Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Tesók, mint keresztszülők?

Tesók, mint keresztszülők?

Figyelt kérdés

Van egy bátyám és egy húgom, aki féltestvér (a szememben teljes). A bátyám már házas, de a feleségével nem igazán jövünk ki jól. A család is tudja, hogy rossz a viszonyunk. Van egy lányunk, akit szeretnénk megkeresztelni és már évekkel ezelőtt kitaláltuk, hogy az én testvéreim lehetnének a keresztszülei. Viszont a bátyám köti az ebet a karóhoz, hogy ő csak a feleségével hajlandó vállalni. Háromszor is megpróbáltam meggyőzni, hogy legyen a húgommal közösen keresztszülő, de csak azért sem. Húgommal nagyon egy hullámhosszon vagyunk és bár ritkán találkozunk, mindig öröm vele találkozni.


Úgy terveztük, hogy az első gyerekünknél az én családomból választunk keresztszülőket, a másodiknál pedig a feleségem családjából.


Örömmel lennék a bátyám gyerekének a keresztszülője, de ha most nem kérjük fel, akkor biztosra veszem, hogy kiesek a pixisből és mást választ, pl. a felesége öcssét és a húgomat.


Ha marad csak a húgom, akkor mit mondunk később a gyereknek, hogy miért nincs keresztapja?


A bátyám felesége hívő, de nem a jobbik fajtából. Ellenben a húgom nem jár rendszeresen templomba, de mégis keresztényibb életet él.


A keresztszülőségnek nem kellene ekkora nagy problémának lennie, a többiek mégis gondot csinálnak belőle.


Mit tennétek a helyünkben?


(Nem a rossz viszony ellenére gondoltunk a bátyám és húgom párosra.)


28/F


2018. júl. 21. 20:54
1 2
 1/12 anonim válasza:
87%
Nekem sincs keresztapám, és ennél jobb életem nem is lehetne. Szerintem ezen az opción ne aggódj, ha a bátyád felesége nem akar belemenni. Én a helyedben a húgomat választanám mindkét gyerek keresztanyjának, ha már egyszer a másik lehetőség ilyen nehéz. Ez nem jelent semmit, és ha nem te leszel a bátyád gyerekeinek a keresztapja, attól még ugyanúgy szereted őket, és viszed őket ide-oda stb, nem? Remélem érthető voltam, és hogy megtalálod a legjobb megoldást :)
2018. júl. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
82%

Túl drámázzátok ezt a keresztszülős dolgot. Ma már nincs akkora jelentősége mint régen.

Ha a húgodat akarod keresztanyának akkor legyen a húgod. Nem kell, hogy legyen keresztapja is, hiszen ha eyszer férjhez megy, úgyis a férjét fogja keresztapunak hívni a gyerek.

Nálunk is ez van. A férjem a testvérének a kislányának a keresztapja. Én nem vagyok hivatalosan, hiszen a keresztanya a sógornő családjából lett valaki. Mivel a kislány minket lát mindig, a keresztanyját csak a keresztelőn látta (amikor 6 hónapos volt) így engem hív keresztanyunak.

Nem kell túlbonyolítani.

2018. júl. 21. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
Miben hiszel? Elfogadod a Bibliát? A Bibliában sehol sincs szó keresztszülőkről. Az üdvösséget a Biblia a hithez köti elsősorban. Ha hitre jut az illető és utána megkeresztelkedik önként, az oké. De ezen felül mi ez az egész felhajtás? Ez a megkeresztelősdi és keresztszülők egy rituálé, aminek semmi köze a hithez, teljesen felesleges...
2018. júl. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
91%
Nálunk is csak keresztanya lesz, nincs ezzel semmi baj. 😊
2018. júl. 21. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
79%

Keresztelés - gondolom római katolikus ritus szerint.

Ez a vallás szerint a keresztszülő megfogadja, hogy a keresztgyerekét a vallás szerint neveli.

.

Sógornődet 'hívő'-nek írod. Talán Tanu?

Akkor ilyen fogadalmat nem is tehet. (Vallása tiltja.)

.

Helyedben hugodat hívnám, hiszen házassága-gyereke után te is lehetsz keresztszülő.

Nehéz is lenne sógornődnek elmagyaráznod, ha a férje keresztapa, ő miért nem lehet keresztanya.

Csak konfliktust gerjesztenél, még jobban rombolnád a kapcsolatot.

2018. júl. 21. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
90%

Sehol nem kötelező, hogy egy pár legyen a keresztszülők. Egy keresztapa, egy keresztanya, ennyi. Ők függetlenek egymástól normál esetben.

És ha mégis a feleséged családjából lenne keresztapa? Akkor a második gyereknél meg lehetne pont fordítva (anya tőle, apa tőled), és akkor ha addigra megbékél a bátyád, akár még ő is lehet. Plusz a ti tervetek sem bukik teljesen, hogy mindkét oldalról legyen.

