Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit lehet kezdeni egy olyan...

Mit lehet kezdeni egy olyan testvérel aki nagyon buta fel sem fogja mekkora bajban van és nem fogad el senkitöl segitséget?

Figyelt kérdés
A 21 éves fiú testvéremröl van szó. Kezdjük ott nem hajlandó dolgozni megmondta ö soha nem is fog, gyàrban meg föleg nem. El kell tartani itt élösködik. Ha valamiért szólunk neki kiabàl meg tàmad olyan mint egy fogyatékos. De a legrosszabb megbüntették a vonaton van kb 15 ezer ft tartozàsa amit egyszerüen nem akar befizetni. Mondtuk neki adunk pénzt de akkor se fizeti be neki nem kell màs pénze ilyeneket mond(mégis itt élösködik). Nem hiszi el hogy ebböl nagy baj lesz 8 ezer forintra büntették és bö 1 hónap alatt kamatozott kb 15 ezer forintra. Ha tovàbb kamatozik és leszarja ebböl rendörségi ügy lesz és le fogjàk csukni, le kell ülnie. Vagy elöbb lehet elküldik közmunkàra de azt úgyse fogja csinàlni nem fogja ledolgozni szóval tényleg le fogjàk csukni. Anyàm is hiàba mondja neki egyszerüen nem érti meg. Szerintem màs ember màr kidobta volna innen de anyam nem fogja ö nem tudja ezt megtenni hiàba bolond a gyereke meg lusta is. Annyira bolond azt mondjuk neki pl mi lenne ha keresne munkahelyet erre tàmad hogy ö most is dolgozik egész nap(blogot ir, videokat tesz fel netre) ez neki munka persze egy forint sincs belole. Ö is tudja szerintem hogy ez hülyeség hogy ezt munkànak meri nevezni hisz pénz sincs belöle, csak nem akarja elismerni hogy nem akar dolgozni. A lényeg te mit csinàlnàl egy ilyennel?? A többi testverem am normàlisabb ezerszer csak ö ilyen defektes visszaütött apàm csalàdjàra valószinüleg. Szoval egy ilyennel mit lehetne csinalni?? Mert megverni se akarom mert az se megoldàs abból még nagyobb bajok is lehetnének pl sulyosan megserul. Meg én nem akarok rosszindulatu lenni vele szemben meg bantalmazni se akarom de ez igy nem mehet tovabb hogy ennyire sötét és hülye legyen. Apank az nem itt lakik de ha itt lskna se erdekelne ez a dolog. Szoval mit csinalsz egy ilyennel felnott ember de eskuszom egy 12 éves szintjén van. Màr arra is gondoltam orvossal kellenne megnézetni de azt se lehet akarata ellenére. Köszönöm.

2019. jan. 18. 16:42
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
67%
Nem kell eltartani. Ilyen egyszerű.
2019. jan. 18. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
De anyam nem kepes kidobni a sajat gyereket akarmilyen hulye is az. Raadasul teljesen eletkeptelen, kidobnànk innen neki annyi lenne.
2019. jan. 18. 16:47
 3/18 anonim ***** válasza:
93%
Itt anyád a hibás, ha kidobná, akkor hidd el, egyböl életképes lenne - csak egyelöre kényelmesebb, hogy mindent megcsinál anyád helyette.
2019. jan. 18. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
78%

Kedves Kérdező!


Örülök, h édesanyád ilyen erős személyiség, akit még nem temetett maga alá ez az érzelmileg megterelő helyzet. És örülök, h neked is van önuralmad, és nem verted meg a tesódat (bár megjegyzem, mindent megtett érte...). Maradjon is így!


Miért nem hagyjátok, hogy tesód megegye, amit főzött? Hadd legyen a vasúti büntiből letöltendő! Ha te és a család nem tudtok hatni tesódra, majd megteszik az állami intézmények. Tudod, nem szerencsés a pofon és a gazdája közé állni. Neki határozott nyeresége van az ingyenélésből, a kihasználásotokból, a lustaságból, ill. abból, úgy tesz, mintha nem értené meg az általa okozott problémát etc. Ezt az ingyenélést, meg h nem kell dolgozni, ezt kimaxolhatja a sitten. Megdolgozott érte.

2019. jan. 18. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim válasza:
14%

Igaza van! Aki dolgozik az másnak a csicskása!

A munkaadó meg folyamatosan zsarolja a dolgozókat és ha visszaszól akkor meg kirugással fenyegeti,mert ő megteheti hogy kirúgja az embereket hissz van pénze.

2019. jan. 18. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
98%

négyes válaszoló vagyok


Javaslom, az ötös hozzászóló és a kérdező testvére költözzenek össze egy kommunába, tanára stb. A privátja alapján az ötös hozzászóló és a kérdező tesója együtt majdnem kitesznek egy félcédulást, ha megerőltetik magukat.

2019. jan. 18. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
97%

5-ös: Ez eddig szép és jó, ha ilyen elveid vannak. Csak akkor erre nem az a megoldás, hogy TE HASZNÁLSZ ki másokat és a szülökön élösködsz!

Menj el az utcára lakni és kukázd a kajádat, de ne anyádnak kelljen eltartani és helyetted IS dolgoznia - mert azt remélem, nem gondolod, hogy neki jobb munkába járni, mint neked lenne.

Szerintem nagyon szánalmas alak az, aki ugyan megmagyarázza magának meg másoknak, hogy az ö méltóságát sérti, ha munkába áll és a fönök parancsol neki, de ugyanakkor ezt elvárja egy idös embertöl és a vérét szívja....

2019. jan. 18. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Koszonom. 4-es valaszolo nagyon igazad van. Én is pont ezt mondtam édesanyàmnak egyébként. Hogy hagyni kéne és viselje a következményeket. Nem azért mert rosszindulatú vagyok de ez az életfelfogàs nagyon nem normàlis. Ebböl biztos tanulna. De anyam nem akarja hogy bortonbe vigyek pedig tenyleg az kene neki. Megtanulnà hogy súlyos kovetkezmenyei vannak ennek.
2019. jan. 18. 17:34
 9/18 anonim ***** válasza:
95%

négyes vagyok


Gyanítottam, hogy el fogunk jutni ide, kedves Kérdező. A családtagjaid nevelését (bocsáss meg, sz*rul hangzik elsőre, ezt nem negatív értelemben mondom, hanem az ő érdekében!) édesanyádon kell kezdeni. Ha nem akarja megérteni, hogy a 21 éves fiából hiányzik a józan belátás, hogy önmagának ártó viselkedésformákat követ, hogy életvitele nem egészséges felnőttség jeleit mutatja stb, akkor vele kell kezdeni a sort. Meg kell erősíteni őt, rá kell venni a következetességre és önfegyelemre (ne adjon pénzt a 21 éves tesódnak a ti hátatok mögött stb). Ha a mindennapi rögvalóság és a tesód csatájában édesanyád az utóbbi mellé áll, akkor evvel a magatartással a 21 éves gyerekével tol ki hosszú távon.


Van ötleted, kedves Kérdező, hogyan lehetne édesanyádra pozitívan hatni?

2019. jan. 18. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Hat sajnos nincs. Lehet megmutattom neki ezt a kerdest itt es a valaszokat.
2019. jan. 18. 17:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!