Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat

A kérdés

Miért mondta nekem a nővérem, hogy "éljek"? 20/F

csak akkor él valaki, ha bulizik meg ilyenek?

Keress kérdéseket hasonló témákban: testvér, nővér, élet, srác, fiú, buli

jan. 2. 15:23  Privát üzenet  

A válaszok
Kolompár Achillesz nevű felhasználó válasza:

Dehogy! Mehetsz templomba, múzeumba, könyvtárba is.

A válasz 48%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/8Időpont jan. 2. 15:27 Privát üzenet
Akkor él valaki, ha élvezi az életet pl nem a 4 fal közt van folyamat, telefonnal a kezében.

A válasz 64%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/8Időpont jan. 2. 15:35 Privát üzenet
anonymousreview60 nevű felhasználó válasza:

Derítsd ki, hogy te tényleg NEM SZERETSZ - és ezért nem akarsz - az ő szavai/gondolatai szerinti módon "élni" vagy 2. csak FÉLSZ "élni".

A nővéred úgy gondolja, hogy 1. nem élsz elég aktív társasági életet vagy 2. nem élsz eléggé intenzív párkapcsolati életet vagy 3. nem engedsz eléggé más érzéki élvezeteknek (csoki, kaja, stb.) vagy 4. nem próbálsz ki olyasmiket, amiket ki kellene (pl. íjászat, motorozás, bungee jumping, akármi, amiről ő látta, hogy lehetett volna neked, de te nem vettél részt benne). Ezek kipróbálása/végzése kell az önismerethez és segíti az önbizalom kialakulását is.

Én nem csináltam. Ráb@ßßtam. Most próbálom kiköszörülni a csorbát, amennyire lehet (de nem féktelen szombat estékkel 38 évesen), de nehézkes, körülményes, és kicsit benne van az elpazarolt x év érzése. Élmények maradnak ki, amik miatt nem értem az emberek egyes döntéseit, poénjait, nem érzem át a gondolataikat/helyzetüket egyes esetekben.

A Társadalom (ti. az emberek többsége) szerint egy 18-20-30+ éves akkor "él", ha bulizik, meg ilyenek. Ilyenkor ezt "szokták" csinálni. Ez persze nem igaz csak a "nagy számok törvénye" szerint. Lehetsz te a kivételek egyike. De ha most kimarad a buli, és te később jössz rá, hogy jó lett volna, KELLETT volna, jólesett volna, akkor az cink. A buli nem esik annyira jól VAGY nem esik úgy jól (másként esik) 35 évesen, mint 18-23 évesen. Erősen javasolt kipróbálni középtávon (tehát nem 2-5, hanem 10-20 alkalommal).

1. Aztán HA nem jön be, NEM KÖTELEZŐ csinálni (csak meghalni és adót fizetni). Neked nem jött be, nem szereted, ezért nem akarod. 2. De HA csak félsz élni, akkor gyűjts bátorságot, tanulj másoktól, csapódj a bátrabbakhoz vagy dolgozd fel pszichológussal a gátlást, mert az elvesztegetett idő nagyon tud fájni. Nekem 20 év ment a levesbe. Te ne legyél ennyire hülye!

A válasz 73%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/8Időpont jan. 2. 15:49 Privát üzenet
Mer egy riваис

A válasz 17%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 61%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/8Időpont jan. 2. 16:03 Privát üzenet
Mert mindig a gep elott kuksolsz es a haverjaid lovod online. (A novered)

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 68%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/8Időpont jan. 3. 01:12 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Nekem a spoprtolás a mozgás a fontos amúgy.

De ő ezt nem érti meg, és azt mondja hogy hülyeség...

# 6/8Időpont jan. 3. 09:37 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

sportolás*

# 7/8Időpont jan. 3. 09:37 Privát üzenet
anonymousreview60 nevű felhasználó válasza:

#6: A sportolás mértéke(!) is lehet menekülés a társas kapcsolatok elől, mint nálam a nyelvtanulás és még egy-két másik dolog volt. Valószínűleg úgy érti, hogy:

Nővér: Miért edzel [ennyit]?

Te: Fontos az egészséghez. [Jobban bírom a melót, stb]

Nővér: Ez hülyeség [mert nem azért sportolsz, hogy fittebb legyél, hanem mert félsz az emberek közé menni, és ezzel takarózol].

Pl. a testépítők egy része azért gyúr ész nélkül, mert az ilyen-olyan - nem is mindig tudatos - félelmét kompenzálja. A nővéred valószínűleg erre a folyamatra utal az edzésed kapcsán, csak nem bírta jól megfogalmazni.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/8Időpont jan. 7. 11:30 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Meghalt már a második okostelefonom is és azt szerettem volna de anyukám azt mondta hogy ha a nővérem haza jön megkapom az övét. Elegem van már a használt cuccokból, és szeretnék...
Apukám ma megtudta, hogy a nővérem (18 éves) egy nála tíz évvel idősebb fiúval jár. Azt, hogy fiúja van, eddig is tudta, de a korát csak most tudta meg és nagyon kiborult, már...
A nővérem azt mondta, hogy nem vagyok normális mert még nem volt barátom, és (szerinte) nem tetszettem még meg senkinek. Tényleg nem vagyok normális?
Majdnem sírtam, mikor nővérem azt mondta, hogy nem jön ki velünk a tüzijátékra. Én vagyok ennyire önző? 14/L
Mit tegyek? Gyanakszom a páromra és a nővéremre, ugye értitek hogy hogyan. Már szóltam a páromnak és azt mondta h. e vagyok. Vele sokkal jobban elvan, nevetgélnek, félre vonulnak...
Ki mit szól ehhez? 32 évesen két nappal a szülés dátuma előtt, nővérem egy hangos vita során azt mondta nekem, hogy ha nem lennék terhes nekem jönne. A nővérem 34 éves.

Kérdések a Családi kapcsolatok rovatbólKérdések a Testvéri kapcsolat rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!