Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A testvérem eltitkolta előlem,...

A testvérem eltitkolta előlem, hogy az elhunyt anyánknak volt egy elég nagy bankbetétje ami nekem jár (tanú van rá és még ő is ezt nyilatkozta, van róla bizonyíték). Nekem az exe szólt, tudok e erről. Mit tennétek?

Figyelt kérdés
Eddig se voltunk jó kapcsolatban mert mindig csak sumákolt, törvénytelenkedett, de ez betette a kaput.
2019. jan. 27. 16:21
 1/7 anonim ***** válasza:
99%
Hagyatékin ennek ki kellett volna derülnie...
2019. jan. 27. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%

Nem biztos, hogy kiderül hagyatékin, ha nem lett bevallva akkor simán elöfordulhat ez a szitu.


Ami fontos lenne, hogy megtudd melyik bankban van vagy volt a számla és számla számot is. Talán egy halotti anyakönyvivel kiadják, hogy milyen mozgás volt rajta. De ha meg van a bank mindenképpen öket kérdezd ki, hogyan lehetne hozzá férni mikor mi történt a számlán.

2019. jan. 27. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Azert nem, mert haláleseti kedvezményezett vagyok de én nem tudtam róla csak a testvérem aki kezelte anya számlaját.
2019. jan. 27. 17:36
 4/7 A kérdező kommentje:

A halotti megvan, a többit a testvérem exe megadta.

De nem értem hogy tehette ezt!!

2019. jan. 27. 17:37
 5/7 anonim ***** válasza:
89%
Egy jóindulatú ex aki KIZÁRÓLAG segíteni akar...
2019. jan. 27. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
92%

Ha ez egy életbiztosítás és te vagy a kedvezményezett, akkor azt csak te tudod felvenni, a testvéred nem.

És ez a hagyatékba sem kerül bele.

Ha tudod melyik bank/biztosítónál van, akkor menj be oda a halotti anyakönyvi kivonattal.

2019. jan. 27. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Karena26 ***** válasza:
87%

Ha egy bankbetétnek te vagy a haláleseti kedvezményezettje, akkor ahhoz a testvéred nem férhet hozzá, csak te egyedül! Sétálj be az adott pénzintézetbe a személyiddel, és a halotti anyakönyvi kivonattal, indítsd el a kifizetést! Semmilyen papírt nem kell hozzá felmutatnod a betétről, a száma sem szükséges a pénzintézetnek, de egyszerűbb, ha megvan!

Ez nem kerül bele a hagyatékiba, így nem adóköteles jövedelem ebből a szempontból.

2019. jan. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!