Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Vegyék a testvéremnek ajándéko...

Vegyék a testvéremnek ajándékot ha szóba sem áll velem? Mit gondol majd a családom?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy késő van még karácsony, de nem tudom egyszerűen feldolgozni a tényt, hogy olyan szinten összevesztem a testvéremmel, az ő hibájából, hogy még neki áll feljebb.


Az eset: 23 éves lány vagyok és van egy 20 éves öcsém,akivel az utóbbi évben nagyon megromlott a kapcsolatom. Többször megvert , megtépett, asztalnak lökött, csak mert ki mertem jelenteni pl.mosogasson el maga után..meg ilyen tök apróságok. Többször kikértem magamnak ne beszéljen velem úgy mint egy kutyával, ( csicska, hülyelány, kva...)nem tudom miért illetett ezekkel a szavakkal mikor nem tettem ellene semmi olyat . A baja az volt, hogy én ne dirigáljak neki, mert őt így is többre becsülik a családban .. ( nem tudom miért hiszi ezt de ezt mondta)


Eddig mindig vettem neki ajándékot karácsonyra, szülinapra...pedig többször kijelentette hogy neki tőlem nem kell semmi , ő soha nem vágyik a társaságomra, és mondta azt is hogy nem tekint a testvérének. Nagyon rosszul esett.


Jelenlegi állapot : rám sem köszön, rám sem néz, hozzám se szól egy éve, ami engem nagyon bánt . Nem nyitok felé én sem, mert félek tőle, hogy nekem jön, ha itthon van . (Hétvégente) tiszta stressz vagyok es a sírás kerülget, van hogy ki sem jövök a szobából.



Anyám többször mondta nekem ideje lenne ha végre békülnénk..de ő semmi ilyesmit nem mutat, én pedig félek tőle.


Karácsonykor eddig negyesben szoktuk megajándékozni egymást, a szüleim haragszanak rám , mert ő a család kicsi kincse , oké hogy ő bántott tőle megis azt várják hogy én tegyek a dolgokért. (Legszívesebben tennék is de így nem tudom hogyan, ha ilyen hatást vált ki belőlem )


Az meg hogy nezne ki ha őt kihagynám...rosszul érzem magam..a szüleim szemében is én lennék a hibás..és szintén felek hogy ő hogy reagálna.(tesóm)


Ti mit tennének ebben a szomorú helyzetben?

Minden választ köszönök előre is. :(


2018. nov. 9. 16:15
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben biztos nem vennék, és nem érdekelne, hogy ki mit mond. Sőt, én elég haragtartó vagyok, én a szüleimmel is lehet összevesznék. Azért nehogy már az agresszív öcséd legyen a szent, és miután megvert még én kérjek bocsánatot. Szerintem ülj le a szüleiddel, és kérdezd meg tőlük, hogy ezt tényleg normálisnak tartják? Valakit a saját otthonában a családtagja megverjen mert neki olyanja van? Ha a válasz az, hogy ez normális, akkor szedd a satorfád, mert úgy tűnik az se érdekelné őket ha megölne a drága öcséd. Max segítenének gödröt ásni.
2018. nov. 9. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Akkor most mit higgyünk?

"...a szüleim haragszanak rám , mert ő a család kicsi kincse, oké hogy ő bántott tőle megis azt várják hogy én tegyek a dolgokért."


"... A baja az volt, hogy én ne dirigáljak neki, mert őt így is többre becsülik a családban .. ( nem tudom miért hiszi ezt, de ezt mondta)"

2018. nov. 9. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Utolsó , ezt úgy értettem, hogy nagy a testvéri megkülönböztetés , csak én nem értem hogy miért, ő pedig tisztában van vele.


Nem tudtam rendesen megfogalmazni. Bocsi.

