Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit csináljak? A nővérem nem...

Mit csináljak? A nővérem nem szereti a barátnőmet, és folyton keresztbe tesz nekünk, mi össze akarunk költözni de balhézik?

Figyelt kérdés

Szóval először is leírom a fontos tudnivalókat:Most 21 vagyok, egyetemista, nyaranként szoktam dolgozni, egyetem alatt nem.

Nővérem 4 évvel idősebb mint én, mindketten otthon lakunk a szüleinkkel. Amikor 17 lehettem, kitalálta hogy össze akar hozni a legjobb barátnőjével, de nekem nem tetszett, úgyhogy leráztam. Azóta folyton-folyvás mondja hogy nekem ő való stb. 3 éve lett egy barátnőm, akit nagyon nagyon szeretek, mindketten egyetemisták vagyunk ugyanazon a szakon. A nővéremnek valamiért valami baja van vele, amit fogalmam nincs miért mert egy rossz szót nem mondott neki, kedves mindenkivel a családban. Ellenben a bunkó nővérem nem is köszön neki ha átjön a barátnőm. Egyszer átjött ebédre, és szóba került az együtt lakás, de a hülye nővérem elkezdett ordibálni szinte, meg szidni engem meg a barátnőmet.. Szüleimnek kellett szinte kivinni a konyháből hogy lehiggadjon. Mondanom sem kell, azóta nem szeret itt lenni a barátnőm túlzottan.

A nővérem 3 éve folyamatosan szívja anyáméktól a pénzt, ahogy csak lehet. Pesti albérlet a barátokkal, (3 évig... havonta kb 80.000 volt) minden hónapban vesz vagy egy új drága cipőt, vagy csomó ruhát, amit aztán nem is hord, (szüleim pénzéből persze, mert ő is tanul, 6 éves képzése van. Egy fél évig dolgozott, de aztán abba hagyta nehogy a nagy tanulás rovására menjen.. Csomó tárgyból bukott és még most is van első féléves tárgya ami nincs meg). Ráadásul nem elég hogy csak az albérletet fizették neki meg az extra ruha költési dolgokat, hanem minden hónapban még ezen felül 40.000 et kap "zsebpénzként", ami persze mindig elfogyott, és még kellett küldeni neki, mert nehogymár éhezzen a kis drága lányuk.

Megmondanám, hogy rám meg nemigen költöttek, volt hogy itthon alig tudtunk kaját venni. Kb anyám fizetése a nővéremre ment, és apáméból éltünk, szóval megterhelő volt.


Azért mondtam múlt időben mert idei szemeszter végén mondták meg neki hogy már nem bírjuk anyagilag fenttartani, és költözzön haza és legyen bejárós. Akkora hisztit nem csapott mint gondoltam. Szóval most itthon lakik, de kibírhatatlan. Fingik, böfögik, beszólogat mindenkinek, és erőszakos, mindenkivel. Mióta itt van, egy jó szót nem halottam a szájából, de senki más sem. Van barátja neki, 1 éve vannak együtt, ő már dolgozik de nem akar valamiért összeköltözni vele (nemtom miért nem). Amikor itt van a pasija, akkor mintha kicserélték volna, teljesen más ember, máshogy viselkedik, mint a kisangyal.


Szóval ennyit elég rólunk tudni. A kérdésem ott kezdődik, hogy én és a barátnőm össze akarunk költözni, hogy könnyebb legyen bejárni, meg azért mégis csak élni szeretnénk az életünket.

Van a mi családunknak egy lakásuk, de az ki van adva albérletbe. Apa mondta év elején, hogy szívesen nekünk adják az albérletet, kiküldik aki ott lakik, és mi mehetnénk a helyére. Apukám hozta fel a témát, nem én de örültünk az ötletnek. Így nem is kéne idegennek fizetni albérletet, 2x annyiért, meg baráti áron megússzuk mindketten. A barátnőm fizetné a felét, a felét meg a szüleim raknák félre. (Kevés összegről beszélünk, fele annyi sem, mint amennyi a nővéremnek volt az albérlet.)


Csak a nővéremtől félek, hogy valahogy meg akarja rontani a kapcsolatunkat. Amikor fel jötte ez a téma, akkor mondta hogy "hát nekünk nem kéne összeköltözni" meg ilyenek, persze azért nem fejtette ki miért. Anyám beszélt vele nem rég, hogy mi a baja a barátnőmmel, és azt mondta hogy az h csúnya... Nem értem miért ilyen gyerekes a 25 éves nővérem, miért nem fogja fel hogy én őt szeretem és nem érdekel a véleménye.


Szeptembertől már együtt szeretnénk lakni, de tényleg attól tartok, hogy a nővérem balhézni fog valamit ellenünk.

Hosszú lett, bocsánat, de ki kellett adnom magamból, és köszönöm szépen előre is a válaszokat!


