Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Szerintetek is túl féltem a...

Szerintetek is túl féltem a húgomat? 20/F

Figyelt kérdés
Mostanság annyit hallani meg olvasni arról, hogy tizenéves lányokat erőszakolnak, ölnek meg, hogy még a tőlünk pár méterre lévő boltba se merem egyedül elengedni őt. A szüleim szerint ez viszont már túlzás... Szerintetek is?

2018. jún. 14. 02:31
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
A húgom 12 éves.
2018. jún. 14. 02:33
 2/25 anonim ***** válasza:
89%
Hat, egy kicsit tulzasnak tűnik. Persze, az sem mindegy, hogy milyen környeken eltek.
2018. jún. 14. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
44%

Persze, hogy túlzás. Vezessük le tudományosan.


A tudományos állítás a következő: hülye vagy. És most következzék a bizonyítás. Először is a statisztikai tényekkel. Ehhez a bárki számára nyilvános bűnügyi statisztikai nyilvántartó rendszert használjuk forrásnak, a Belügyminisztérium weboldaláról.


[link]


Azok a bűncselekmények, amelyektől a húgodat annyira félted, 2017-ben az alábbi számban váltak ismertté az ország teljes területén:


Emberölés: 178

Emberrablás: 3

Szexuális erőszak: 364

Szexuális kényszerítés: 96


Ezek azért nem túl magas számok egy csaknem 10 milliós országban. Ráadásul ezeknek a bűncselekményeknek elhanyagolható a látenciája, mert mind igen súlyosak.


Magyarország lakossága kb. 9,6 millió. Ennyi emberre esett 641 bűncselekmény (a fentiek, természetesen). Statisztikailag a húgodnak 1:15 000-hez az esélye, hogy bármelyiket elkövessék ellene.


Ez megegyezik annak esélyével, hogy Down-szindrómával születik, alacsonyabb, mint hogy leukémiás lesz, csaknem kétszer jobb, mint annak esélye, hogy halálos közlekedési baleset éri.


Ugyanakkor a valós esélyek ennél nagyságrendekkel alacsonyabbak, ugyanis gyermekkorúak sérelmére sokkal kevesebb bűncselekményt követnek el. De ezt már matekozd össze magadnak. Tovább csökkenti az esélyeket a helyszín: nyilván fényes nappal, az utcán nem fogják leteperni, hacsak egy teljesen kontrollálhatatlan elmebeteg nem jár arra. Nem mondom, hogy nincs ilyen, én is találkoztam ilyennel, de nem jellemző.


Másrészt bármikor, bármely korban hallhatod azt a hülyeséget, hogy "ma már" nagyon kell félni, mert "ma már" elrabolják a gyerekeket, megerőszakolják a lányokat, eladják a szerveiket és elássák őket, stb., és bezzeg régen nem így volt. Dehogynem volt így, az én anyámék ugyanettől paráztak harmincvalahány évvel ezelőtt, és akkor is pont harminc évvel korábban volt az az aranykor, amikor még ki lehetett engedni a gyerekeket az utcára.


Statisztikailag és empírikusan is bizonyított tehát, hogy hülye vagy. Hagyd békén a húgodat, senki nem fogja megerőszakolni az utcán. Ilyesmi legutóbb akkor volt tömegesen, amikor bejöttek az oroszok, akkor is csak három napig engedélyezték.

2018. jún. 14. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
76%
Azért hulyenek ne hívjuk mar, csak mert a mai vilagban tulfelti a húgát. Ha mondjuk Borsodban laksz, ott is durvább környéken, valamilyen szinten ertheto, de valóban vegyel vissza, ez nem egeszseges se neked, se neki.
2018. jún. 14. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
81%

Borsodban sem vette át az uralmat az Iszlám Állam. Hány tizenéves lány tűnt el arrafelé mostanában nyomtalanul?


Aki a húgát, gyermekét, akárkit fantomfélelmektől rettegve akadályoz a mindennapi, normális életben, az paranoiás és hülye.

2018. jún. 14. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
83%

Ha a húgodat nem engeded el a boltba (habár nem értem, miért TE dontod el, hogy hová mehet és miért nem a szülök), mert ilyen irreális félelmeid vannak, akkor sürgösen fordulj orvoshoz, mert komoly pszichikai problémák vannak veled. (meg azokkal is, akik szerint ez normális viselkedés).


A szüleid helyében beraknálak az autóba és vinnélek az ideggyógyászatra, mielött valami nagyobb bajt csinálsz.

2018. jún. 14. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim válasza:
90%

Hármas feldobtad a napomat ezzel, hogy levezetted, mennyi az esélye, hogy elrabolják a húgát, imádtam!

Egyébként tényleg, azt hiszed, hogy minden sarkon ott várja a fehér furgon ráírva "free candy"? És mi lesz, ha középiskolás lesz, és akár fél órát is kell utaznia? Nyomkövetőt teszel rá, vagy kísérgeted?

2018. jún. 14. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
Túlfélted. Meg kell tanulnia élni az életét, és erre 12 évesen pont az a legalkalmasabb, hogy például a közeli boltba elmegy egyedül. Gondolom tudja, hogy nem állunk meg idegeneknek, nem fogadunk el cukorkát, meg tudom is én mit, ha valaki követ, akkor mások mellett maradunk, nem vezetjük haza, ahol egyedül vagyunk, esetleg egy szimpatikus jó embernek tűnő embertől segítséget kérünk. Persze, ha a környéketeken tényleg mindennaposak ezek a dolgok, akkor érthető az aggodalmad, de szerintem nem erről van szó.
2018. jún. 14. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
47%

3as! szerinted mennyire érdekli a statisztika azokat az a szülőket akiknek a gyerekeivel baj történt..?


ezzel nem azt akarom mondani hogy az a jó ha a gyerek állandó féltésben él,de már korán el kell mondani hogy mire figyeljenek/vigyázzanak

2018. jún. 14. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy esetleg ráragasztod a félelmeidet, aztán ő is egy otthon ülő, rettegő ember lesz, hogy majd minden sarkon elrabolják. Attól nem félsz, hogy elüti az autó, pedig az sokkal esélyesebb?


Egyetértek, hogy ha nem különösen veszélyes részen laktok, akkor túlzás, hogy a boltba sem mehet el.


Két kimenetele lehet ennek:

1. Ő is rettegni fog, mert elhiteted vele, hogy ez a realitás

2. Egyszer megunja és el fog szökdösni, mert elege lesz a kontrollból.


Ha a szüleid nem így gondolják, akkor ne szólj bele, az ő gyerekük, el tudják dönteni, hová mehet és hová nem. Nem neked kell megendeni.

2018. jún. 14. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!