Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Barátnőm húga (férje) miért...

Barátnőm húga (férje) miért utánoz minket ennyire?

Figyelt kérdés

Én 32 vagyok, barátnőm 26, a húga 20, a férje 30. Mindenben utánoznak minket, pontosabban engem. Soha nem vágtam fel semmivel, nem szoktam mutogatni a dolgaimat! Vettünk egy új, jobb prémium kat. autót. Nem mutogattuk senkinek, nem dicskedtünk, nem is jelentettük be! Nem mondtuk hogy ezt nézzétek milyen autó! A srác ehhez képest vett a Skoda Fabiájukba (2001-es talán) egy állítólagos sávtartó kamerát, kamerákat szerelt a tükrökbe, tolatókamerát telepített, első-hátsó parkradart telepített, alufelniket vett (olyat ami a mi autónkra való), átfóliáztatta a kocsit olyan színűre mint a miénk, megvett egy androidos navigációs központi panelt kijelzővel és beállította Audi stílusú menü kinézetre!

Ezt úgy tudtuk meg, hogy az apósjelölt büszkén dicsekedett hogy a vejének miket tud az autója és nekünk kár volt ennyi pénzt kiadni ilyen autóra, ha egy 2001-es autó tud mindent amit a miénk! Aztán a srác is elkezdett dicsekedni hogy az ő kocsija mindent tud amit a miénk, ugyanolyan! Sőt, megálapította, hogy nekünk nincs Waze navigáció kocsiban és a mienk az sz@@r a gyári navigációval. Aztán a barátnőmnek a húga is dicsekedett, mutogatta micsoda kocsijuk van, miket tud a miénkhez képest! Az anyjuk is adta alájuk a lovat, még meg is kérdezte hogy ugyanolyan “kerekeket” vettünk mint ami nekik van? Ennyire megirigyeltem őket? Mondtam hogy igen, a Fabián lévő 2018 Audi replikát irigyeltem :D

Az albérletükkel is ugyanezt csinálják, mindent megvesznek amit mi, csak olcsó kiadásban. Aztán az orrunk alá dörgölik, hogy nekik is ilyan van!


Nem izgat a dolog, csak nem értem miért csinálják ezt? Mire jó ez? Főleg hogy nem is dicsekedünk soha! 4x voltunk a szüleinél úgy hogy meg sem említettük a kocsit, észre se vették! Miért irigykedik a húga? Miért nem tesz érte hogy ő is fejlődjön szakmailag? Pl leérettségizhetne.


2019. jan. 27. 21:02
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
92%
Ha nem izgatna nem írtad volna ki a kérdést
2019. jan. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Sajnálom őket és nem értem! Én jóban szeretnék velük lenni de úgy érzem a hátam mögött gyűlölködnek az anyagiak miatt.
2019. jan. 27. 21:10
 3/17 anonim ***** válasza:
53%

Kisebbrendűségi komplexusuk van, attól tartok, ez előbb-utóbb vitában (szóban megpróbálnak felül kerekedni, látványosan lenyomni) is megnyilvánulhat...

Nincs egyéni elképzelésük és utánnozni kell...

Ha nagyon zavar, akkkor kapcsolatmegszakítás vagy ritkítás lehet a megoldás.

2019. jan. 27. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
81%
Cicaverseny
2019. jan. 27. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
79%
Túlreagálod...
2019. jan. 27. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
81%
Nem az zavarja a kérdezőt, amit csinálnak, hanem az indítékuk, hogy miért. Rossz érzést kelt benne, hogy a barátnője és családja irigyli őket. Ez arra utal, hogy nem felhőtlen az egész baráti kapcsolat, mert bennük ott a tüske, nyilván alaptalanul, de kisebbrendűségi érzésük van. Ha nem túl fontos ez a kapcsolat, akkor lehet, hogy szép lassan le kellene építeni.
2019. jan. 27. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
83%
Főleg faluhelyen abban mérik ki mennyire jó ember, hogy kocsija milyen, meg "milyen dolgos ember" (értsd mennyi a della). Bár nem írtad hol élsz, de kisebb falvakban pont ezért bevett szokás amit írsz, mert mindenki mutatni akarja, hogy ő is van pont olyan jó ember, mint más, ugyanolyan "dolgos". Sajnos manapság ebben mérik az ember értékét, és senki nem akar értéktelenebb lenni a másiknál.
2019. jan. 27. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
71%

Vannak ilyen emberek, ne foglalkozz velük.

Én sógorom is sok mindenben utánoz. De engem kb nem érdekel ő dolga.

2019. jan. 27. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
43%
Újgazdagék nagy problémái..
2019. jan. 27. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
52%
#firstworldproblems
2019. jan. 27. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!