Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogy segíthetnék a testvéremen...

Hogy segíthetnék a testvéremen, ha körülötte MINDEN összedől és hiába segít neki a család? (Súlyos eladósodás, anyagi mélység)

Figyelt kérdés

29 éves ffi-ról van szó, aki 13 éve folyamatosan súlyos anyagi gondokkal küzd, tartozás a fél országnak stb..

Töménytelen segítséget kap tőlem testvérétől és a szüleitől is, de hiába, semmi nem változik évről évre. A családja normális minden téren, de beleőrülünk ebbe az állapotba és nem tudom van-e kiút.

Feltételezésem szerint drogozik, bár ő tagadja, fő jellemzője,hogy folyamatosan másokat hibáztat, beleértve a családtagokat is, csak azért hogy kibújjon a felelősség alól.. Bika a horoszkópja.

Járt-e így már valaki, létezik e bármilyen megoldás, terápia akármi amivel tudnék neki segíteni, mert a tőkeinjekció nem segít rajta.

Köszönöm



2018. dec. 10. 15:24
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
13 éve folyamatosan.. És most mi fog változni?
2018. dec. 10. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én nem segítenék neki ha a testvérem lenne ha nem. Eltelt nem kis idő. Soha nem fog megváltozni. És ahogy írtad hogy töménytelen segítséget kapott tőletek. Így meg pláne nem. Van akin nem lehet segíteni.

Bocs, de én nem tudom sajnálni.

2018. dec. 10. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
hogy jön ide a horoszkópja? Semmi jelentősége.
2018. dec. 10. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyetlen megoldás van: semmit nem kap ezentúl, otthon nem lakhat. Vagy magához tér, vagy lezüllik örökre.


Mert minden segítséggel azt igazoljátok vissza, amit tesz, hogy megúszhatja.

2018. dec. 10. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
93%
Nem adtok neki pénzt. Pont. Az hogy a fél országnak tartozik az nem a ti hanem az ő problémája. Toljatok még neki lóvét, úgyis megszokta már hogy a családot lehet pumpolni. Ezért sem változik meg soha amíg FOLYAMAT adogat neki mindenki pénzt. A bikák már csak ilyenek
2018. dec. 10. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nővérem dettó ugyanez. Semmi nem segített.

Nem akarok regényt írni, hogy ment majdnem teljes anyagi csődbe miatta 2 család, meg mi lett az egész vége... de nem valami vidám dolog, gondolhatod.

Élete végéig az adósságát fogja törleszteni.


Terápia alatt nem tudom mire gondolsz, de bármi ilyen dolognak az alapja, hogy beismerje a hibáit gyengeségeit, és ő is akarja ezt.


Na most ha mindig mást hibáztat, az esetleges drogozást meg tagadja, akkor ennek semmi alapja nincs, tehát vagy együtt se működne, vagy totál értelmetlen lenne az egész.


Sajnálom, hogy ezt kell írnom, nem azért teszem, mert negatívan látom a dolgot, hanem azért, mert átéltem.


Az én tesómat kb + még 10 évnyi adósságok közötti cirkálás után "érte el a vég"

már olyan értelemben, hogy kb 40 volt, mire minden kör bezárult, minden forrás elapadt, minden kiskaput lezártak, és szembesülnie kellett az élettől kapott - hát nem is pofonnal, hanem egy jó hosszú ideig tartó földbedöngöléssel, és utána az élete végéig tartó földön tartással.

És mindenki tehetetlen. Eb-ta. Ez van.

2018. dec. 10. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem is bika a horoszkópom, mégsem vagyok semmirekellő drogos, aki másokon élősködik...


Egyébként azért tart ott ahol, mert több mint egy évtizede húzzátok ki a carból és ez így kényelmes neki. Amint saját magának kell megoldania a (saját maga által okozott) problémákat, kénytelen lesz összeszedni magát. Sosem fog talpra állni ha mindig pátyolgatva lesz. Ha nem lesznek a szüleid mi lesz vele? Te fogod eltartani?

2018. dec. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hagyjatok magára.hidd el rendbeszedi magát.
2018. dec. 11. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!