Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mi lenne a helyes döntés?

Mi lenne a helyes döntés?

Figyelt kérdés

Húgom, aki 12 éves, nyáron szeretne menni egy iskola által szervezett kirándulásra, ahova 1 hétig mennek Romániába. Anyukám és apukám nem engedi el, mert: ha valami baja van, nem tudnak érte menni, akármi baj történhet, stb. Mondtam anyukámnak, hogy szerintem el kéne engedni, hogy szórakozhasson és élményeket szerezzen, de tiltakozik tovább.


Ti elengednétek a saját lányotokat, ahol lesz több tanár is?



2018. máj. 15. 17:12
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
42%

Mi a kérdésed?


A szüleid nem engedik el. Pont.

2018. máj. 15. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
25%
Meg lehet erteni az aggodasukat.
2018. máj. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
42%
Tök mindegy hogy ellengenénk-e a szüleid nem engedik. Pont.
2018. máj. 15. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
20%
Én nem engedném el. Kb ennyi idős voltam, mikor egy erdélyi hasonló kiránduláson megcsúsztam és szilánkosra törtem a bokám. Borzasztó volt várni hogy anyáék kiérjenek értem, addig meg se műtöttek mert kellett a beleegyezésük.
2018. máj. 15. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
32%
Romániába én se engdenék el egy 12 évest,mondjuk nem is mennék oda felnőttként se már,volt hozzá szerencsém...
2018. máj. 15. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
56%
Engem anyáék elengednek felnőttekkel, de meg lehet érteni az álláspontjukat. Sajnos nincs mit tenni, hátha meggondolják magukat.
2018. máj. 15. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
82%
az ilyen túlféltett gyerekekből lesznek a teljesítménykényszeres, szorongó, befordult kamaszok, majd felnőttek...
2018. máj. 15. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
25%

Romániába én nem mennek felnőttként, nemhogy a gyerekemet elengedjem.

Gondolkozz már!

2018. máj. 15. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Mondjuk egyrészt igazatok van, mert húgom eltörte az ujját az iskolában, és elmosták az ügyet, mintha mi sem történt volna.
2018. máj. 15. 18:08
 10/21 anonim ***** válasza:
77%

Az ilyen nemelengedéspártiaktól hadd kérdezzem, hogy a többi 12évest miért engedik el? Amikor egy osztályban egy valakinek ilyen "problémásak" a szülei, nem hiszem hogy az összes többi felelőtlen lenne.

Ezzel érvelhettek is, hogy dehát nem egyszemélyes osztalykirándulás a tesódnak, hanem sok gyereket érint és ott a szülők nem parázzák túl.


Túlféltő szülő=burkoltan elismeri saját alkalmatlanságát azzal hogy nem bízik a gyerekében.

2018. máj. 15. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!