Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Elmennétek a testvéretek...

Elmennétek a testvéretek gyerekének a keresztelőjére ha csak a pénz számít nekik?

Figyelt kérdés

Sosem voltunk jó testvérek, ő mindig utált engem ahol lehetett piszkált, lejáratott.

Született egy fia akit a család szinte "csoda gyereknek" tart mert mekkora milyen szép stb.. Az én fiamban csak a rosszat látják, főleg hogy rossz evő, igaz ő már 2 éves. Nekünk nem volt keresztelő, de ők mikor megszületett a fiam eljöttek megnézni és 50ezres brendon utalványt hoztak meg majdnem ennyi érő lego duplot. Nem akartuk elfogadni de végül itt maradt.

Most az ő fiuknak lesz a keresztelője, anyánktól tudom majdnem 100 embert hívtak meg. Étteremben lesz utána ebéddel. Nincs gyomrom elmenni főleg hogy a gyerekeket csak az ebédre várják. A templomba nem. Azzal az indokkal hogy a hangoskodás zavarná a videót.

Férjem rám hagyja a döntést, meg hogy mennyit adjunk. De ezt undorítónak tartom. Keresztszülőnek sem minket kértek fel hanem a nővérem férjének a legjobb barátját.

A meghívőt sem hozták el, postán jött.


2018. júl. 5. 00:18
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
80%
Nyári influenza. Betegség miatt nem tudtok menni.
2018. júl. 5. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
89%

Leírásod szerint eddig ti kaptatok nagyobb értékű ajándékot. Ha másért nem is de ezt illene viszonozni. Azt, hogy postán kaptátok a meghívót ma már nem felháborító. Lehet ezer dolguk volt, így nem is tudták volna személyesen átadni. Azt, hogy nem ti vagytok a keresztszülők, ez sem felháborító. Bárki lehet, és ezért megsértődni nem kell. Azt is megértem, hogy templomba nem akarják a 100 fős vendégeknek a gyerekeit látni. Mi felnőttek is sokszor unjuk a hosszúra nyúlt templomi eseményt, így elvárni sem szabad a gyerekektől, hogy csendben végig üljék.

Én a helyedben elmennék, és vinnék valami szép ajándékot vagy borítékban adnék pénzt. Ami megközelíti azt az összeget amit ti kaptatok.

2018. júl. 5. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
52%

Ugyan már, miért kéne undorítónak tartani, hogy egy két évest nem várnak a templomba. Sose lehet tudni, mikor jön rá az üvölthetnék. A nagyobbacska gyerekek is kiszámíthatatlanok. Ha nem lenne videófelvétel, akkor is megvan rá az esély, hogy tönkreteszik a szertartást.


Én a helyedben nem tartanám a kapcsolatot egy ilyen emberrel, aki piszkált, lejáratott. Nem csak egyszer "véletlenül", hanem többször is. Lehet, hogy a drága ajándékot amolyan engesztelésül szánta a sok utálatért, amit feléd mutatott. Beszélj vele a múltbeli sérelmeidről, ha hajlandó bocsánatot is kérni tőled, nem ajándékokkal, hanem szavakkal, akkor menjetek el a keresztelőre, és jelképes ajándékot adjatok. Majd évek múlva lehet nagyobb értékűt adni, ha bizonyítja, hogy több év elteltével sem járatott le téged soha többé, nem utálkozott.

Ha pedig erre nem hajlandó, szerintem nem kéne tartanod a kapcsolatot egy ilyen emberrel, akár rokon, akár nem. Csak magadat alázod meg azzal, ha kapcsolatban állsz olyasvalakivel, aki utált, piszkált, és nem hajlandó a bűnbánatra.

2018. júl. 5. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
77%
Ha az o majd ‘ 100.000 ftos ajandekukat elfogadni nem volt nehez, akkor elmenni se legyen mar az.. amugy a video miatt tok ertheto, h nem varjak a gyerekeket a templomba.
2018. júl. 5. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
31%
Na, azért ne csak azt nézzétek már, hogy mekkora ajándékot adott a testvér, azt is vegyétek figyelembe, hogy mekkora szemétláda volt. Vagy még mindig az... Ott van az, a kiegészítés első mondatában. Nehogy már egy ilyen testvér szentté legyen avatva.
2018. júl. 5. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
95%
Ne menjetek el, viszont küldjetek egy 100 ezer ft-os brendon utalványt.
2018. júl. 5. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
55%

Mi ez az új divat hogy a gyereket nem hívják meg a szertartásra mert a hangoskodás zavarná a videót. Más helyen is hallottam már ezt pl. Esküvőnél. Mi ez az új trend?

Ez volt a feleségek luxuskivitelben műsorban, aztán elkezdték majmolni?

2018. júl. 5. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is illik kb olyan ertekben adni amilyenben a ti gyereketek kapott, ha mast nem nezd azt, hogy az a gyermek nem hibas amiert ilyen a szuloje.
2018. júl. 5. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
47%
Illik, vagy nem illik, én nem dobnék ki tízezreket csak azért, hogy a másiknak legyen mivel villogni. A betegség jó indok, hagyjátok ki az egészet.
2018. júl. 5. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha ennyire nem vagytok jóba, akkor miért baj, hogy nem ti lettetek a keresztszülők? Nyilván ő is érzi, hogy milyen a viszonyotok. Miért kért volna fel titeket? Most őszintén, örülnél neki? Nekem így csak teher lenne, képmutatás, kötelező rossz.

A másik: sokszor van az úgy, hogy a gyerekeket nem hívják meg a templomi eseményre. Esküvőknél is van ilyen. Mert a gyerekek vinnyognak, nyafognak, és hidd el a szülőkön kívül ez mindenkit (!!) zavar, azt is aki jóképet vág hozzá. Mindenkit. Én ezen nem sértődnék meg, szerintem igazuk van.

Úgy érzem csak kifogást, és fogást keresel rajtuk. Szerintem ők próbálták diplomatikusan és normálisan intézni a dolgot. Nem lesztek keresztszülők mert nem vagytok jóban. Ezzel kezdted az írásod. Nem lesznek kölykök a templomban mert zavaróak. Nem egyedi eset. Kaptatok meghívót, holott a rossz viszonyotok miatt megtehették volna, hogy el sem hívtak. És nagy értékű ajándékot kaptatok a gyerek születésénél, de te ebben is csak a rosszat látod. Megtehették volna, hogy lszrt sem adnak, mégsem ez tették.

Szerintem rosszindulatú vagy és kicsinyes, és csak a rosszat keresed.

2018. júl. 5. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!