Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Miért nem zavar ez a családban...

Miért nem zavar ez a családban senkit rajam kívűl?

Figyelt kérdés
2 hugom van az egyik 17 a másik 24 én 31 vagyok. A 17 éves hugom és én is a szüleinknél lakunk. A másik hugom már 19 évesen önállósodott, mivel megismerkedett egy sráccal, akivel összeköltöztek. Kb. 3 hónappal ezelőtt szakítottak, ő pedig most úgy döntött hazaköltözik egy kis időre, mert magányos egyedül a házában és szeretne egy kis társaságot. Haza is jött, kb. 1,5 hete. Viszont nagyon fura. Azt mondja azért jött haza, mert társaságot szeretne, de valahányszor én vagy a hugom elhívjuk valahova, olyankor mindig azt mondja, hogy “most fáradt” vagy azt “hogy most nincs kedve”. Mikor családilag éttermebe megyünk, akkor sem jön, mondván, hogy most nem bírna enni. Egésznap a nappali kanapéján vagy a szobájában ül és zenéthallgat vagy a laptopján csinál valamit. Tegnap felvetettem neki, hogy a saját kis házában is csinálhatná ugyanezt mint amit itt, kicsit könnyezve azt mondta, hogy most nehéz időszakot él meg, és csak nem szeretne egyedül lenni. Mire mondtam neki, hogy de ha nem csinál semmit, sehova sem jön el velünk akkor ugyanúgy magányos lesz erre ő azt mondta, hogy ne piszkáljak A szüleinket nem nagyon zavarja, hogy ezt csinálja, a másik hugomat szintén, és ha véletlenűl rá merek szólni valamiért egyből jön a “most miért kötekedsz a hugoddal?” szöveg. A bulimiája is újra megjelent viszont ő nem tudja, hogy én ezt tudom, engem meg annyira nem érdekel, hogy belefollyak. Engem csak az zavar, hogy itt van és nem csinál semmit egész áldott nap. Néha pityereg valamin, de meg nem mondaná, hogy min. Miért nem képes kicsit kimozdulni? Miért viselkedik így? És a szüleinket ez miért nem zavarja?

2018. nov. 5. 16:34
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

5 eves kapcsolatot kb 5 honap kiheverni. Gyaszolja a parkapcsolatat. O igy eli meg. Ha ket honap utan se kezd tarsasagibb eletet elni, akkor emlitsd neki hogy depresszios es elmehetne szakemberhez. Deig turelem.

Szakitasok utan en is ilyen voltam. A tarsasag kell az ugy ertendo, hohy valakik mozogjanak korulotte, de hagyjak szepen bekuckozni. Kicsit tobb ido kellhet neki mig vegre elmegy veletek valahova. Azert ne szokjatok le arrol, hohy hivjatok. Anyukadek lehet tobbet tudnak a benne zajlo lelki folyamatokro es azett nem zavarja oket, hogy csak otthon elvan.

Mondjuk ha a hazimunkaban sem segit semmit, akkor azert abba bele kellene vonni, az amugy is jot tesz a tovabblepesnek. (Elfoglalatsag, ami megmozgat es kicsit visszarazza a valosagba, amugy takaritas kozben is lehet zenet hallgatni es sirdogalni is.)

2018. nov. 5. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
34%
A húgodnak lelki és mentális problémái vannak. Segíteni kellene rajta, de ha nem tudsz akkor direktbe ártani se árts.
2018. nov. 5. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Anyukádnak nem jött elég válasz?
2018. nov. 5. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Van egy olyan érzésem, hogy még nem éltél egyedül, de hosszabb párkapcsolatod sem volt.

A "nem akar egyedül lenni" ilyenkor azt jelenti, hogy mások jelenlétére vágyik, rosszul viselné, ha egy sötét, üres lakásba kéne hazamenni, ahol ráadásul sok minden a volt párjára és a kapcsolatukra emlékezteti. Csak azt szeretné, hogy mozgás, élet legyen körülötte, egy védett helyre vágyik.

És azért pityereg, mert még gyászolja a kapcsolatát. Ez el fog múlni, bár a bulimia nem poén, úgyhogy még egy ok, amiért jobb, ha vannak körülötte emberek.

2018. nov. 5. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Igazság szerint ez a szüleimet nem kifejezetten érdekli csak engem piszkálnak, amiért “nem foglalkozom vele”. Foglalkozzanak vele ők...

Sajnos takarítónőnk van és mikor az ezt a kérdést látva felvetettem anyukámnak, hogy akkor addig amíg itt van a célból, hogy elterelje a gondolatait miért nem takarít ő, egyből veszekedni kezdett, hogy “miért akarok én ártani a hugomnak”...

2018. nov. 5. 17:03
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__szulo-gy..


Anyukádat azért érdekli, csak nem tudjátok ki hány éves.

2018. nov. 5. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Bevallom, a két eset ijesztően hasonló, de tudom, hány éves vagyok, azt is tudom a hugaim hány évesek, a mi házunk nem három szintes, és az én hugom a barátaival sem megy sehova. És ő azt mondja, hogy kiközösíti a két testvér a középső gyereket, mi nem közösítjük ki a hugom és én nem is vagyok gonosz vele, jó néha rászólok, de nem vagyok vele gonosz.
2018. nov. 5. 17:21
 8/22 anonim ***** válasza:
85%
De egy megkeseredett, undok ember vagy. 31 évesen anyádék nyakán élsz, és még te ba_szogatod a húgodat? Dugasd meg magad, attól hátha jobban leszel.
2018. nov. 5. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Én lennék a megkeserdett??? Nem az aki egésznap egy szobában kucorog??? Amúgy meg ha annyira nehezen heveri ki miért nem randizik? Úgy is minden pasit megkaphat hiszen a ő a szép meg a lenyűgöző csaj a családban, aki rengeteget sportol és nem baj, hogy törpe, hiszen annyira szép haja van...na hagyjuk már!
2018. nov. 5. 18:24
 10/22 anonim ***** válasza:
92%
Nem gondolom, hogy megkeseredett lennél, de mintha pöttyet féltékeny lennél a húgodra.
2018. nov. 5. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!