Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Muszáj, hogy érdekeljen a...

Muszáj, hogy érdekeljen a féltestvérem, anyám új családja?

Figyelt kérdés

19 éves (lány, ha ez bármit is számít) vagyok, már-már majdnem önálló élettel. Anyám még jópár évvel ezelőtt lelépett itthonról, mikor még csak 12 éves voltam. Minden szó nélkül eltűnt, nagyszüleimtől tudtam, hogy a pasijához költözött. Apám egyedül nevelt engem, sok nehézségen vagyok vele túl, és hálás vagyok neki, hogy mennyi mindenben túlsegített. Viszont anyám már pár hónapja fokozatosan kezd visszatérni az életembe. Tudom, hogy van egy 2 éves gyereke a pasijától, már azt is tudtam mikor terhes volt, mert folyton visszahallottam a közös ismerőseinktől.

Tudom, hogy egy gyerek nem tehet semmiről, de nem érzek iránta semmit, és végképp nem tekintem a testvéremnek. A szemembem egy számomra idegen gyerek. Mert már az anyám is egy idegen nekem. Találkoztam velük már többször az elmúlt időben, de 0 kötődés alakult ki, és nem is szeretnék velük többször találkozni. Nagyszüleim folyton rágják a fülem, már szinte bűntudatot ebresztettek bennem, hogy foglalkozzak a kisgyerekkel, mert a tesóm, és engedjem el a múltat és bocsássak meg anyámnak, mert biztos megbánt mindent.

Nem tudom mit csináljak, szerintem a hatalmas korkülönbség miatt úgysem lenne köztünk igazi testvér viszony. Na meg, én ki nem állhatom a gyerekeket, egyáltalán nem értek hozzájuk és nem tudok velük mit kezdeni. Ti mit tennétek a helyemben? Érdemes lenne szerintetek felvenni és intenzíven tartani a kapcsolatot anyámékkal ezek utan?


2018. dec. 11. 19:39
 1/10 anonim ***** válasza:
92%

Nálatok nem érdemes,mert nem lenne őszinte.

Én testvéri kapcsolatot ápolok a féltestvéreimmel,mert apánk őket is szarban hagyta,szép családokbol jöttünk ezért mi testvérként állunk egymáshoz a kezdetektől.

58N

2018. dec. 11. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%
Miért lenne muszály?
2018. dec. 11. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
92%
Dehogy muszáj. Mond meg "anyádnak" hogy lelépett, most már ne keressen. Gondolom lassan vigyázni kéne a gyerekére, ezért vette fel veled a kapcsolatot.
2018. dec. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
95%
Nem kell erőltetni. Benned él még a gyermekkorban elszenvedett megbántás, sérelem. Idővel ez majd elsimul, de az érzelmek már más síkon vannak.
2018. dec. 11. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
93%
Nagyiéknak mond meg hogy anyádnak nem most kellene hogy keressen hanem mikor 13-14 voltál,mikor a legeslegnagyobb szükséged lett volna rá. Akkor ment a cerka után, most is tegye azt! Vagy mit gondolnak? Elfelejted egy varázsütésre hogy otthagyott mint eb a szarát?
2018. dec. 11. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
98%

Szégyellhetnék magukat a nagyszülők, hogy téged zsarolnak érzelmileg!

Miért nem anyádat térítették észhez, mikor ösztönlényként ment a kan után, magadra hagyva 12 évesen, mikor a legnagyobb érzelmi biztonságra és szeretetre van szüksége egy kiskamasznak?

Neked semmi közöd hozzájuk, nyugodt lelkiismerettel éld csak a kis életedet.

Ostoba vénemberek... mondd csak el ezt nekik.

2018. dec. 11. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
57%

Miért kellene?

A féltestvér az nem testvér, benne is van a nevében, hogy fél testvér. Így alapból nem lenne muszáj (egyébként semmit sem muszáj) szoros kapcsolatot kialakítani, így meg pláne nem.

