Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Testvéreimmel közös osztatlan...

Testvéreimmel közös osztatlan tulajdonú lakásom van. A lakást én lakom, ők már évek óta nem. Mikor nem vagyok itthon bejárnak és kutatnak a holmim között. Nekik itt nincs semmijük. Mivel tulajdonosok így kulcsot kell adnom nekik. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

2018. júl. 13. 23:17
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
90%

Megbeszélni velük, hogy ez így nem fog működni.

Ha nem változtatnak, akkor a "saját szobádra" egy külön zárat felrakni.

2018. júl. 13. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
Vásárold meg a részüket, ha nekik nem kell.
2018. júl. 13. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
97%
Csak azt nem értem, ha nem visznek el semmit, minek mennek oda és miért kutatnak?
2018. júl. 13. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
24%
Zárcsere,nincs ott semmi keresnivalojuk.
2018. júl. 13. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
92%
Vagy vásárold ki őket, vagy fizess a részükre bérleti díjat, akkor utána nyugodtan tudsz zárat cserélni.
2018. júl. 14. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim válasza:
26%
valami értéket keresnek, amivel kompenzálhatnák magukat. Nekik (elvileg) járna valami (arányos) bérleti díj
2018. júl. 14. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
25%
Szép család lehettek.
2018. júl. 14. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
43%

Joguk van odamenni, az ő lakásuk is. Addig amíg nem fizetsz használati díjat vagy nem állapodtok meg papíron arról, hogy bizonyos szobákat pl kizárólagosan ki használhat pl mindenkinek egy szoba kizárólagos használat, na akkor lezárhatod. További kérdés, hogy ki fizeti a közös költséget meg a rezsit, meg ha festeni kell vagy javítani valamit. Ezek mind rendezendő átgondolandó dolgok, és ezeket nem írtad le. Ha bérleti szerződést írtok, hogy x forintért az egész lakást csak te használhatod, akkor onnantól elvárhatod azt, hogy ne menjenek be, vagy ha kivásárolod őket. Kivásárlás vagy bérlet vagy megállapodás a használat részletes módjáról, akár ügyvédi szerkesztéssel, közjegyzői ellenjegyzéssel.

Abból amit írsz feltételezem csak te laksz ott, de a közös költséget közösen fizetitek, a rezsit meg csak te, de ez csak feltételezés, gyakorlatilag anyagilag élősködnél ebben az esetben a testvéreiden.


Az is egy megoldás, hogy bérbeadjátok alakást, te elmész albiba és a bérleti díjat tulajdoni hányadotok arányában osztjátok, megszűnik a közös használat és karbantartás sok konfliktusa (nem mind).

2018. júl. 14. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
Tervezem a kivásárlásukat.De jelenleg Gyeden vagyok, Így nehéz. Azt mondták amíg tudom egyedül fizetni, addig maradhatok. Gondolom nem erre számítottak. Ide egy forintot nem hoznak, se közösköltségre, se felújításra. Itt nem az volt a kérdés, hogy meg vegyem ne vegyem. Hanem hogy kutat a holmim között mit tehetek. Igen tudom, hogy kutya köteleség beengedni. Kulcsuk is van. De amikor nem vagyok itthon ne kotorászon, ez az ami zavar. Itt nincs már semmilyük, se nekik, se akitől örököltük.
2018. júl. 14. 06:27
 10/27 anonim ***** válasza:
84%

"Itt nem az volt a kérdés, hogy meg vegyem ne vegyem"


De igen, sajnos pont ez a kérdés, ugyanis ez az egyetlen eszközöd ellenük. Ha megvásárolni nem tudod, akkor marad a bérlés. Ha egyiket sem akarod, akkor a költözés az utolsó opció.

A helyedben ingatlanjogi ügyvéddel beszélnék, ő felvázolja a lehetőségeket, meg azt is, ha van esetleg kiskapu. Egyszeri tanácsadás 10-20ezer Ft, ennyit megér a nyugalmad, nem?

2018. júl. 14. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!