Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Egyke fiúk/lányok! Ti nem...

Egyke fiúk/lányok! Ti nem éreztek valami hatalmas betöltetlen űrt az életetekben, hogy nincsen testvéretek?

Figyelt kérdés

18/F vagyok, nincs testvérem. Régebben ez semmiféle gondot nem okozott, picit még örültem is neki valamiért. De ahogy felnőttem, elkezdett óriási hiányérzetem lenni.

Főleg egy ellenkező nemű testvér hiányzik az életemből. Teljesen olyan mintha hiányozna a nővérem, pedig nem létezik.

Más is érez/érzett már hasonlót, akinek nincs testvére?

És hogy tudnám ezt a hiányt pótolni valamennyire? Ti hogy tudjátok?



2018. máj. 25. 15:25
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
61%
Nekem 3 tesom van és én vagyok a legidősebb (15l). Van olyan nap amikor egyszerűen kiboritanak, irritálnak viszont nem tudnám elképzelni az életemet nélkülük. A legjobb megoldás az lenne hogy keresel egy lányt és családot alapítasz. Ez ki fogja tölteni az űrödet viszont valaki beéri egy kutyával.
2018. máj. 25. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
78%

Én egyke lány vagyok, párszor belegondoltam tesókat szemlélve, hogy milyen jó lehet nekik, hogy ott vannak egymásnak, de ha választhatnék, ugyanúgy egyke lennék :)

20/L

2018. máj. 25. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
69%

11es... én nem beérem egy kutyával, hanem nekem teljes az életem egy kutyával. Nem mindenkinek a házasság és a gyerek élete célja. Azért ennyire ne általánosíts már pls... Jah, és párom is ugyanígy van vele, pedig neki van egy nővére, akiből köszöni, nem kér.

Én egyke vagyok, és nagyon jó így. Sosem vágytam egy testvérre.

2018. máj. 25. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%
Konstans hiányérzetem nincs miatta, de gyerekkoromban jól jött volna egy testvér, úgy talán nem tartottak volna annyira burokban, nem lettem volna folyton magányos és nem lett volna az összes felnőtt rokonom állandóan velem elfoglalva, lélegzetvételnyi szünetet sem hagyva.
2018. máj. 25. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim válasza:
100%

Én egyke lány vagyok. Anyám és apám szétmentek a születésemkor. 10 éves koromig vágytam kistesóra. (Eddig nem ismerem apámat). Aztán a szüleim újra összejöttek és hozta magával a 2 féltestvéremet, akikről soha nem tudtam.


Na, akkor tanultam csak meg értékelni, mennyire jó volt egyedüli gyerekként. (4 év utan újra kikerültek az életünkből).

2018. máj. 26. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%
Sosem akartam testvert, es latva a kornyezetemben levo testverkapcsolatokat, szerencsesnek erzem magam. Persze jo testveri viszonyra is tudok peldat , de az 10bol 1x kb :(
2018. máj. 26. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
58%
Az egyke barátnőm egészen addig kesergett ezen, amíg nem szembesült az öcsém "testvéri szeretetével", hogy mit tett velem és családommal és a környezetében lévő testvérek öldöklésével.
2018. máj. 29. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

Beletörődtem.

10 éves koromig kérleltem anyáékat :D ,hiába tudtam,hogy egyszerűen nem lehet gyereke anyának,mert el kellett kötni a petevezetékét,vagy ilyesmi.

Nem rágódom ezen,nem érzek űrt,mert nincs is helye neki,mert hát soha nem is volt testvérem.

Sosem örültem neki,hogy egyke vagyok,de ez nem akadályoz meg semmiben. Engem nem zavarnának azok a tipikus testvéres idegesítő dolgok sem.

Én csak a pozitív "velejáróit" sajnálom,hogy nem kaphatom meg,pl. kisegítik egymást (néha) a sz@rból,ilyesmik.

Akkor nagyon zavart,mikor úgy harmadikban az osztálytársaim elkezdtek cukkolni,hogy nem zavar-e,hogy nincs kivel megosztani a csokit,meg ez milyen önző dolog már,hogy többet kapok. Buta korszak volt az.

Lett volna kistestvérem,de ki kellett műteni,mert kiújult a Hochkin-kórja anyámnak.Pedig jó lett volna egy húg.

2018. máj. 29. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem hiányzik,van helyette kis háziállatom. Társasági ember vagyok,de itthon igénylem az egyedüllétet,csendet. Azt hiszem ehhez ideálisabb egykének lenni.
2018. máj. 30. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

#19-essel mondjuk egyetértek.

Nekünk is van háziállatunk,és gyakran vagyok én is egyedül itthon,és elég zavaró lenne egy testvérrel együtt ezt kivitelezni.

Habár a tesóm most valószínűleg harmadikos lenne,és olyan tagozatra járna,ahol KÖTELEZŐ bentmaradni 4-ig.

Én fél háromkor megyek haza kb.,anyám fél ötkor jön. Szóval nem nekem kellene megvárnom,majd felkarolva hazahoznom busszal (mert gondolom nem jöhetne egyedül haza busszal),hanem anyám menne el érte.

Ja,ebből az a lényeg,hogy a "délutáni szabadidőm" nem csökkenne le időtartamban.

2018. máj. 31. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!