Anyukàdnak pedig mond meg, hogy North remembers.

2018. dec. 11. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
6%

Ha anyad magatol keresett es ez a "kez visszaterni az eletembe" oka, akkor azert alapbol ne akard teljesen elutasitani ot. Ilyenkor hiaba uj pasi uj gyerek a nokben az elso gyerek babakora jon elo. Es erzelmileg nagyon intenziv idoszak tud lenni. Szoval, ha anyukad magatol keresget, akkor erzelmileg felindut allapotban van es lehet rajott elegge elcseszte, hogy teged ugy otthagyott es evekig le se izelt.

Igy most lenne ra lehetoseged, hogy kicsit rendezzed vele a viszonyod. Ha amugy ertelmes ember es te is az vagy, akkor rendszeresen, de nem tul surun talalkoznatok egymassal es szep ovatosan ujra megismerkednetek. Ennek mellekes hozadeka, hogy a kistesod is ilyenkor latod netan (ha nem szeretsz gyerekekel foglalkozni nem kell, anyad mint irtam, ha ertelmes ezt nem is varja el). Es idovel elokerulne a regi tema, hogy teged otthagyott es talan tudnatok oszinten beszelni egymassal es a sertettseged enyhulhetne es uj alapokra helyezhetnetek a kapcsolatotok.

Masik opcio, hogy ha teged ez az egesz nagyon hidegen hagy, akkor azert az evi 2 latogatast es 3 havonta egy telefont tartsd font. Ki tudja mit hoz meg a jovo es lehet megis szukseged lesz az anyai segitsegre vagy neki rad. A kistesokadat inkabb fogd fol ugy, a korkulonbseg miatt, mintha az unokahugi/occs lenne es akkor maris nem fogsz ezen nyuglodni. Van olyan nagyneni aki tizevente latja az unokahugat:-/.


Nagyszuleid regimodiak, de igazuk van abbol a szempontbol, hogy a csalad az csalad es erdemes a rokonsaggal valamilyen szintu kapcsolatot fonntartani. Erre epp elegek rossz csaladok eseteben a karacsonykor egy idoben latogatjuk meg a Nagyit esetek. (Ha anyad egyszer meghal ugyis te is orokos vagy, nagyszuleid nem tudom melyik reszrol azok, de ha ok meghalnak anyud akkor is fol fog bukkani stb.)

A kistesod meg tenyleg nem tehet arrol, hogy anyad 7 eve nem veletek el, igy ha nagyobbacska lesz lehet jobban szot ertesz vele...(nem nem kell vele jatszani, de hidd el lehet tudtok majd beszelgetni amikor o lesz 19 te meg 36:-)) ugyhogy azert tartsd szamon a letezeset megha nem is tartasz vele kapcsolatot.

2018. dec. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
77%
Szerintem nem. Hiszen ahogy te írtad,, idegen ember" az anyád.
2018. dec. 12. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%

Töredelmesen bevallom, a "dec. 11. 20:49" hozzászólóval értek egyet.


Az világos, hogy édesanyádnak nem igazán van erkölcsi alapja bármit is követelni Tőled. Ha jól értem, nem is teszi. (Nagyszülők szeretnek sokmindenbe beleszólni, ami nem az ő dolguk lenne.)

Ugyanakkor feltűnt a láthatáron egy lehetőség, hogy talán rendezzétek a kapcsolatotokat. Ezt sem kötelező, és nyilván nem adja vissza az elveszett 7 évet. De lehet, hogy megérné a próbálkozást, hiszen - jó esetben - lehetne pár közös évtizedetek.

(Rosszabb esetben persze újabb csalódás ér, szóval van benne kockázat.)


Rajtad áll, hogy teszel-e erőfeszítéseket, megpróbálsz-e kihozni valamit ebből a lehetőségből. Akárhogy döntesz, szerintem senki nem tehet szemrehányást Neked.

2018. dec. 16. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!