Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Kihasznál a nővérem, tönkre...

Kihasznál a nővérem, tönkre teszi az egész életemet, elvette a legjobb barátnőmet, és most őt is kihasználja. Mit tudok csinálni? Ha más suliba járnék jobb lenne?

Figyelt kérdés

Nővérem (Fanni) és közöttem 2 év van. Úgy összeségében szebb mint én, és népszerűbb is. Fanni már kiskorában is nagyon parancsolgatós volt. Oviba is mindenkinek megmondta, hogy mit csináljon. Alsóban mindig áthívta az összes barátnőjét és rólam mesélt neki, hogy ő milyen menő, hogy van egy kishuga, meg bemutatott engem nekik. Amikor én mentem elsőbe, akkor is ott menőzött az osztályomba, egy csomószor átjött hozzánk. Felsőbe minden még rosszabb lett. Minden tanár hozzá hasonlítgatott, pedig én jobb tanuló voltam. Minden közösségi munkában részt vett, az egész baráti társaságával együtt. Minden hülye műsoron szerepelt, beszédeket mondott. Az egész suliban ismerték, mindenki kereste a társaságát, rólam meg azt se tudták, hogy a tesója vagyok. Nyolcadikban amikor volt a keringő megválasztották bálkirálynőnek azzal a fiúval, akivel akkor kavartak. Nyolcadik után egy városi gimibe akart menni, de egyik barátnője sem akart vele menni. Na akkor jött, hogy én menjek vele, ő 4 én meg 6 osztályosba. Gondoltam, biztos most jó lesz, együtt kezdünk, ő sem ismer ott senkit, meg én sem, majd lakunk együtt koliba. Elrángatott, ott hagytam egy tökre jó osztályt (miatta). Gólyatáborban jóba lett kb a fél sulival. A tanároknál is benyalta magát, meg a felsőbbéveseknél is. Az osztályába ő lett az egyik legnépszerűbb lány, megint mindenki a barátnője akart lenni. Kiválogatta a kedves kis kolis csapatát, hogy kikkel akar majd lakni, engem meg szépen kihagyott. Én full idegenekkel kerültem egy szobába, mert az osztályunkból senki nem kolis. Az avatáson megbeszélte az avató osztállyal, hogy engem szivassanak meg, de őt bezzeg nem szivatták. Összejött egy végzős fiúval elsős léttére, aztán kb egy év múlva azért mentek szét, mert a fiú Pestre akart egyetemre menni, és nem akart ugyanabban a városban maradni. Ezt úgy adta elő, hogy a fiú a pesti egyetemista lányok miatt dobta őtés az egész suli sajnálta, hogy "Jaaj szegény Fannika így...., szegény Fannika úgy." A suliban kb minden fiúnak ő jön be, már az osztályban is azt kell hallgatnom, hogy van-e olyan srác a suliba, aki nem nem jönne össze Fannikával. 11.ben ő lett az osztályában a kampányfőnök, a barátja meg a diákigazgató jelölt. Na akkor szó szerint körbejárta az osztályokat, hogy mindenkivel jóba legyen, mindenki rájuk szavazzon. Amikor nyertek, azért istenítette magát, hogy ők milyen jók. Ezeket még el is néztem volna neki, de akkor akadtam ki rá nagyon, és akkor lett belőle elegem, amikor kampány után bejött az osztályunkba hogy "megköszönje" hogy rá szavaztunk... Ebből az lett, hogy mindenki jobbra-ballra gratulált neki (nem is a jelöltnek...á..) hogy milyen ügyes. A legjobb barátnőm az osztályból (Dóri) tök jól elbeszélgetett vele, együtt mentek ebédelni, meg minden szarság. Megbeszéltük, hogy elmegyünk együtt vásárolni, erre mondja, hogy nem tud jönni, mert Fanni nála alszik. Úgyhogy most Dórival nagy öri barik, én meg le vagyok szarva. Mellesleg Dóri apukája és anyukája pont tanítja Fannit. Fanni mindig nagyon szar volt fizikából, erre most az összes témazárója 4es, 5ös, mert Dórika szépen fotózza neki a feladatokat, amiket az anyukája összeállít. Mondtam Dórinak, hogy Fanni csak kihasználja, mindig váltogatja a barátnőit, nem kell mindent amit Fanni mond megtennie. Erre azt a választ kaptam, hogy "Hát Fanni igazából nem kérte a feladatokat, csak így szegényke nem áll olyan rosszul fizikából. Én meg milyen gonosz testvér vagyok, hogy Fanninak rosszat akarok, és képzeljem el, hogy Fanni nem használja ki őt, hanem Fanni igenis milyen kedves, aranyos lány. Örülne ő, ha ilyen nővére lehetne. Én biztos csak féltékeny és irigy vagyok Fannira." Amúgy sajnálom Dórit, mert szegény azt hiszi, hogy most neki milyen jó, jóban van Fannival, de ha már Fanninak nem kell a fizika jegy, már nem lesznek ilyen jóban. Már olyan elegem van belőle, nem bírom már elviselni tovább. Hogy lehet ilyen valaki?


