Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Én vagyok a bunkó, hogy...

Én vagyok a bunkó, hogy egyetemre akarom kergetni a testvéremet?

Figyelt kérdés

"Kergetni"... Én nagyon nehezen, de elvégeztem már egy szakot nappalin, igaz mellette heti minimum 30 órát dolgoztam, talán ezért is ment lasabban mint az átlagnak.

Utána dolgoztam egy darabig a diplomámmal is, de aztán inkább vissza váltottam arra amit egyetem alatt csináltam, viszont a diplomámnak hála (aminek amúgy semmi köze ahhoz amit most csinálok) felsőbb pozicióba is tudtam kerülni.


Szóval szerintem egy diploma nagyon hasznos, hiszen van egy csomó olyan állás aminek betöltésére amúgy lehet egy csupán érettségivel rendelkező is alkalmas lenne, de azt megszerezni mégis csak nagyon kis esélye van, annak fényében, hogy manapság a legtöbb fiatal diplomás.

Inkább nekik adják ezeket az állásokat, még akkor is ha az általuk elvégzett szaknak nincs szorosan, vagy akár semmilyen szinten kapcsolata a meghírdetett állással...

Legalábbis nekem nagyon erősen ez a tapasztalatom.


Nem gondolom, hogy valaki ha tehetséges, akkor ne tudna elhelyezkedni egy szakmával, vagy ha kreatív és önálló akár csak érettségivel... De velünk nem ez a helyzet, mindketten szocfóbok vagyunk (én ténylegesen és súlyosabban, járok pszichológushoz is, Ő nem, de amúgy rajta is látom, ugyanazokat a tüneteket produkálja mint én), nem vagyunk kicsit sem önállóak, esetleg kretívak igen, de vállalkozásra nincs tőkénk.


A lényeg, hogy a lány nem akar egyetemre menni, mert azt mondja, hogy nem tud annyit tanulni, meg nem tudná elvégezni...

De igazából nem tud semmit az egyetemi életről, a jelentkezésről, a kreditekről, stb.

A legalapabb dolgoknak sem olvasott utána.

Egyetemi szinten jelenleg semmi nem is érdekli, bár vannak azért elfoglaltságai, érdeklődési köre, szereti az irodalmat, sokat olvas, nagyon művelt, de még magyarra sem szeretne menni (tudom, annak nem is lenne sok értelme).

Osztatlan tanárira meg végképp nem menne, mondjuk ennek örülök, szerintem oda csak az jelentkezzen aki érez elhivatottságot.

De van egy csomó szak ami szerintem mindenkinek érdekes is lehet, indul levelezőn is, és lehetőségeket is tartogat magában ami az elhelyezkedést illeti.

HR, MKTB, valamilyen "egyszerűbb" gazdasági szak, gazdinfó, vagy kicsit nehezebbek, de akár jog, vagy pszichológia. De még sorolhatnám.

Szóval én elég sokszor mondom, hogy jó lenne, ha jövőre jelentkezne valahova, mert már 20 éves lesz, de eléggé elege van abból, hogy én ezt mondogatom...


Egyébként én elfogadom, ha valaki úgy dönt, hogy elmegy gyárba, megcsinálja a napi 10-12 órás műszakot, aztán haza megy és szerényen él, ha neki ez megfelel, de a tesómnak van egy csomó igénye, új teló évente, stb.


Ráadásul mindketten otthon lakunk még, nekem is úgy lesz lakáshitelre valóm, hogy 16 éves korom óta gyűjtök, + már relative magas a fizum.

Neki 0 félretett pénze van, s korban is egy picit lemaradásban van.


Ugyanakkor azt elítélem, ha valakinek a döntéseibe túlságosan bele akar szólni a családja, ilyen sem akarok lenni, de mégis ilyen vagyok, mert komolyan fontosnak tartanám, hogy egyetemre menjen...


