Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Odaadnátok friss jogsis...

Odaadnátok friss jogsis testvéreteknek a régi autót, ha újat vennétek de ő azzal nyitna hogy el akarja adni és másikat venni mert neki nem tetszik?

Figyelt kérdés

Még régen egyetem elején vettem az első autómat. Nem egy új fényes drága jármű, de nekem tetszik a mai napig. Viszont most már normál állásban, magasabb pozícióban dolgozok és megengedhetek magamnak jobbat is. Illetve sajnos a munkakörnyezetben kitűnök ha 20 éves lelakott autóval állítok be. Már finoman említették is hogy mikor tervezek váltani. Meg a főnök viccelgetett vele hogy azt fogják hinni minimálbérért dolgoztat. Volt olyan hogy úgy intézték hogy valaki vigyen engem megbeszélésre, feltételezem ezért. Pedig nagyon törődtem az autóval, egyáltalán nincs csúnya állapotban. Csillog-villog és tökéletes műszaki állapota van. Csak látszik a formatervezésen hogy 90-es évek elején készült.

Arra gondoltam hogyha találok újat, akkor a régit tesómnak adom. Úgyis most végez nemsokára a jogosítvánnyal. Viszont amikor említettem neki, rögtön azt mondta hogy köszöni szépen, de ha lehet inkább adjuk el és majd az árából másikat, mert neki ez nem tetszik.

Én meg őszintén megmondom hogy szeretem azt a régi autót. Ha nem néznének ki miatta a munkahelyről, akkor eszem ágában se lenne váltani. Egyfelől van egy működő autónk, nem akarom megint megkockáztatni hogy szrba nyúlok és szívok a javítgatásokkal. Másfelől valahol sajnálnám is eladni, és max 300 ezret kapnánk belőle. Amiből ha új autót akarunk venni akkor is az átíratás 70-et elvisz, így 200 ezerért normális autót úgy se fog tudni tesóm venni, még egészíttethetném ki normálisra. De nem érti meg, ragaszkodik hozzá.


Attól félek hogyha meg úgy adom neki oda hogy csak használatra, akkor nem fog rá vigyázni és szándékosan tönkreteszi hogy majd kapjon újat. Pont mint a telefonjait. Ti mit tennétek a helyemben? Adjam oda csak használatra vagy mondjam neki hogy felejtse el és vonassam ki a forgalomból?


Megmondom őszintén a munkahely váltáson is gondolkoztam. Csak az sem biztos hogy a következőnél nem ugyan ez fog fogadni. Illetve ide se volt könnyű bekerülni.


2018. dec. 13. 12:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%

Semmi esetre sem adnám oda az autómat.

A kollégákat szrd le, ha neked fontos az a kocsi ne add el.

2018. dec. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
98%

Pengeélesen, borotvakés módon kell a sztorit kettévágni.


Ha szívesen megválsz a kocsitól és a tulajdonjogáról lemondasz, akkor ezzel velejár az, hogy azt csinál vele, amit akar. Nem támaszthatsz elvárásokat az új tulajjal szemben, mégha az a tesód és ha ajándékoztad is.

Ha virágokat ültet bele, vagy felgyújtja, azt is megteheti, ha az övé.



Ha kötődsz az autóhoz, akkor meg tedd el tartalékba, gondolj ínségesebb időkre, vagy add el.

Ha a tesód autózását akarod megoldani, akkor egyeztess vele és szállj be neki a kocsivásárlásba. De ez a hűbérbirtokos rendszer nagyon mérgező és nem etikus szerintem.

2018. dec. 13. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Az előző jól mondja, ha egyszer neki adtad, azt tesz vele, amit akar. Egyébként én nem adnám be a derekam a munkahelyen, ha ennyire szeretem az autót, de ezt te tudod.
2018. dec. 13. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
83%

Ocsed huzasa meg eleg pofatlan, de a telefonos resz utan gondolom nem elso eset.

Ha szandekosan tonkretenne kitol kapna masik autot???

Normális esetben odaadnam csak hasznalatra, de a leirasbol nem tunik hogy az a tipus lenne aki vigyaz/ertekeli a masoklok kapott dolgokat.

2018. dec. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
98%
#2-nek igaza van. Ha odaadod neki, engedd el, mert akkor teljesen az övé, átalakíthatja és eladhatja, ha ahhoz van kedve. Viszont! Ha ő az árából másikat akar, tegye. Te egy használható autót adsz, ha másik kell, ő pótolja ki az árát annak, amelyik tetszik neki, ne te fizess bele. Nem egy javítandó romhalmazt adsz, amivel még dolga van, hanem egy működőképes autót. Innentől ő oldja meg, ha az ízlése miatt kiadása lesz.
2018. dec. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
87%
Én ha ennyire szrik rá nem adnám neki. Más a bőréből kibújna friss jogsisként ha akár csak egy fostaligát is kaphatna. Add el olyannak aki megbecsüli a pénzt meg rakd el magadnak.
2018. dec. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Igazatok van. Vagy az övé vagy nem az övé. Az a baj hogy garázsom meg nincs ahol tárolhatnám. Utcán áll. Ott meg kivonva a forgalomból nem hagyhatom.
2018. dec. 13. 15:28
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Én biztos nem cserélném le.

Ha a cégnek ennyire számít, hogy mivel jelenek meg, akkor vegyen céges kocsit, amivel mehetek a "fontos megjelenésekre".

Ha szeretem az autót, nem engedném, hogy bárki elherdálja.

2018. dec. 13. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, de ha neki adod, onnantól semmi közöd hozzá. Ha nem akarod neki adni, akkor ne tedd, de ha igen, akkor onnantól ne szólj bele.
2018. dec. 14. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
97%

Én meg nem adnám oda. Ha szereted az autót, akkor tartsd meg, járj vele, és ne foglalkozz azzal, hogy a munkatársaid mit mondanak. A te autód, a te életed, te se szólsz bele, hogy más milyen autóval jár.


A régi autóknak igenis eszmei értékük van, és a tulajdonosának sokkal többet jelent, mint a valódi értéke.

2018. dec. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!