Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan köszöntsem a bátyám...

Hogyan köszöntsem a bátyám barátnőjéne az anyukáját?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok a bátyám 32 a barátnője 30 és holnap összeházasodnak, ilyenkor mindig kicsit gáz még nekem is a másik fél szüleivel találkozni és nem tudom, hogy ilyenkor hogy illik bemutatkozni, köszönni stb.


Előre is köszi!



2018. máj. 24. 14:37
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Jó napot kívánok, XY vagyok, az XZ testvére.
2018. máj. 24. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
36%
"Csókolom, [becézett keresztneved] vagyok!"
2018. máj. 24. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Bátyád mutasson be nekik, és Jó napot kívánokkal köszöntsd őket.
2018. máj. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

A bátyád mutat be nekik. Így:

-Kedves Béla és Gizi, engedjétek meg, hogy bemutassam a kishúgomat, Ildit. Ildi, ők itt a jövendőbeli anyósom és apósom: Gizi és Béla.

Erre te: jó napot kívánok! És szépen mosolyogsz, kezet fogsz, úgy, hogy Gizivel először, s ő nyújtja a kezét először, ha ölel, akkor te is, ha felajánlja, tegezed.


Majd ezután átfordulsz Bélához, és azt mondod, szintén mosolyogva: örvendek a találkozásnak, Béla! Neki már te nyújtod a kezed előre, és te kezdeményezhetsz tegeződést vagy egyéb testi kontaktot.


Ennyi. :)

2018. máj. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ebben semmi gáz nincs. Vadidegen emberek. Jó napot kívánok gipsz jakab vagyok a géza húga.
2018. máj. 24. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
64%
Annyi ehhez hasonló kérdés születik mostanában. A mai gyerekeket nem tanítják köszönni?
2018. máj. 24. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
34%
Azért családi környezetben nem illik karót nyelten túl hivatalosnak lenni, jobb a "Csókolom, Peti/Gizi vagyok!" Mire bemutatkozol úgyis tudják, ki vagy. A becenévvel meg jelzed, hogy nem akarsz feléje kimért lenni, így neki is könnyebb pl. a tegeződést kezdeményeznie.
2018. máj. 24. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
92%

7 nek

A jó napot kívánokkal nem lehet mellélőni. Ez nem karótnyelt dolog. Mi van ha elkezdek jó pofizni és ők a karótnyelt népség , nem biztos hogy bejön nekik ez a becenevezés. Aztán kérdező majd úgy is látod milyenek. Meg talán 23 évesen nem is kell csókolomozni hisz nem vagy már gyerek.

2018. máj. 24. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Semmi karónyelt hivatalos nincs a "jó napot kívánok" köszönéssel, ez a normális, magázó alak, más nincs.


Én aztán nem csókolomozok és tetszikezek soha senkit s ki is kérném magamnak, ha egy nem kisgyerek így szólítana... Nyilván van, aki másképp gondolja, de a jó napot, az a semleges, normális forma.

2018. máj. 24. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem neked kell bemutatkozni, hanem a testvérednek vagy menyasszonyának bemutatni téged nekik.Uána köszönsz, Jó napot kívánok, örülök, hogy megismertem, bla bla.
2018. máj. 24. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!