Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan segítsek a testvéremnek?

Hogyan segítsek a testvéremnek?

Figyelt kérdés
Egyre inkább azt érzem hogy boldogtalan, és azt hiszem erről leginkább a családom tehet, akik nemcsak elveszik azt a kevés motivációját is ami van, de még el is izolálják. Egy kisebb településen lakunk, ha a barátnőivel akar menni valahová akkor majdnem egy órát kell buszoznia, és persze nem is engedik el (azt se díjazzák ha ide jönnek mások), így ritkán látja őket. A szüleim vagy dolgoznak, vagy ha otthon vannak akkor magukkal vannak elfoglalva, én pedig ritkán tudok otthon lenni, így a tesóm elég magányos, nem tud mit kezdeni magával. Ráadásul lassan döntenie kell hogy milyen gimibe menjen, de a tanulás se hozza lázba, nem valami jó tanuló, hiába próbálok segíteni neki amikor tudok, eléggé le van maradva. A sporthoz lenne tehetsége, kapott is egy jó ajánlatot nemrég, de szülői engedély kellett volna hozzá, és persze nem kapta meg, mondván hogy így is elég rosszak a jegyei, meg a professzionális sport nem egészséges. Pedig ahhoz hogy motiváltabb legyen szocializálódnia is kellene, próbálom rávenni hogy járjon el valahova, sportolni vagy szakkörre, még fizetem is ha akarja, de fél az új közösségektől, és persze itthon egyből beszélik is le ha megtetszik neki valami. Hol tudna még ismerkedni? Szoktam eljárni vele moziba vagy mászkálni, de az a baj hogy tényleg el vagyok havazva mostanában, szeretnék vele lenni, de nem mindig tudok, és muszáj lenne korabeliekkel ismerkednie. Mit csináljak hogy motiváltabb legyen, és hol tudna barátkozni? Nagyon fontos nekem, nagyszerű ember, egyedi, kedves és vicces, ráadásul lehet hogy lassabban tanul, de ha valamibe energiát fektet és nem sürgetik, akkor sokkal hatékonyabb mint bárki akit ismerek, jobban megmaradnak neki a dolgok. Nem szeretném ha elhinné hogy semmi nem lesz belőle, de egszerűen nem tudom hogyan kellene motiválni, én ehhez kevés vagyok. Viszont a helyzet nagyon dühít, ezért is gondoltam hogy segítséget kérek.

2018. dec. 26. 23:15
 1/3 anonim ***** válasza:
80%

Szüleidet kellene meggyőznöd. A "profi sport" bizonyítottan jó hatással van a tanulmányi eredményre is, remek lehetőség ismerkedni (nekem se voltak barátaim a suliból kamaszkoromban, viszont a csapaton belül egy remek közösség része lehettem), és nem akkora szám, mint azt hiszik, nem heti három edzés veszi majd el a kedvét a tanulástól, sőt, az egy plusz. Ráadásul én úgy vettem le az írásodból, hogy a tesód igyekszik kihozni magából a legjobbat tanulás terén (meg te is segítesz neki), és ami most megy neki, az a legtöbb, amire képes. Ezzel nincs baj, nem értem, miért hiszi azt sok szülő, hogy a gyerekének mindenképp kitűnőnek kell lennie. Ha a továbbtanulása a kérdés, és nem megy neki annyira jól, akkor én a helyedben próbálnék neki szakmákat mutatni, amiket már középiskolában elsajátíthat (az "én időmben" ez úgy nézett ki, hogy 4 év szakközép, érettségi, majd szakmai technikum, nem tudom, most mi ennek a képzési formának a menete), mert, ha beleerőltetik egy csak érettségit adó, egyetemre készítő gimibe, ahol nem lesz sikerélménye, aztán ráerőltetnek egy kevés pontszámú szakot, annak garantált kudarc a vége. Csak kérdés, hogy állnak ehhez a szüleid. Mondom, nem sokat tudok a mostani oktatási rendszerről, én egy ilyen szakközépbe jártam, leérettségiztünk, maradtunk nagyrészt a technikusin, és utána páran, akik szerettünk volna, tovább tanultunk egyetemen, de én már egyetemen éreztem, hogy hatalmas biztonságot jelent, hogy már van "papírom", szóval nem az életem múlik a vizsgákon, ha kihullok az első félév után, akkor is el tudok menni dolgozni. Csak kérdés, hogy ezt hogy fogadtasd el a szüleiddel; pláne, ha te, mint nagyobb testvér, okosabb vagy, és ez a mérce szegény tesód számára.

A korabeliekkel ismerkedést nem nagyon lehet segíteni, pláne nem egy kis faluban. Én is ilyenből származom, vagy van olyan, akivel szót értesz, vagy nem. Ha vannak barátnői, akikkel találkozhatna, csak a szüleid nem engedik valamiért, akkor nem tudnál rájuk hatni valahogy?

Feltételezem, hogy te egy talán már dolgozó, felnőtt fiú vagy, tesód meg lány. Ha esetleg felajánlod, hogy elviszed tesódat a barátnőihez kocsival, aztán érte mész? Nem is muszáj, hogy igaz legyen, a lényeg, hogy a szüleid elhiggyék.

Ha tesód csak akkor tud tanulni, ha van konkrét célja ("ha valamibe energiát fektet, és nem sürgetik, akkor sokkal hatékonyabb, mint bárki), akkor azt javaslom, találj neki szakmákat, amit érdekelhetik, példaképeket (akár az ismerettségi köreitekben, akár hírességek közt), akik motiválhatnák.

2018. dec. 27. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
80%
U.i.: Minden tiszteletem a tied, és remélem, egyszer én is leszek olyan jó nagytesója a (most már felnőtt) öcsémnek, mint te a testvérednek!
2018. dec. 27. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, sokat segítettél! Sport terén igyekszek majd hatni a szüleimre, a szakma pedig jó ötlet, szétnézünk majd, hátha megtetszik neki valami, onnantól kezdve már csak egy cél kell, valami vagy valaki aki motiválja.
2018. dec. 27. 08:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!