivel csak egy fizetésből gazdálkodok, így nem telik albérletre. Mire hitelre tudok lakást venni az még sok idő.

Én amúgy 170 cm körüli vagyok, elég izmos,de valahogy nem áll túl jól.


Az öcsém 185 cm, izmos, jóképű... 16 éves kora óta folyamatosan van szexuális élete, több barátnője volt. Jelenleg 22 éves és van egy bombázó menyasszonya, aki ráadásul 24 éves, így külön ciki nekem. Egész idáig a gyerekszobánkban éltünk, viszont most költöztek volna albérletbe a közös pénzükből... Viszont apám adott nekik 5 milliót. Így lesz saját lakásuk.

Ezzel nincs baj, én is belátom, hogy nekik jobban kell mint pl. nekem jelenleg.

De ez eredetileg a kettőnk pénze lett volna, vagyis a felét az én segítésemre tették félre... Eredetileg.


Nekem elég rosszul esik, hogy így lemondtak arról, hogy én is vihetem valamire.


Az öcsém most diplomázik és eléggé körül rajongják a rokonok, mert szinte biztos lesz jó munkája.

Nekem is van diplomám, közigazgatás-szervező de nem bírtam az önkormányzatot és kevés volt a fizetés is.

Így most fizikai munkát végzek 150 nettóért... De legelezőn egy mérnöki szakon tanulok.

De sokszor úgy érzem, hogy a szüleim szégyellnek engem...


Na mindegy. Kicsit elkanyarodtam a lényegtől.


Valaki van hasonló helyzetben ami a kisebb testvére életrevalóbbságát illeti?



2018. ápr. 6. 20:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
10%
"bombázó" viccelsz?
2018. ápr. 6. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
82%

Ez igazságtalan volt a szüleid részéről, akárhogy is nézem! Végezd el a mérnöki szakot, azzal biztos jól fogsz keresni és lakást is tudsz majd venni! :) Idővel pedig jönni fog a barátnő is, nem szabad elkeseredni!


/Egy feleség, akik a "jobb képű" öcsihez ment hozzá. Azóta a bátynak is van komoly kapcsolata./

2018. ápr. 6. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
98%

Nekem is nagyon rosszul esett volna. :/


Az egyetemen nincsenek szimpi lányok? Hívd meg a büfében, vagy kérdezd meg, nem inna-e egy kávét. Ha ez már megy, akkor moziba, rendezvényre...


És tanulj minél jobban, valamint öcséd sikerének örülj (az irigység felőrli az embert), viszont szüleiddel őszintén beszélj a pénz dologról, neked is tudnod kell, mire számíthatsz a jövőben.

2018. ápr. 6. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
87%
Előző,a hogyan rugjunk még egyet a kérdezőn cimű előadás megvolt. Tapsvihar :(
2018. ápr. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
97%
Nem lehet hogy inkább az öcséd sikerét látva kicsi az önbizalmad és ez kihat a szerelmi életedre isű
2018. ápr. 6. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
bocsánat, elírtam *?
2018. ápr. 6. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Még így is jobb a helyzeted és talparesettebb vagy, mint én voltam ilyen idősen.

Nálunk tesóm vékonyabb, jobb dumájú, magabiztosabb, mint én, akármennyit eszik, nem hízik, hanem szálkás, magas.

Van, hogy háromszor is vacsorázik.

Én hízékony vagyok, nekem folymatosan beszóltak a szüleim a külsőmre, a táplálkozásomra, volt, hogy inkább kihagytam étkezéseket, mert apám gúnyolódott. Anorexiás is voltam.

Tesómat jobban támogatták mindenben.


De mondom még így is többet értél el, mint több korodbeli.


"De ez eredetileg a kettőnk pénze lett volna, vagyis a felét az én segítésemre tették félre... Eredetileg. " Ez viszont elég gáz...gondolom unokázni akarnák már vagy fene tudja.

2018. ápr. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
73%

Akkor nézzük először a külsőségeket. A legtöbb ismerősömnél a fiatalabb fiú a magasabb, a családban is mindenhol.