2018. júl. 21. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
75%

A sógorom nővérének az első gyerekének barátok lettek a keresztszülei. Tesóm évekig darálta, hogy miért nem ők lettek, ez mennyire gáz stb. Tesóm 2 éve terhes lett, végig az volt, hogy az ő gyereküknek én leszek a keresztanyja. Aztán megszületett az unokaöcsém, aztán tesóm hirtelen döntéssel szintúgy barátokat választott, akiket kb 2 éve ismernek és 1 éve lett kicsit szorosabb a kapcsolatuk. Tesóm arra hivatkozott, hogy mivel nekem nincs párom nem lenne a gyereknek keresztapja. Nekem ez nagyon rosszul esik, egyébként ma lesz a keresztelő. Én hetente 2x megyek hozzájuk, vigyázok a gyerekre, mindig viszek neki valamit, a keresztszülők havonta 1 max 2 alkalommal mennek hozzájuk. Plusz ők is babát várnak, a születése után bruttó nem lesz idejük a keresztfiúkra. Ez az ő döntésük volt, viszont, ha a második gyerekhez felkérnének, azt nem fogom elvállalni.


+ nekem van keresztanyám is, meg keresztapám is. Apukám húga és a férje. A keresztapám nem ismer meg az utcán, ha én észreveszem őt és köszönök, vissza sem köszön, mert nem tudja ki vagyok. Unokatesómat is eléggé ebbea stílusba terelte a keresztapja. Unokatesómmal 5 évvel ezelőtt találkoztam utoljára az állatorvosnál...


22/N

2018. júl. 22. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Teljes mértékben a te döntésed kit szeretnél felkérni keresztszülőnek. Mi is hárman vagyunk testvérek, van egy bátyám és egy nővérem, én 26 éves nő vagyok. Nálunk úgy alakult hogy nővérem első kisfiának engem kért fel keresztanyának, bátyámat pedig keresztapának. Második fiúknál pedig a férje rokonsagabol. Bátyámnak még nincs gyerek, nekem viszont tavaly született meg a kisfiam, és mivel férjem egyke, így adott volt hogy nővéremet és bátyámat kértük fel. Szóval nem értem a bátyád hisztijét, mi az hogy csak ilyen még olyan feltételekkel vállalja el. Értem én hogy ez csak egy felkérés és nem kötelező neki sem elvállalnia, de azt meg neki kell megértenie hogy ez a TI döntésetek, ő nem szabhat külön feltételeket, pláne nem kényszeríthet rátok olyan embert keresztszülőnek akit nem szerettek. Én megmondanám neki hogy mi így szeretnénk hisz ez a MI döntésünk, el vállalja-e így, vagy sem? Ha a válasz inkább nem lesz és besertodik az öt minősíti sajnos.
2018. júl. 22. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

"A bátyám már házas, de a feleségével nem igazán jövünk ki jól. A család is tudja, hogy rossz a viszonyunk."


Ha a sok lényegtelen hablaty helyett azt írnád le, miért rossz a viszony vele, akkor jobban lehetne tanácsot adni.

2018. júl. 22. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Azért rossz a viszony, mert:

- amikor barátnő státuszban bekerült a családba, akkor mindenkivel összerugta a port.

- ekkor velem nagyon, mert a többiekkel ellentétben nem lapítottam, és aztán mondta, hogy miattam majdnem szakítottak, ami eleve egy abszurd dolog. Később tesóm is elismerte, hogy a barátnője volt, aki kiásta a csatabárdot.

- elmentünk az akkor még barátnőmmel a hegyekbe és teljesen ki volt akadva, hogy mi az, hogy mi nem hívjuk őket? Természetesen ők szó nélkül mentek.

- amikor csitult a helyzet, akkor a feleségem felkérte koszorúslánynak, de aztán megint összeveszett velünk (úgy gondolta, hogy a feleségem az édesanyám kéme). Aztán végül 2 hónappal a nagy nap előtt megjött az esze.

- a sógornőm felkérte a feleségemet, hogy korrektor szeméből nézze át a szakdogáját, aminek a vége az lett, hogy 1 hónapon keresztül dolgozott rajta a feleségem és folyamatosan szívatta.

- sógornőm ismét felkérte, hogy egy publikációnál segítsen, aminek ugyanaz lett volna a vége, mint a szakdoga, csak ebből már kihúzta magát a feleségem.

- házasodott bátyám. Én lettem a tanú és mivel 150 km-rel arréb volt az esküvő továbbá ekkor 8 hónapos volt a lányunk, ezért megkértük az unokatesómékat, hogy az egyik helyszínről vigyék el őket a másikra. Amikor ez a terv szóba került tesóm előtt, akkor a sógornőm elég erősen kifejezte a nem tetszését. Az esküvő előtti napon derült ki számunkra, hogy unokatesómékat "valaki" leállította. És mivel így nekem kellett végül tanúként vinni a családomat, ezért a lánykikérő végén már nem voltam ott. Ezt a sógornőm úgy "hálálta" meg, hogy amikor ránk esett a tekintete, akkor úgy nézet, mint a sakálra és másnap is bunkó volt.


És volt egy rakat más apróság is.


Hogy miért nem akarjuk, hogy ő legyen a keresztszülője a lányunknak?

- bármi amibe eddig bevontuk, azt tönkretette

- ha valami nem az elképzelése szerintt történik, akkor indul a balhé

- elég ha valaki rosszat mer szólni, akkor indul a patália (pl. többen is megjegyezték, hogy hosszú lesz az esküvő - 6 óra az első program és a vacsora közti idő - és elpanaszolta, hogy "ő dícséretet várna el ilyenkor nem pedig kritikát".)

2018. júl. 22. 17:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!