Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Miért mondta nekem a nővérem,...

Miért mondta nekem a nővérem, hogy "éljek"? 20/F

Figyelt kérdés
csak akkor él valaki, ha bulizik meg ilyenek?

2019. jan. 2. 15:23
 1/10 anonim ***** válasza:
54%
Dehogy! Mehetsz templomba, múzeumba, könyvtárba is.
2019. jan. 2. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
62%
Akkor él valaki, ha élvezi az életet pl nem a 4 fal közt van folyamat, telefonnal a kezében.
2019. jan. 2. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonymousreview60 ***** válasza:
73%

Derítsd ki, hogy te tényleg NEM SZERETSZ - és ezért nem akarsz - az ő szavai/gondolatai szerinti módon "élni" vagy 2. csak FÉLSZ "élni".


A nővéred úgy gondolja, hogy 1. nem élsz elég aktív társasági életet vagy 2. nem élsz eléggé intenzív párkapcsolati életet vagy 3. nem engedsz eléggé más érzéki élvezeteknek (csoki, kaja, stb.) vagy 4. nem próbálsz ki olyasmiket, amiket ki kellene (pl. íjászat, motorozás, bungee jumping, akármi, amiről ő látta, hogy lehetett volna neked, de te nem vettél részt benne). Ezek kipróbálása/végzése kell az önismerethez és segíti az önbizalom kialakulását is.

Én nem csináltam. Ráb@ßßtam. Most próbálom kiköszörülni a csorbát, amennyire lehet (de nem féktelen szombat estékkel 38 évesen), de nehézkes, körülményes, és kicsit benne van az elpazarolt x év érzése. Élmények maradnak ki, amik miatt nem értem az emberek egyes döntéseit, poénjait, nem érzem át a gondolataikat/helyzetüket egyes esetekben.


A Társadalom (ti. az emberek többsége) szerint egy 18-20-30+ éves akkor "él", ha bulizik, meg ilyenek. Ilyenkor ezt "szokták" csinálni. Ez persze nem igaz csak a "nagy számok törvénye" szerint. Lehetsz te a kivételek egyike. De ha most kimarad a buli, és te később jössz rá, hogy jó lett volna, KELLETT volna, jólesett volna, akkor az cink. A buli nem esik annyira jól VAGY nem esik úgy jól (másként esik) 35 évesen, mint 18-23 évesen. Erősen javasolt kipróbálni középtávon (tehát nem 2-5, hanem 10-20 alkalommal).


1. Aztán HA nem jön be, NEM KÖTELEZŐ csinálni (csak meghalni és adót fizetni). Neked nem jött be, nem szereted, ezért nem akarod. 2. De HA csak félsz élni, akkor gyűjts bátorságot, tanulj másoktól, csapódj a bátrabbakhoz vagy dolgozd fel pszichológussal a gátlást, mert az elvesztegetett idő nagyon tud fájni. Nekem 20 év ment a levesbe. Te ne legyél ennyire hülye!

2019. jan. 2. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
18%
Mer egy riваис
2019. jan. 2. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert mindig a gep elott kuksolsz es a haverjaid lovod online. (A novered)
2019. jan. 3. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nekem a spoprtolás a mozgás a fontos amúgy.


De ő ezt nem érti meg, és azt mondja hogy hülyeség...

2019. jan. 3. 09:37
 7/10 A kérdező kommentje:
sportolás*
2019. jan. 3. 09:37
 8/10 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

#6: A sportolás mértéke(!) is lehet menekülés a társas kapcsolatok elől, mint nálam a nyelvtanulás és még egy-két másik dolog volt. Valószínűleg úgy érti, hogy:

Nővér: Miért edzel [ennyit]?

Te: Fontos az egészséghez. [Jobban bírom a melót, stb]

Nővér: Ez hülyeség [mert nem azért sportolsz, hogy fittebb legyél, hanem mert félsz az emberek közé menni, és ezzel takarózol].


Pl. a testépítők egy része azért gyúr ész nélkül, mert az ilyen-olyan - nem is mindig tudatos - félelmét kompenzálja. A nővéred valószínűleg erre a folyamatra utal az edzésed kapcsán, csak nem bírta jól megfogalmazni.

2019. jan. 7. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Valaki nem bírja azt hogy van célod. Ne bizz senkibe se, általába a családba még lehe,t de ezek szerint a tiéd kivétel.
2019. ápr. 9. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Dugni akar!
ápr. 8. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!