Hogy kinek mi a jóképű meg jó pasi, az relatív. Van, aki egy szőke haj - kék szem kombótól elájul, van, akinek a fekete haj meg kreol bőr jön be. Van, aki az alacsonyabb, zömök, izmos pasikra bukik, és van, aki a magas, kifejezetten vékony alkatú, kisfiús srácokra.

Nem hiszem, hogy pusztán a magasságod lenne az oka, hogy még nem találtál barátnőt.

Most gonosz leszek, de kifejezetten nemtúlszép, kövér, idősebb pasik is megtalálják a szerelmet, olyanok, akikre általánosságban SENKI nem mondaná, hogy "jó pasi". Ugyanígy megtörténik ez nőknél is, természetesen.

Apád tényleg nagyon nagylelkű volt a tesódékkal, de ha az 5 milliónak a fele tényleg a tiéd lett volna a jövődre, költözésre stb., akkor ez elég csúnya húzás volt. Tőle is, meg a tesódéktól is, hogy szó nélkül elfogadták.

Nálunk ugyan pont a legidősebb testvér részesült ezekben a kegyekben, ajándék lakás, ajándék autó, ajándék 1 milka szülinapra, de azért nagyjából átérzem a gondodat.

Kettő dolgot tudsz tenni. Vagy leülsz a családdal és elmondod őszintén a szüleidnek, hogy mennyire kiborít ez a dolog és nem tartod fairnek, vagy szépen csendben lenyeled, és gyűjtöd magadban a feszültséget, aminek az lesz a vége, hogy meggyűlölöd a saját családodat.

Mindenképpen érdemes azért rákérdezni. Lehet, hogy az 5 millió mellett már van több is félretéve, amiből majd te kapsz, ha eljön az ideje.

Vagy lehet, hogy pont azért támogatnak téged kevésbé, mert téged tartanak az életrevalóbbnak, és úgy látják, hogy te egyedül is képes leszel megállni a lábadon, az öcséd pedig nem.

Van már egy diplomád, dolgozol, tanulsz, félreteszel, otthon is beleadsz a költségekbe... és még csak 25 vagy, az nagyon fiatal ám. Nem hiszem, hogy őszintén lehetne rád panaszuk. Az öcsédnek egyelőre csak szép arca meg egy nála idősebb csaja van, az szerintem nem akkora érdem. :D


24/N


(Ja, képet küldhetsz privátban... ha esetleg stílustanácsadást is kérsz. :D )

2018. ápr. 6. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
92%

A külső adottságokon nem igazán tudsz változtatni, de biztos hogy mindenkinek megvan valahol a párja. Neked is meglesz, csak járj nyitott szemmel és ha van olyan személy akkor udvarolj neki! Nem kell félni. Ha elutasít, hát mindenkivel előfordulhat az ilyen, velem is előfordult, pedig én lány vagyok! Csak dilis voltam amikor szerelmes. :D Tapasztalatot szerzel az udvarlásban legalább.


A pénzügyi dolog, hát az nekem is rosszul esett azért volna.


Ahogy én látom komplexusaid vannak. Ismerős... Én is éreztem magam kevesebbnek Tesómtól. Aztán helyre tettem magamban a dolgokat meg változtattam a helyzeten ami miatt úgy éreztem. Most már nem érzem magam rosszabbnak.

Te se érezd magad annak! Nem vagytok egyformák! De neked is van diplomád! Állásod is, akkor is ha nem a szakmádban. Én is egy gyárban tolom... Szerinted? De hát munka kellett és ide vettek fel elsőnek. Majd lesz talán jobb is. De legalább van pénzem, igaz nem nagy wasistdas munka de jobb perpill mint a semmi.


Szerintem amúgy neked egy csajszi kéne akivel elköltözhetnél majd. Az sokat lendítene az önbizalmadon is, mert nem hiszel magadban úgytűnik nekem. Úgyhogy hajrá! :)

2018. ápr. 7. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
20%

"(vagy ha nő, akkor húga) magasabb, jóképűbb, jobb pasi"

Igen, a hugom magasabb pasi :(

2018. ápr. 7. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!