Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit csináljak a testvéremmel?...

Mit csináljak a testvéremmel? Káromkodik és agresszív

Figyelt kérdés

16 éves vagyok, de tényleg nem tudom mi lenne a megfelelő reakció. Olyanokat mond hogy: ,,ba*nálak szájba te k*csög”. Csak úgy, mert ideges. Vay ha valami nem tetszik neki. Amikor játszik, akkor is. Ha rászólok, akkor nem édekli, talán abbahagyja egy pár percre de nem érdekli. Gondolkodtam, hogy felpofozzam, de nem akarok lealacsonyodni erre a szintre. Plusz ő (13 éves létére), ha megcsapom vagy valami vissza is rúg, tehát ez csak eszkalálja a helyzetet. A szülők ezt nem jól kezelik, mindenkit lecsesk és ennyi. Mit kéne tennem? Próbáltam elmagyarázni is, hogy így csak buta emberek viselkednek, akiknek kicsi a szókészletük, de nem édekelte.


Szóval rászólás, elmagyarázás nem működik.

Elvenni valamilyét stb, néha jó, de nem old meg semmit, mert nagyon furfangos, hazudik valamit a szülőknek, visszakapja, és még engem szídnak le.

Megütni nem akarom, illetve ebből csak nagyobb agresszió és sértődés van. (Tapasztalat)


Mit kéne tennem? Röhejes, hogy nem tudom 16 évesen, hogy mit kezdjek vele....


Légszíves segítsetek, köszönöm előre is!



2018. júl. 4. 11:26
 1/10 anonim ***** válasza:
88%
Egyáltalán nem röhejes, hogy 16 évesen nem tudod ezt kezelni, mivel nem a te dolgod lenne. A szüleidről mutat egy nagyon negatív képet, hogy hagyták idáig fajulni a dolgokat és egyáltalán nem is zavarja őket, hogy a gyereküknek milyen mocskos a szája és vállalhatatlan a viselkedése. Ismered az osztályfőnökét? A suliban is ilyen, vagy csak veled? Mert esetleg beszélhetnél az ofővel, hátha az ő jelzésére a szülők elkezdenék összekapni magukat és nevelni a gyereket. Nem neked kell megoldanod, de érthető, ha nehezen tűröd.
2018. júl. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
56%
Ülj le vele szemben, és mondd neki, hogy most folyamatosan káromkodjon, beszéljen csúnyán. Amikor csak abbahagyja, adj neki egy pofont.
2018. júl. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
55%
Nem a te dolgod megnevelni.
2018. júl. 4. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem ez a szitu nem rád, hanem a szüleidre nézve ciki. Remélem, őket le is jól leégeti majd egyszer mondjuk valami nyilvános helyen, hátha észbe kapnak.

Te meg nem nagyon tudsz mit kezdeni, egy szüleit is semmibevevő 13 éves a pár évvel idősebb tesója szavára pláne nem fog adni sajnos. De ez NEM a te hibád.

2018. júl. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
68%
A káromkodás az agresszió egyik formája. Pár év és ütni is fog. Nem tudja kezelni az indulatait, mert nem tanították meg neki. Sürgősen le kéne ülni a szüleiddel erről beszélni, mert később sok negatívum fogja ezért érni.
2018. júl. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
72%
Soha ne reagálj arra, amiben káromkodás van. Csak akkor vedd emberszámba, amikor normálisan beszél, akár hozzád beszél épp, akár máshoz.
2018. júl. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
67%
Nem nagyon tudsz vele mit kezdeni mert az ő nevelése nem a te dolgod testvérként. Egy testvér dolga támogatni és segíteni ha szükség van rá (persze nem a káromkodással) Tesóim szerint nekem is volt egy korszakom amikor piszok csúnyán beszéltem, de egyszer csak abbamaradt. Annyit tudsz csak tenni hogy elengeded a füled mellett. Max ha úgy akar vagy kér valamit hogy közbe káromkodik, csak akkor add oda vagy vàladzolj neki ha normálisan kéri. Persze ne mondd neki hogy "kérd szépen és megkapod". Hadd jöjjön rá.
2018. júl. 4. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Alapvetően iskáromjodik, de rám ez kifejezetten igaz. Más aki a közelében van (szülők, tanárok) ezt nem meri megcdinálni.
2018. júl. 6. 20:08
 9/10 anonim ***** válasza:
55%

Akkor konkrétan téged rühell, itt nem arról van szó hogy velük nem meri megcsinálni szimplán nem akarja őket megbántan mert nem gyűlöli őket.


Játék közben meg én is káromkodok, nincs abban semmi rossz, az meg hogy agresszió jele lenne pff kész vicc.

2020. aug. 25. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Azóta is olyan?
2020. aug. 25. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!