Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Miért csinálja ezt a nővérem?

Miért csinálja ezt a nővérem?

Figyelt kérdés
Nővérem mindenben ellenem van, mindig keresztbe tesz nekem, ahol csak tud. Amikor a barátom jön fel témának, akkor méginkább ellenem van, olyankor szinte azt az érzést kelti bennem, hogy minek vagyok vele együtt. Beszéltem erről egyszer édesanyámmal, de ő nem igazán foglalkozik ezzel, inkább nővéremet védi, hogy én ne bántsam. (Mert nővérem ilyenkor azzal fenyegetőzik, hogy nem fog hazajönni hétvégente a koliból, illetve nyáron is ott marad, és ezt édesanyám nagyon rosszul viselné.) Nővéremmel nem tudok beszélni, ugyanis ha felhozom, hogy nekem ez rosszul esik, akkor megsértődik, és egyből behisztizik, illetve mondja, hogy akkor nem fog hazajárni. A barátom pedig már szeretné megismerni a szüleimet (én is szeretném már összeismertetni őket) de nővérem miatt nem merem hazahozni, amit a barátom nem ért meg. Mit tehetnék, hogy javuljon a viszonyom a nővéremmel, és elfogadja a barátomat? 16/l, nővérem majdnem 20 éves

2018. aug. 19. 10:41
 1/4 anonim ***** válasza:
65%

Ne haragúdj, de a nővéred egy elkényesztetetr pic sa, aki a végrelenségig féltékeny rád.

Amúgy meg mi az hogy nem jön haza koliból? Amíg a szülők pénzelik azt csinálja amit Ők mondanak.

2018. aug. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem a nővéred az elrontott nevelés,amiből tanultak a szüleid, és te pedig a normális lettél...
2018. aug. 19. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Yoda m. ***** válasza:
58%

Kedves 16/l!


Kicsikét több információ kellene a nővéredről, szüleidről, sőt barátodról is. Ilyen kevés info alapján én nem igazán merek semmi okosat válaszolni... illetve lehet, ahogyan az előbbi hozzászólóknak is lehet teljes mértékben igazuk van. külön-külön is. De mondjuk, semmit nem tudunk a barátodról sem... csak annyit, hogy létezik.

Például nővéred ismeri, vagy látta már egyáltalán a barátodat. Vagy már beszélgettek is egymással? Apád is ott van még?

Nővérednek van-e barátja? Vagy volt-e? Vagy csak szeretett volna-e? Ha volt, akkor hány barátja volt? A Te barátod mennyi idős? Tanul-e még, vagy dolgozik?

Szóval ilyen és ehhez hasonló kérdések merültek fel bennem. Ezeknek ismerete nélkül igen nehéz okosat mondani... De, persze lehet találgatni... pl. féltékeny rád, vagy félre csúszott a nevelése... amelyik közül bármelyik lehet igaz is... De, ha így is volna... vajon miért?

Aztán, hogy Te mit tehetnél, h. javuljon a kapcsolatod... hááát erre ily kevés info alapján kemény kihívás lenne részemről a válaszadás. Mert pl. mondhatnám azt is, hogy legyél elszánt és céltudatos, hogy Te akkor is hazahozod bemutatni a barátodat, ha ő a feje tetejére áll is. De nem tudni, hogy erre Nővéred miként reagálna... mert ha olyan hisztibe csap, hogy Anyukád Őt sokkal inkább megsajnálja, mintsem szívélyesen álljon a barátod elé, hogy bemutatkozzanak egymásnak... akkor ugye a barátod bemutatkozása az ő számára egy óriási kudarcélmény lenne, amelyet nem a nővéreddel szemben él meg, hanem Anyukáddal szemben. Ez viszont később a Ti kapcsolatotokra lenne esetleg negatív hatással... szóval marha nehéz az előre nem látható események jelentőségét így megjósolni... mert hát bármi megtörténhet.

Egy lehetséges kiútnak azt tartom, h. ha családod életének rövid történetét megosztanád egy pszichológussal... talán Ő több információ birtokában tudna neked segíteni.

Annyit azért tudok javasolni, hogy barátodnak add mindenképpen tudomására (nyomatékosan)... legyen türelmes. Mert hogy jelenleg "fennforgás van".


Az ERŐ legyen Veled!

2018. aug. 20. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem szüleidnek nem kéne hagyni, hogy érzelmileg zsaroljon. "Nem jössz haza, kislányom? Akkor nem jössz haza, majd akkor jössz, amikor szeretnél." Mindezt mosolyogva, derűsen.
2018. aug. 28. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!