Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ti vennétek így testvéreteknek...

Ti vennétek így testvéreteknek ajándékot?

Figyelt kérdés

10 éve nem köszönt fel semmilyen alkalomból, szüleimet sem, pedig nagyon sokat segítik.

Amikor apa szerzett neki munkát karácsony előtt pár hónappal, akkor sem volt képes semmit venni senkinek. De ő elvárja.

Pár éve megváltozott a helyzet, mert anyám titokban ad neki pénzt, vagy magát az ajándékot, hogy azt adja át. Utána tiplizik is el bulizni, vagy haverozni, miután gyorsan bekajált.

A kapcsolatunk nem valami jó ez gondolom már kiderült a leírtakból és nem az ajándékozás miatt főként. Nem vagyok nagy karácsonyos, de két eset kivételével mindig vettem neki valamit. Viszont idén nagyon nincsen pénzem. Másrészt elegem van a képmutatásból. Egyértelműen nem saját pénzből vesz ajándékot, sőt valószínű nem is ő veszi meg csak a kezébe adják.


Ti mit tennétek ilyen esetben?


24F


2018. dec. 18. 15:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%
Nem vennék,és elmagyaráznám Anyámnak h miért nem kell a munkaképes gyereket titokban pénzelni.. Az a baj h ő megszokta h alá van rakva minden neki ezért nem kell tenni ez a probléma gyökere. Amúgy meg nem egy nap kell családot játszani szoktam mondani.
2018. dec. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 szántóvető ***** válasza:
29%
ha lenne pénzem akkor vennék a helyedben,máskülönben te válnál fekete báránnyá anyádék szemében.ha nincs pénzed akkor viszont nem tudok egyértelmű választ adni,ezt neked kell átgondolnod.
2018. dec. 18. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
79%
Szerintem nem vennék neki, de mindenesetre beszélj a fejével a tesódnak hogy ez így nem kóser!
2018. dec. 18. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy gyorsan válaszoltatok. Jókat írtok. Ez már nemcsak ajándékozásról szól tényleg. Szántóvető erre volt is példa, hogy emiatt én lettem a rossz.
2018. dec. 18. 15:54
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Maximum egy karácsonyi üdvözlőlapot írnék neki, vagy esetleg valami jelképeset, és ha valakinek ez nem tetszik, akkor megmondanám, hogy sajnos most nem futotta anyagilag többre. Családon belül ezt illik megérteni.
2018. dec. 18. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonymousreview60 ***** válasza:
90%
Én nem vennék. Ha bárki kérdezné, miért nen, megmagyaráznám neki.
2018. dec. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
92%

Nem vennék, egyrészt mert ő sem adott , másrészt mert lesza*ja a karácsonyt ha tiplizik el bulizni másrészt írtad nem olyan jó a kapcsolatod vele.

Egyébként ugyan így vagyok vele én is. Az ocsemnek eddig mindig vettem ajándékot , de ő kiis jelentette nem kell tőlem nekem semmi ami szarul esett mert nem tudtam miért, mikor tök jól megvoltunk.. aha idén nyárig amikor nekem jött és megvert. 20 vagyok ő meg egy évvel fiatalabb, csak azért mert kikértem magamnak hogy ocsmányul beszél velem. Azóta rám se néz és nem is köszön. Első karácsony lesz hogy nem veszek neki semmit de ezek után sem fogok.

Kepmutatasbol meg hülyeség ajándékot venni. Az az igazi ha szívből adod . Meg mi az hogy elvárja?...ja az enyém is elvárja..de mire fel.

Semmiképp nem vennék neki.

2018. dec. 18. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
93%
Nem vennék és nem érdekelne, hogy elvárja vagy ha megsértődik. Egy ilyen emberrel nem jópofiznék és messziről kerülném, nem érdekel ha rokon.
2018. dec. 18. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Anyád az erőltetett ajándékvásárlásával (hogy megveszi helyette, hogy átadja) egy olyan kapcsolatot akar fenntartani, ami nem létezik.


És nem azért nem létezik, mert nem ad neked magától ajándékot, hanem mert mint írod mindig lelép az ünneplésről és nem érdekli senki.


Mondd meg anyádnak, ha akarja, hogy ajándékozzad, mert neked idén nincs pénzed, vegye meg helyetted is, te meg majd az alkalomkor átadod neki. Ez így fair.

2018. dec. 18. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Az ajándék azt fejezi ki, h te szeretsz valakit és az egyik szeretet nyelv az ajándékozás.

Ha te nem szereted, ne adj neki. Ha haragszol rá és ezt tudatni akarod, akkor ne is fogadj el tőle.

2018. dec. 18. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!