Mit gondoltok erről az egészről? Szerintetek normális, hogy ezzel foglalkozom, vagy átléptem a hatásköröm?



2018. szept. 30. 16:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
36%
Szerintem teljesen igazad van, de ez inkább a szülők feladata lenne. Ők mit mondanak?
2018. szept. 30. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
78%

"Ugyanakkor azt elítélem, ha valakinek a döntéseibe túlságosan bele akar szólni a családja, ilyen sem akarok lenni"


Ezt csinálod. Inkább támogatni kellene abba amit most csinál és arra vezetni hogy ha nem egyetem akkor mégis mik az opciói. Meg attól hogy te nem láttad hogy ő utánna nézett volna ő lehet hogy megnézte.

2018. szept. 30. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

A szüleink ezzel nem foglalkoznak, anyukám bolti eladó, apukám autófényező...

Egy kicsit sznobnak tartanak engem, pedig nem hiszem, hogy okot adtam volna rá.

2018. szept. 30. 16:59
 4/15 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem annak semmi értelme, hogy valaki csak azért menjen egyetemre hogy elmondhassa magáról. Ha nem érdekli akkor felesleges eröltetni mert félúton megutálja és abbahagyja a francba. így a leírtak alapján a testvéred éretlen még, nem törődik a jövőjével, inkább annak él ami jelenleg érdekli. Amivel amúgy nincs is baj, azt csináljon az ember amit szeret, viszont akkor egyetem helyett menjen el egy olyan okj-s képzésre amit tényleg szeret és szivesen dolgozna is benne. Ha okj között sincs semmi ami érdekli hát akkor kezdjen el dolgozni. Hidd el a szar meló ráébreszti az embert arra hogy tenni kell valamit (én is így jöttem rá, nem hallgattam azokra akik egyetemmel tukmálták a fejem). Meg lehet oldani a tanulást meló mellett is, legfeljebb pár évig áldoznia kell a szabadidejéből vagy kisebb óraszámban kell munkát vállalni. Ne csak az egyetemet ajánld neki, keressetek okj-s képzéseket ami érdekelheti.
2018. szept. 30. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

#2.


"Ezt csinálod. Inkább támogatni kellene abba amit most csinál és arra vezetni hogy ha nem egyetem akkor mégis mik az opciói. Meg attól hogy te nem láttad hogy ő utánna nézett volna ő lehet hogy megnézte."


Tudo, hogy ezt csinálom, írtam is. Tudom, hogy ezzel úgymond a saját elveimet árulom el, nekem sem szimpatikus, de próbálok őszinte lenni (magamhoz is)...


Jelenleg amúgy nem csinál semmit. Gimi alatt dolgozott diákmunkát, de elköltötte a pénzét. Az biztos, hogy az egyetemi dolgoknak nem olvasott utána, nem érdekli, laikus és úgy van ellene...


Ha nem egyetem akkor mégis mik az opciói?

Mert villanyszerelőnek vagy burkolónak nem fog elmenni, az fix :D De sminkesnek vagy fodrásznak sem, jelenleg semmit nem gondol a jövőre, nem tervez.

Az a másik, hogy egy szakmával nem nagyon fog annyit keresni, hogy ugyanezen az életszínvonalon maradhasson.

2018. szept. 30. 17:09
 6/15 anonim ***** válasza:
70%

Hát szerintem meg neked sincs diplomád...

Neki nincs fogalma semmiről? Neked sincs... Ha lenne, nem dobálnád csak úgy a szakokat, lévén ezekhez mind más a felvételi követelmény, nem gondolnám, hogy van 2-3 emeltje, valamire csak jó lesz címszóval.

Azért menjen továbbtanulni, mert van, ami bárkinek érdekes lehet? Mi van????

2018. szept. 30. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

"Ha lenne, nem dobálnád csak úgy a szakokat, lévén ezekhez mind más a felvételi követelmény, nem gondolnám, hogy van 2-3 emeltje, valamire csak jó lesz címszóval."