2018. nov. 9. 16:45
 4/22 anonim ***** válasza:
92%
Mintha a mi családunkat írtad volna le nálunk a lány gyerek egy selejt termék volt. A drogos öcsém lakást autot kapott én verést szidalmat alázást pedig én dolgoztam ő lopott élősködött. El is jöttem amint tudtam. jobb lett az életem. És rájöttem h nem vagyok selejt csak mert nőnek születtem..
2018. nov. 9. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azzal, hogy ajándékot adsz neki, nem fog javítani a kapcsolatotokon, mert ahhoz túl nagy a harag, és éppen emiatt már rontani sem fog. Szóval ne adj ajándékot és ne is beszélj vele, ne kezdeményezz beszélgetést semmiről, ne szóljál neki semmiért. Nem tudom, mennyire agresszív vagy vannak-e olyan időszakok, amikor valamivel normálisabb, mert akkor esetleg leülhetsz vele beszélni, kérsz egy kis időt, és meginterjúvolod, hogy mi baja veled konkrétan. De inkább először a szüleiddel beszélgess el erről. Mondj el nekik mindent, amit gondolsz, a bajod szépen, idegesség nélkül, és lehet, hogy ők segíthetnek.
2018. nov. 9. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerű, szervezz magadnak többnapos karácsonyi programot valahol máshol, nélkülük.
2018. nov. 9. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Én ebben a helyzetben biztos nem vennénk ajándékot neki. Egyáltalán nem érdemli meg. A szüleid pedig... Erősen elgondolkoznek rajta hogy a jövőben velük is akarom e tartani a kapcsolatot. Az öcséd megvert ők pedig még a pártját fogják? Azért mindennek van egy határa. Megszabadulnek tőlük amilyen gyorsan csak lehet majd vissza se néznék.
2018. nov. 9. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim válasza:
100%
Természetesen nem vennék neki, és soha többet nem is szólnék hozzá. Persze nem ez a követendő példa, de én nagyon haragtartó vagyok, nem titkolom. Nekem apám volt ilyen (gyakran volt részeg, verekedett, csinálta a cirkuszt stb.). Később -mikor konszolidálódott a helyzet (elköltöztem stb.)- mondták a családtagok, barátok, hogy ha már nem lesz, akkor majd megbánom, hogy nem bocsátottam meg stb. Engem egyáltalán nem hat(ott) meg a duma. Soha többet nem álltam vele szóba, hagytam, hogy neki is kijusson neki a "jóból". Szerintem teljesen igazságtalan (magunkkal szemben!), ha az ilyen gyalázatos emberrel majd színészkedünk, hogy hú de jóban vagyunk. Aki megveri a családtagját, az egy erőszakos, ostoba paraszt. Az én szememben egy ilyen ember minősíthetetlen. Kihasználja, visszaél a gyámoltalanságoddal. Szerintem örülj neki, hogy nem kell vele foglalkoznod.
2018. nov. 9. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Csak a második bekezdés első mondatát olvastam el: Hülye vagy, ha veszel neki
2018. nov. 9. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Úúúú, mintha rólam meg az öcsémről szólna a kérdés... meglepő a hasonlóság, csak az életkorok nem stimmelnek.


Nem vagy normális, hogy egyáltalán megfordul a fejedben az, hogy veszel neki valamit. Egy ilyen emberrel nem kell foglalkozni. De egyáltalán minek jársz haza? Hiányzik ez az agresszív állat, meg a kedves szüleid, akiknek ő a kisisten, te meg egy büdös nagy senki? Nem, nem úgy dumálok bele, hogy fogalmam sincs, milyen helyzetben vagy, én aztán nagyon is jól tudom.

Tipikusan olyan embernek tűnsz, aki mindig újra és újra házhoz megy a pofonért. Sok bajod lesz még a természeted miatt, mondjuk belekerülsz egy bántalmazó párkapcsolatba, és éveken át tűröd majd a lelki és/vagy testi terrort, mert "mi mást tehetnél"...

2018. nov. 9. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!