Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogy lehet annyira irigy a...

Hogy lehet annyira irigy a testvérem hogy képes lenne feljelenteni (ok nélkül) azért mert jól élek a páromnak köszönhetően (dolgozó diplomásként)?

Figyelt kérdés

A családom súlyosan homofób, nem mondhatom el nekik hogy van egy párom, Ő idősebb 10 évvel. Többszörösét keresi az én fizetésemnek, pedig diplomásként dolgozom 4 éve. Nála lakom, a megélhetés költségeit felezzük! Akartam venni egy autót hitelre de a párom biztosított a részemre, mert megteheti egy jóval drágább autót lízingre ugyanazzal a havi fizetendővel a cége által! Jól megvagyunk, senki nem használ ki senkit, támogatjuk egymást.

A bátyám viszont megőrült. Elkezdett durván irigykedni, hogy miből van nekem ilyen “luxusautóm”, hogy képzelem ezt. Szerinte nekem nincs jogom egy ilyen autóhoz meg olyan lakáshoz sem amiben élek, arra is nagyon irigy! Mivel a páromról nem tudnak, azt hiszik magamnak bérlem a lakást meg csak úgy fizetetem az autót. Állítása szerint én nem tartok ott hogy ezeket megengedhessem, mert ő 5 évvel többet dolgozott már ugyanebben a pozicióban mint én és mégsincs szinte semmilye.

Ismerőseink, rokonok szerint állandóan erről beszél, mostanában azt mondja hogy el fog menni az adóhatósághoz és feljelent! Mert biztos valami kétes dologból fizetem ezeket, mert amúgy a fizetésem nem lenne rá elég.

A páromnak saját lakása, ő dönti el ki lakhat vele, mindennek a felét fizetem, az autót magamnak állom, nem tart el engem, jó állásom van diplomával. Az hogy (még) nem vagyok sikeres vállalkozó más téma.


Hogy lehet egy testvér ennyire irigy anyagi dolgokra és tárgyakra? Mit számítanak ezek hogy így beszél rólam miattuk? Tönkretette a családot teljesen. Szüleinket is megfertőzte már, az apánk mellé állt. Múltkor azt mondta hogy ő ledolgozott egy életet, mégsincs ilyen kocsija. Már arra gondoltam elmondom a sztorit azzal a csavarral hogy egy idősebb vagyonos nő a párom. Az igazság esetén megszakítanák velem a kapcsolatot sajnos. Egy tv-t nem lehet nézni úgy hogy ne mondanának melegellenes frázisokat.


2018. júl. 13. 10:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
21%

Talán azért ilyen, mert teljesen tisztában van azzal, hogy nem te fizeted vagy illegális dolgokból van ezekre pénzed.

Nem lehet, hogy csak aggódik érted, hogy esetleg rossz dologba keveredtél és azt gondolja, hogy ha ijesztget, akkor kiszállsz?


Más kérdés, de miért nem tudnak a párodról, ha ekkora a szerelem? Miért nem vállalod fel?

2018. júl. 13. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
95%
Ilyen esetben szeritnem ne sajnáld, ha megszakítják veled a kapcsolatot. Én a helyedben már rég megtettem volna. Az ilyen nem család. Csak a másik lehúzásával, piszkálásával foglalkoznak. Állj ki, mondd el, hogy mi a helyzet, ha pedig nem hajlandók elfogadni, te hagyd ott őket.
2018. júl. 13. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem vállald fel a kapcsolatod. Ha ezért megszakad a kapcsolat, akkor nem érdemelnek meg.
2018. júl. 13. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Nem félt engem, már akkor is kiakadt amikor előléptettek a munkahelyemen, ami neki 1 évvel tovább tartott. Ő az okos a családban, aztán mégsem tart sehol, elszórakozza a pénzét.