Te jóég! Képzeld semmiből nincs emeltje, de mindenből 80% felett érettségizett.

Egy töri+magyar nyelv és irodalom emeltet bármikor megcsinál emelten 90%-ra (velem ellentétben), főleg, hogy még majdnem eggy egész tanév ideje lenne felkészűlni. Azzal meg is van a jogra és a Károlis levelezős pszichológiára a ponthatár...

Gazdinfóhoz meg nem kell emelt csak sz@ros 330 pont.

Az bárkinek megvan.


Amúgy ha az érettségi problémát okozna neki, nem ajánlanám, hogy menjen egyemre...

Hiszen az érettségi az egy egyetemhez képest vicc kategória.

2018. szept. 30. 17:25
 8/15 anonim ***** válasza:
96%
Még a jó magyartanárok se szeretik elengedni a diákokat magyar emeltre, annyira kiszámíthatatlan és lehetetlen. Legalábbis nekem ezt mondja mindkét magyartanárom. De hát te tudod
2018. szept. 30. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
51%
Ne kergesd sehová testvéredet,főképp ne egyetemre ha nem akkar menni magától,jogra meg nem könnyü be jutni ,de bent maradni még nehezebb .
2018. szept. 30. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

"Még a jó magyartanárok se szeretik elengedni a diákokat magyar emeltre"


Még jó, hogy ezt nem Ők döntik el... "Elengedni" omg.


Azért elég sokan járnak jogra, illetve pszichológiára, ahova a legtöbb diák az egyik emeltnek a magyart választja szintén.

450-es, s 464-es ponthatárokat meg nem nagyon lehet produkálni 85-90% emelt nélkül.

Mégis mondhatni túlképzés van ezekből a szekemberekből.


MKTB-n is valami 430 a ponthatár, ahova asszem' ismét csak a magyar az egyik legkedveltebb (leggyakrabban választott) emelt.


Minden tanár szereti nagyon túldramatizálni a saját tárgyának a nehézségét és jelentősségét (pl. fizika tanár szerint alapvető fizika tudás nélkül nem lehet életben maradni, akkor sem, ha másból meg kiemelkedő a tudásod, ha nem ismered az alapokat olyan mintha nem tudnál olvasni, stb., azért lássuk be, hogy ez bullshit)...


Bárki aki el tud végezni egy egyetemet, az ha nem részképesség zavaros, akkor érettségiből is tud 100%-ot produkálni akár, megfelelő rákészüléssel. Ezt gondolom.


Sőt magyarból még egy diszgráfiás is képes lehet 90+ százalékosat, hiszen a helyesírás miatt már csak 8 pont vonható.


Azt pedig nem vitatom, hogy a jog nehéz, de főleg szorgalom kell hozzá... Nem egy embert ismerek aki egy reál szak mellett végezte el levelezőn.

A humán beállítottságú embereket meg általában amúgy is nagyon tudja érdekelni, annak ellenére hogy nagyon jó logikát is igényel.


A kergetni szót pedig a kérdés leírásába szándékosan idézőjelbe tettem.

Nem kényszerítek senkit semmire sem fizikai, sem érzrelmi zsarolassal... A "kergetés" annyiban nyílvánul meg, hogy sokat nyaggatom a témával, meg próbálom buzdítani, hogy tájékozódjon, hátha valami el kezdené érdekelni közben.

A baj az, hogy érdeklődésnek apró szikráját sem látom.


Viszont azt én is látom, hogy a viselkedésem etikailag megkérdőjelezhető, dehát most akkor mit kéne csinálnom?

Sz@rjam le?

Én úgyérzem, hogy jobban tudom, s néhány év múlva a tesóm is így fogja gondolni...

De ugye ezzel mindenki így van, nem tudunk úgy gondolkodni mintha nem lenne egy meggyőződésünk ami van, így nem biztos hogy ezzel kapcsolatban igazam van.

2018. okt. 1. 00:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!