Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Nagytestvérek! Volt olyan,...

Nagytestvérek! Volt olyan, hogy a kistestvéreitek olyat kérdezett tőletek, ami számotokra eléggé kínos volt?

Figyelt kérdés

Mit csináltatok? Megpróbáltatok őszintén válaszolni a kérdésére a korának megfelelően, vagy inkább tereltétek a témát?

Csak, mert igaz, nincs testvérem, de van egy unokahúgom, aki kisebb korában néha - de még mindig előfordul egyébként - kérdezett a szexualitásról. Én válaszoltam a kérdéseire, viszont nem tudom, hogy helyesen tettem-e. Az odáig oké, hogy a szülőnek nem szabad terelni a témát, de ilyenkor egy nagytestvérnek, unokatestvérnek mit kéne tennie?


Azt mondta amúgy, hogy a szüleivel nem tud az ilyenekről beszélni.



2018. jún. 30. 18:18
 1/6 anonim ***** válasza:
93%
Hazudni semmiképpen sem kell. A választ, illetve, hogy ilyenkor mennyire csomagoljuk szépen az igazságot, és mennyi legyen a körítés, azt szerintem a gyerek életkora, ill. a kérdés "mélysége" határozza meg.
2018. jún. 30. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
85%

Korának megfelelően mindenképpen válaszolhatsz! Különben mástól kérdez, és az nem biztos, hogy jó.

A felvilágosítás fontos. Már egy ovisnak is tudnia kell, hogy a gyereket nem a gólya hozza. Persze fontos, hogy mindent csak apránként, a maga idejében, a kornak megfelelően.

2018. jún. 30. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
88%

Testvérnél nem volt ilyen. De keresztgyerekemnél igen. Amíg kisgyerek volt, simán elütöttem egy poénnal. Nem gondoltam, hogy az én dolgom lenne megmagyarázni.

Most hogy már tini, örülök, ha kérdez és válaszolok rá rendesen. Gondolom, azért kérdez engem, mert otthon nem meri. És inkább tőlem kapjon normális választ, mint a neten találjon valami hülyeséget.

2018. jún. 30. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Persze, a korának megfelelően válaszoltam a kérdéseire és mindent megértett.
2018. júl. 1. 01:33
 5/6 anonim ***** válasza:
82%

16 vagyok.

Egy rokon gyerek (8 éves kislány) a sminkes tasimban kutatott, megtalálta a fogamzásgátlómat, majd a magasba emelete, hogy “úristen, beteg vagy? Csináljak neked teát?” :) Hirtelen tényleg nem tudtam megszólalni.

A barátom anyukája pont látta, elmosolyodott a kislányon. :)

2018. júl. 1. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Még én is elég kicsi voltam, kb 11 éves és épp menstruáltam, akkoriban elég erősen véreztem, és mindig hatalmas éjszakai betét volt rajtam. Hason fekve olvastam, a húgom rácsapott a fenekemre, és ahogy meghallotta a betét zörgését-csörgését, elkerekedett szemmel kérdezte, hogy "rajtad pelenka van?". Most már vicces, de kislányként nagyon ciki volt. Nem is használok már jó ideje betétet :D
2018. júl. 1. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!