Párommal már megbeszéltük ezt, őt kitagadta a családja anno, azóta sem tarták a kapcsolatot. Ő bíztatott arra hogy inkább így csináljam és maradjon meg a jó viszony. Ő sokat vesztett a családja nélkül, nem akarja hogy ez történjen vele is. Sajnos 100% hogy nem viselné el a családom, annyira homofóbok hogy képesek nem bemenni olyan üzletbe vagy kifordulni ha szerintük túlságosan “meleges” az eladó. És még sorolhatnám ... falusi, egyszerű emberek, nem nyitottak semmire.

Valóban nem voltak a lakásban bennt (nem is akartak eljönni hozzám soha mert messze van és drága az út, meg amúgy sem érnek rá, gondozni kell a kertet, így én járok haza) de tudják hol van és mennyi ott egy bérleti díj. Testvérem nagyon szereti a luxust, állandóan ilyeneket néz és szidja őket, például hogy képzeli ez a lakópark, ennyiért adnak egy lakást? Ilyesmi.

2018. júl. 13. 11:07
 5/13 anonim ***** válasza:
98%
Mondj annyit, hogy van párod, ketten fizetitek, két fizetésből kijön. Pont. Így nem hazudsz. Nem kell cifrázni, hogy idősebb nő, meg el vagy tartva, meg nem is tudom.
2018. júl. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
53%
Persze hisz mit látnak? 4év alatt "tökegyedül" fenntartasz egy fullos kéglit + van egy penge verdád. Ők NEM VÁGJÁK HOGY A PALID SEGÍT! Az irígység beléjük meg van ívódva, sajnálják hogy miért nem ők élnek jómódban. Találgatnak. A nő kamu nem jó mert előbb utóbb be kell mutatni...
2018. júl. 13. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
98%
Nézd, állj eléjük, és mondd el a teljes igazságot. Ha a homoszexualitásod miatt megszakítanak veled minden kapcsolatot, azzal te csak nyersz, hiszen nincs szükséged ilyen csaladra, nem?
2018. júl. 13. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
72%
Kimaradt egy sor h benn ülnek egymás hálószobájában. *ezert van ennyi válás is
2018. júl. 13. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
80%

nem passzol teljesen ide a sztorim, de én egy éve nem tartom a kapcsolatot anyósékkal, sógorékkal(többszörös megalázás, beszólogatás és végül belém rúgtak amikor rossz helyzetbe kerültem) és egyik szülömmel sem tartom. Sosem szerettek épp ezért a rossz indulatuk, az infantilis elvárásaik nem hiányoznak. Először fájt,de csak a" család" hiánya fájt nem az ő személyüket hiányoltam. így 1 év után rájöttem pokolian megérte:) nem görcsölök a család által gerjesztett hülyeségeken, sokkal kiegyensúlyozottabb és boldogabb vagyok.


Tedd te is ezt, legalább túl leszel rajta, mint schrödinger macskája esetében.

Ebben az elméletben adott egy macska és egy tál méreg amit bezárnak egy dobozba, amíg nem emeled fel a dobozt addig a macska lehet élő is és holt is. csak ha felemeled a dobozt tudod meg mi az igazság. Amíg nem szembesíted őket, a szüleid gyűlölhetnek elfogadhatnak is,de így csak vergődni fogsz a kétségek között. Ha megbeszéled velük legalább lezáródik a dolog és kiderül "él-e még a macska".

2018. júl. 13. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Mi az, hogy képes lenne feljelenteni? Normális testvér nem csinál ilyet. Állj elé, és mondd el neki a teljes igazságot. Már úgyis tökmindegy, ha ilyen rossz a kapcsolatod vele. Engem rohadtul nem érdekelne, mit hazudjak ezek után. Megmondanám mi van, aztán főjön a saját levében. Hidd el, ha megtudja, miért és mit nem mondtál el, talán észbekap. Ha nem, az már az ő baja. Nem vagyok se meleg, se leszbi, mégis ez a történetről a véleményem.

Légy őszinte, ez a legegyenesebb út. A végletekig nem hazudhatsz, légy rajta minél előbb túl, és a saját lelked is megnyugszik. Ha a helyedben volnék, biztos, hogy ezt tenném. Nem gazdag nő, meg különböző mesék. Semmi értelme.

2018. júl. 13. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!