Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan értessünk meg egy...

Hogyan értessünk meg egy lánnyal, hogy csak 10 éves korára lehet saját szobája?

Figyelt kérdés
Sziasztok, 18 éves vagyok, egy kishúggal. Sajnos nincs saját szobája, anyával osztozik egy szobán és egy ágyban alszik még vele. Jövőre *előreláthatólag* valószínűleg már el fogok tudni költözni ősz fele, akkor már bőven meg lesz 10 éves, és át tudja majd venni a szobámat. De már nagyon türelmetlen és minden nap reggeltől estig ezzel nyaggatja a családot, hogy ő saját szobát akar, már veszekszik érte meg rosszul viselkedik, sokszor mint valami idegbetegen vergődik, közben ordítva, hogy akarom már a saját szobám... xd Igen, ezerszer elmondtuk neki, hogy lesz 1-1.5 év múlva, de nem érti meg szegény. Hogyan magyarázzuk el neki vagy hogyan értessük meg neki, hogy már nem kell sokat rá várnia?

2018. jún. 4. 15:12
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
75%
8-9 éves gyerek üvöltve követelőzik, hogy "akarom"? Gratula a neveléshez a szülőknek.
2018. jún. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:
Hát nem így szokott általában csak ennél az egynél leginkább, mert már szegény nagyon ki van borulva.
2018. jún. 4. 15:26
 3/35 anonim ***** válasza:
85%
Az elég gáz, ha még anyukáddal alszik egy ágyban.. Miért nem költözik be veled egy szobába? Én is egy szobában voltam a húgommal, 21 éves koromig, és nem volt semmi bajunk ebből.
2018. jún. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:
Hozzám nem férne be, nagyon kicsi a szobám. Lépsz kettőt és már átjártad az egészet, sőt faltól falig tudok nyujtózni. Örülök hogy az ágyam és a számítógépem befért.
2018. jún. 4. 15:36
 5/35 anonim ***** válasza:
55%

Igaza van az elsőnek, adnék én neki követelőzést.

21 éves koromig együtt laktam anyukámmal, a barátnőm 25 évesen a húgával lakik, és ki lehet bírni hiszti nélkül is. A muszáj nagy úr, ezt fel kell fogni. Annyira nem kicsi már a húgod.

2018. jún. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
63%
"Ha így folytatod akkor SEMIKOR nem lesz saját szobád!" Amúgy az elsőnél a pont.
2018. jún. 4. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
86%
Sose értettem ezt a nyomorgosdit,h még a szülőnek sincs saját szobajá, mert a gyerekkel alszik,csoda h fatigra megy a házasélet,nálunk nincs a gyerek a szülő ágyába és annyi gyerek van amennyi elfér normálisan.
2018. jún. 4. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:
Kalap úr ezt már mondtuk neki, nem igazán érdekelte a dolog, mert tudja, hogy így is úgyis megkapja, így csak siettetni akarja a dolgot.
2018. jún. 4. 15:50
 9/35 anonim ***** válasza:
76%

Én sem annyira értem, hogy 9 évesen miért nem kielégítő neki a válasz, amit adtok neki. Nyilván szükséghelyzet, ezt 9 évesen is meg kell érteni.

Én lehet, hogy mondanám neki, álljon elő konstruktív ötlettel. Aludna inkább a folyosón? Vagy anyukád éjszakánként költözzön ki a kocsiba aludni, úgysincs most fagy? Nem tudom, érti-e, értékeli-e az iróniát, de lehet néhány ilyen kérdés lehiggasztja egy picit. :)

2018. jún. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 Bubuka508 ***** válasza:
31%
Mi az, hogy "nagyon ki van borulva szegény"? Mitől? Akkor később az életben hogy fog kiborulni? Ott hisztivel már nem megy semmire! Csuda egy Mézga család lehettek, ha egy 8-9 éves gyerek terrorban tart titeket, ha eszébe jut valami, csak elbődül, földhözvágja magát és erre mindenki ugrik! Tényleg gratulálni lehet a neveléshez! Ha most nem ért meg ilyesmit, akkor később még ennyire sem fog. Az én gyerekkoromban a család egy 4x4 méteres szobába volt összezsúfolva, nem engedhettünk meg magunknak többet, de eszembe nem jutott volna cirkuszkodni ilyesmiért, pedig a többiekhez képest én is elkényeztetett gyereknek számítottam annak idején. Meg kell neki mondani, hogy ha nem hagyja abba ezt a viselkedést, akkor egyáltalán sem kap saját szobát.
2018. jún. 4. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!