Ne haragudjatok, nagyon hosszú lett, de köszönöm, ha elolvassátok és tudtok valami tanácsot adni...



2018. okt. 30. 22:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Válts iskolát. Ne nővéred árnyékában élj mindig. Volt egy Ashley Simpson -Shadow c száma. Pont erről szól. Láthatóan nem tesz ez jót Neked. Gondolom ő nem fog váltani. Vagy ha végzős- ezt az évet bírd még ki-utána szabadulsz.
2018. okt. 30. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
29%

Szerintem igaza van Dórinak, féltékeny és irigy vagy Fannira.


Valószínűleg ez akkor sem változna, ha más suliba járnál, de talán jó ötlet.

2018. okt. 30. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem a kerdezo is tudja, hogy féltékeny a noverere valamilyen szinten. De nem is ez volt a kérdés. Szerintem is válts iskolát. A novered már beilleszkedett, nem lesz gond, ha már nem vagy ott. Ahogy leírtad valószínűleg tényleg kihasználja Dorit, de Dóri örül neki, hogy most a legmenőbb csaj a barátnője. Így mindenkinek jó. Neked is, mert tudod, hogy Dóri bármikor dobna teged, és nem jó barátnőd.

Próbálj beszélni a novereddel erről. Nagyon sokat tudna segíteni, ha jóban lennetek. Ismerned a felsosoket, ami egy középiskolában rohadt jó dolog. De nem csak a felsosoket, hanem másokat is a suliból. Nem muszáj ezt rosszul felfogni, én örülnék ha a nővérem egy suliba járt volna velem, tuti megkönnyítette volna a középiskolás eveimet es több barátom is lenne most.

2018. okt. 30. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
29%

Rendesen megfájdult a fejem miközben olvastam az írásodat.Szerintem is kifejezetten irigy vagy.


Kíváncsi lennék a Fannira, biztos vonzó jó csaj lehet,ha ennyire féltékeny vagy rá.

2018. okt. 30. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
90%

A nővéred szereti manipulálni a környezetét, ez tiszta sor. Mivel te mindig kéznél vagy, nem meglepő, hogy téged rángat ide-oda magával, ha nincs más. Te vagy a "tartalék".

Ezzel a suliváltással most behúzott a csőbe, ez volt a tanulópénz. Ha megteheted és szeretnéd, válts iskolát. A tesód meg olyan, amilyen, bizonyára vannak pozitív tulajdonságai is, de hagyd rá Dórira meg a többiekre, ha úgy esik, majd ők is tanulnak a saját kárukból.

Jobb, ha a magad életével törődsz, saját barátokkal, a nővéredet meg kizárod ebből.

2018. okt. 31. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Na, mi lett velezek végül? Hogy vagytok most?
2021. ápr. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
*celetekt
2021. ápr. 2. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!