2018. aug. 8. 23:53
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
87%
A nővéred mentális beteg valoszinű..
2018. aug. 9. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
88%
Beszélgess el a nővéreddel, nézzen magába! Ne lovagoljon azon hogy nem jöttél össze a baratnőjével, fogadja el azt akit TE választottál ha szeret... Ha nem akkor hagyjon békén!
2018. aug. 9. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
95%
Hat, a nővered egy kicsit betegnek tűnik, de mindegy. Amíg a szüleid "észnél vannak", addig nincs gond.
2018. aug. 9. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
93%
Mindenesetre igy vagy úgy, de a nővéreddel, ne maradjatok sokáig egy tető alatt.
2018. aug. 9. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
73%

"Szóval először is leírom a fontos tudnivalókat:Most 21 vagyok, egyetemista, nyaranként szoktam dolgozni, egyetem alatt nem.

Nővérem 4 évvel idősebb mint én, mindketten otthon lakunk a szüleinkkel. Amikor 17 lehettem, kitalálta hogy össze akar hozni a legjobb barátnőjével, de nekem nem tetszett, úgyhogy leráztam. Azóta folyton-folyvás mondja hogy nekem ő való stb. "


Eddig bírtam olvasni, bocsi.


Ebből számomra világosan kiderül, hogy azért, mert nem az ő favoritját választottad, ezért most senki se jó már.. Miért is? Mert az a szerencsétlen húgyagyú nővéred korlátozó, és az van, amit ő akar... A barátnőjét is azért ajánlotta, mert így bármikor pletyizhetnek rólad, és kontrollálhatja az egészet.

Szerintem irdatlanul féltékeny. Féltékeny a körülötted lévő nőkre, lányokra. Menekülj!!


Amúgy sem normális, hogy 25 évesen otthon rohad, de ezt a féltékeny balga jószágot senki se fogja megbszni.

Rövid úton mindenki ott fogja hagyni.


Tipli!


Ui.: előre sajnálom a manipulatív, rosszindulatú, féltékeny nővéredtől a leendő feleségedet.. Szegény.. jól ki fogja játszani, és mindig ő lesz a hibás. Sosem lesz feleséged :)

2018. aug. 9. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
82%

Velem a sóginő csinálja ezt amit a testvéred veletek. Ő tuti nárcisztikus személyiségzavaros nagyon durván és mondhatom tönkre tett lelkileg.

Ne hagyd, hogy a párod is igy járjon. Építsed le sürgősen a testvéred. Kérdezd meg mi baja van te magad es rendezd őt le sürgősen!

Férjem sem csinált semmit, mert hogy mit kezdjen vele meg nem akart vele összeveszni stb ilyen baromságok, erre engem tett tönkre a kedves tesókája lelkileg. Azóta a kapcsolatunk is sínyli... én minden qvának elhordom neki a testvérét semmi szívbaj nélkül, már semmi nem érdekel, hogy testvére meg szereti e vagy sem.

Ne hagyd, hogy tönkre tegye a kapcsolatotokat! Te vagy a kulcs! Ha meg nem normális és nem változik meg, akkor meg kerüld el őt!

2018. aug. 9. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
91%

Mégis csak elolvastam.. Hát nem semmi.. Mentálisan sérült, beteg, pszichopata.

A figyelem mindig rá kell irányuljon, és dühkitörései vannak, manipulatív, rosszindulatú, stb. Továbbra is mondom, hogy menekülj!!

Ne is tartsd vele a kapcsolatot, jobban jársz, ha lekoptatod! Energiavámpír.

Anyád-apád meg az nézzen magába, mert ők tehetnek róla, hogy ilyen lett! És még adták is alá a lovat elég rendesen.

2018. aug. 9. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

húha, nagyon szépen köszönöm a támogató válaszokat!

#1-nek: ezen én is gondolkoztam már

#2-nek: ,,fogadja el azt akit TE választottál ha szeret... Ha nem akkor hagyjon békén!" Pontosan! Én mondtam neki már legalább 3x ugyanezt, de nem hajlandó változni :/

#3,4-nek: ,,nővéreddel, ne maradjatok sokáig egy tető alatt."

Nem is bírnám ki, rombolja szét a családot, nem veszi észre magát. Elvár mindent.. inkább bele se kezdek

#5,7-nek: ,,Szerintem irdatlanul féltékeny. Féltékeny a körülötted lévő nőkre, lányokra. Menekülj!!" Szerintem is. Próbálok menekülni, nincs szükségem ilyen negativitásra az életemben.

#6-nak: Utánanézek ennek a személyiségzavarnak, mert lehet hogy neki is valami hasonló.

Köszönöm a válaszokat még egyszer, nem gondoltam hogy ennyi fog jönni ilyen hamar

2018. aug. 9. 00:42
 9/20 anonim ***** válasza:
97%
Építsd le a kapcsolatot vele. Költözz össze nyugodtan a barátnőddel és ne foglalkozz vele mit mond a nővéred. Persze dumálni fog amikor elköltözöl de na és? épp erre számítasz úgyhogy egyiken füleden be a másikon ki és még csak nem is nagyon kell válaszolni arra amit beszél. Ennyi.
2018. aug. 9. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
95%
Gyanítom, hogy a nővéred irigy, és ő pályázna arra a lakásra. Ha szétmar titeket, akkor egyedül nem lesz okod költözni, akkor bedobhatja, hogy majd ő a pasikájával.
2018. aug. 9. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!