Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogy békítsem ki a lányaimat?

Hogy békítsem ki a lányaimat?

Figyelt kérdés

Mindkét lányom felnőtt, önálló életet élnek, 25 és 23 évesek. A nagyobbiknak tavaly volt az esküvője, vettek házat is, baba is nemrég született. Eléggé elsiették a dolgokat, mi sajnos anyagilag nem tudtuk olyan mértékben támogatni őket, ellenben a férj családjától kaptak anyagi támogatást a házba. Ahogy tudjuk mi is segítjük őket. Azóta csak mi maradtunk nekik, mert nagyobb családi botrányok miatt teljesen megszakították a kapcsolatot a másik nagyszülőkkel. Jelenleg elég rossz helyzetbe kerültek lányomék anyagilag.


A másik oldalt ott a kisebbik lányom. Szintén külön él a kis párjával, 7 éve vannak együtt, ebből 5 éve együtt is élnek. Ők nagyon messze laknak tőlünk, ritkán látjuk egymást. jól megvannak. Náluk is most jött szóba komolyabban a saját lakás, gyermek gondolata. Nekik sajnos se mi, se a párja családja nem tud anyagilag segíteni. Dolgoznak, terveznek , gyűjtögetnek. A nagyobbik lányom viszont rendszerint bele akar szólni a kisebbik életébe, leszólja az ötleteiket. Úgy gondolja ők túl buták ahhoz hogy önállóan döntsenek ilyen dolgokról. Szerinte azért akarnak most lakást is meg saját babát mert utánozzák őket, és irigyek rájuk. A kisebbik megharagudott a nagyobbikra és fordítva, most nem beszélnek egymással.

A fiatalabb lányom elmondása szerint ők esküvőre is, a baba születésére is adtak pénzt, meg ajándékokat a babának, ők nem irigyek, csak szeretnének saját családot. Valamiért ez a nővéréből heves negatív reakciót váltott ki.


Borzasztóan érzem magam, egy részt sajnálom a nagyobbikat amiért nehéz helyzetbe kerültek. De közben ott van hogy egyetértek a kisebbik haragjával is. Anyaként mit tehetnék? Hatalmas az ellentét közöttük.


2019. jan. 2. 15:53
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
97%
Úgy gondolja ők túl buták ahhoz.. Nincs több kérdésem,ilyen tesótol köszi semmi se kéne főleg nem kapcsolat h mérgezzen..
2019. jan. 2. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
94%
Ha nem akarod magadtól elmarni őket akkor ne szólj bele, ne erőltesd. Ha lenyugodtak a kedélyek és a nagyobbik hajlandó lesz belátni a hibáját és bocsánatot kérni, talán rendeződhet a kapcsolat, de majd ők eldöntik, jóban akarnak-e lenni vagy sem. Egyébként teljes mértékben megértem, ha a kisebbik lányodnak tele lett a hócipője, egyáltalán nem fair, hogy a nővére a saját frusztrációját a húgán veri le. Én se állnék szóba egy olyan emberrel, aki ilyen gusztustalan aljas módon viselkedik velem, az meg teljesen mindegy, hogy rokon-e vagy sem.
2019. jan. 2. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim válasza:
89%

Ebben az esetben szerintem a nagyobbik lány a hibás.

A kisebbik csak egy új szintre szeretne lépni boldogan, de a nagyobbiknak kicsit le kellene szállnia a magas lóról, lehet úgy gondolja, hogy körülötte forog a világ és mindent azért csinál a húga, amiért ő is megtette.


Akkor lesz csak békülés ilyenkor, ha a nagyobbik belátja a hibáját és képes beismerni a húgának. Te csak annyit tehetsz, hogy megpróbálsz rávilágítani, hogy nem helyes amit tesz, de lehet hogy támadásnak venné.

2019. jan. 2. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
89%
Sehogy. Nem dolgod. Megoldják, ha akarják. Ha nem akarják, akkor meg a fejed tetejére is állhatsz.
2019. jan. 2. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem ez nem most kezdődött, csak most éleződött ki.

Hagyjad őket, nem kell senki pártját fogni, mondd azt, hogy te mindkettejüket szereted, ezért nem akarsz belefolyni.

2019. jan. 2. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
73%
Gyanitom h te is kivételeztél a nagyobbikkal azért lett ilyen ki ha én nem császárnő szerü sznob pita..
2019. jan. 2. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
76%
Mondjuk első lépés, hogy vagy mindkettőt támogatod anyagilag, vagy egyiket se. A nagyobb miért érdemel többet?
2019. jan. 2. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
91%

A nagylanyod sajnos a tipikus "belehazasodtam a joba, most mindenkinel okosabb vagyok" betegsegben szenved.

CSak ugy kerdezd meg hogy segitseg nelkul most hol is lakna...

2019. jan. 2. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonymousreview60 ***** válasza:
44%

A kisebbik lánnyal érzek együtt, és a nagyobbik lány nem százas. A mérgezést a nagyobbik kezdte, és szerintem 1. az anyagi helyzete és az esetleges párkapcsolati bajai miatti feszültséget akarja levezetni a kisebbiken vagy 2. öntudatlan módon akarja átadni a tapasztalatait, de azt akaratlanul (a leterheltsége és a még birtokolni hitt nagytestvéri pozíciója miatt) olyan bunkó módon teszi, hogy az a kisebbiknél (és eszerint az anyánál is) csesztetésnek minősül.


Békítés: Egyelőre nem kellene erőltetni a békülést. Ezzel érdemes megvárni azt, amikor majd spontán érdeklődés lesz mindkét irányból a másik felé a köztes kapcsolódási ponton (közös anya) keresztül, vagy legalábbis semlegesség.


A kisebbik hozzáállása jogos:

1. Nem hülye: A kisebbik pénzt tudott adni, azaz kigazdálkodta, azaz olyan hülye nem lehet. A kisebbik pénzt akart adni, azaz - érdemben - irigy nem lehet. 2. 2. Nem irigy: Legfeljebb irigyli a nővérét (a gazdasági résztől eltekintve), de nem irigy rá.

3. Majdnem ugyanaz a cipő: A kisebbik 7 éve, azaz 16 éves kora óta van együtt a párjával? Akkor, ha csak a nővére nem 15 évesen került össze a pasijával, akkor majdnem ugyanabban a cipőben járnak: esküvő, ház, gyerek.


Kódolt probléma: Én aggasztónak tartom ezt a 16 évesen kezdett kapcsolatra házasodást. Kettő hasonlót láttam (de ez még nem statisztika). Az egyiknél eljegyzés nélkül mentek szét 14-29 éves kor között fenntartott kapcsolatból. A srác nem kóstolt eleget. Félrelépett. Békében szétmentek. Azóta a srác mással nősült. A viszony baráti. A másik 16 évesen indult és 32 évesen lett majdnem válás belőle 2 gyerekkel. Jajj, ki miatt is, ki miatt is? Azóta is együtt vannak békében, de már nem akkora bizalommal mint előtte.

A 23-25 éves ember még éppen csak felnőtt. Szerintem itt 10 éven belül nem csak a tesók közötti beszélő viszony lesz kérdéses. De ne legyen igazam.

2019. jan. 2. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
18%

Szia, nekem 3 lányom van és ez a legnagyobbak sajátja, hogy jogot érez arra, hogy a kisebbek helyett megmondja, mi a helyes. Igen, az utánozás sem újkeletű, nálunk a két kisebb mindenben utánozták a nagyot, jobban hallgattak rá, mint rám. A nagy lehet azt nem akarja, hogy a húga úgy járjon, mint ő csak azért, mert utánozni szeretné, ő is babázni akar, férjhez menni, költözni. Nyilván nem ismeri be, ha elkapkodta, így járt, de nem hinném, hogy rosszat akarna a testvérének.

A nagynak kéne a kisebbel beszélni, hogy hülyén fejezte ki magát, csupán ne kapkodja el, a semmire nem lehet családot alapítani.

2019. jan. 2. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!