Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan tudnám kedvesen közölni...

Hogyan tudnám kedvesen közölni a nővéremmel, hogy nem érdekel a gyereke mindennapi élete? (Nem ennyire bunkón, kifejtem)

Figyelt kérdés
Én 22/F vagyok, ő 38/N. 6 éves kislánya van, és mindennap bármi történik (eszik, tévét nézik, netááán táncol) azt lefotózza, videózza és elküldi nekem. Persze kirakja facebookra is, de előtte / utána nekem is elküldi hátha nem láttam. 6an vagyunk testvérek, én vagyok a legkisebb, elvileg mindenkivel jó a viszonya, mégis engem traktál ilyenekkel. Minden áldott nap küld valamit ami a kislányhoz kapcsolódik. Egyszerűen már inkább nem nézem meg ha írt, csak 5-6 óra múlva küldök valami emojit. Mondhatjátok, hogy el kell viselnem, és hogy én vagyok a túl pesszimista, depressziós, biztos utálok mindent az életben, de nem, csak erre nem vagyok kíváncsi.
2019. febr. 10. 19:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%

Nekem is van ilyen rokonom.

Egyszerűen közlöm vele (kb. rá fél napra), hogy "cuki". Aztán ennyi. Ha megint küld, megint "cuki".

Előbb-utóbb megunja.

2019. febr. 10. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
97%
Hülyet kapok ezektől a nőktől,mintha mindenki csak a gyerekük másodpillanataira lennének kiváncsi,büfizett kakilt evett ivott juhujj mekorra dolog,már az ultrahangos fotokat is utálom.. Jo h nem a fogantatást is élőben közvetiték v a szülést.. Én simán letiltom az értesitéseiket,full agyukra ment a baba tipusuak sajnos és ezek akiket a pasi ott szokott hagyni mert belefulladnak a gyerekükbe.. :(
2019. febr. 10. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is van 2 gyerekem, ez mégis sok!

Én is hülyét kapok attól, ha valaki azt hiszi, hogy az ő gyereke mindenkinek szent. Max saját magának. Én se traktálom rá másra a sajátaimat, mert attól, hogy nekem ők a mindeneim, másnak csak idegenek. Én se vagyok elájulva más kölykétől.

Tudod, rendezt le egy emojival ahogy mondod, meg se kell nézned. Ha nem veszi az adást az az ő baja.

+Ezeknek a nőknek az a legnagyobb sikere az életben, hogy kinyomtak 1 v. több gyereket és büszkék rá.

2019. febr. 10. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem ezt sértődés nélkül sajnos nem lehet nagyon megoldani.


El kell neki mondani, hogy nagyon szereted a kislányt, cuki meg minden, de nem kell minden áldott nap képeket meg videókat küldenie róla, látod azokat a Facebook oldalán is bőven. Bármikor megnézheted.


Ha megsértődik, így járt, majd megbékél.

2019. febr. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
95%
Na most gondoljátok el, ebből a gyerekből mi lesz. A hideg kiráz, ha rá gondolok.
2019. febr. 10. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Metionin ***** válasza:
95%
Ezt azért szokták csinálni mert várják a pozitív visszajelzést. Ne adj neki. Ne reagálj a gyerekkel kapcsolatos cuccokra, max hogy "oké". Ha szóban nyomja akkor látványosan und, mondd hogy "aha" és kezdj másról beszélni. Egy idő után észreveszi majd hogy nem kapja meg az áhított ömlengést és abbahagyja. Legalábbis bízzunk benne.
2019. febr. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
94%
Sógornőm is ilyen. Csak a kölykökről tud beszélni. 1 cégnél dolgozunk. Meló végén a projektről diskurálunk, mikor benyomja, hogy a nagyobbik valami szakkör e jár. Persze mindenki ű meg á, én pedig fogom a kocsikulcsot és go haza. A nagyobbik gyerek nagyon neveletlen, olyannyira, hogy anyósom nem is megy hozzájuk. Emiatt Sogica annyira berágott, hogy még minket is utál, elmaradoztak a jajdecuki pulyâs videók (artikulálatlan óbégatás, hegyi troll-tánc), "sajnos" a szülinapomra sem vagyunk hivatalosak. Szánalmas szerintem az aki semmit nem tud letenni az asztalra a kölykei kívül, és lenézi azt aki többre vitte.
2019. febr. 10. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

"csak 5-6 óra múlva küldök valami emojit"


Egyáltalán semmit ne küldj neki. Olvasatlanul töröld, mint a spam-eket - hiszen lényegében az is: kéretlen reklám a lányáról.

2019. febr. 10. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
70%

Biztos csak teged traktal vele? Azt te tudod biztosra, hogy a tobbi tesotok nem kap ugyanigy priviben keeket es videokat?

Mert ha csak gondolod, akkor inkabb kerdezd meg a tobbieket.


Valoszinu azert kuldi ezt neked mert adtal pozitiv visszajelzest akar csak egy kis mosolygos fejecsket es vagy elotte lehet szemelyesen is es ugy latta te oszinten erdeklodsz a gyereke irant vagyis igazabol iranta a tesod irant.

Vagy azt tudom még elkepzelni, hogy teged kedvel legjobban es igy akar neked kedveskedni hogy kuld olyan kepet es vudeot ami szerinte cuki, jobb edvre derit VAGY o van rossz passzban es te vagy az egyetlen aki ad neki ezekre barmifele visszajelzest is a tesok kozul.


Azert en kicsit mas nezeteket vallok, mint az eddig valaszolok egy jo resze (pontozzatok le mert mas vagyok es akkor mar hasznos se lehet a valasz, igaz?), de azert jo lenne tudni miert ez neki a legfontosabb miert kuldozget, posztolgat ennyit es csak ezt. Akiket en ismerek es ilyenek, azok vagy komoly parkapcsolati, csaladi gondokkal is kuzdenek, vagy valsagban vannak onmagukkal, vagy nincs idejuk, lehetoseguk kitorni a gyerekneveles, haztartasi munka mokuskerekebol es valoban csak ebben talalnak némi oromet. A sajat gyerekukben. (Es abban se mindig).

Vegul is mirol beszeljen vagy posztoljoj egy anya, aki napi x oraban ossze van zarva a gyerekeivel es lehet nagyvecezni se mehet el nyugidtan mert akkor is az ajto mogul diktalja ki a hazifeladatot vagy nyugtatgatja az ajto elott bombolo szeparacios szorongas idoszakat elo gyereket. Ha ez az egyetlen oromforrasa mar valakinek, attol még nem lett se idiota, se kevesebb mint elotte volt. Persze vannak akik nemveszik eszre magukat ha rjuk is szolnak de van aki tenyleg ezt nem rosszindulatbol teszi.

Amig kicsi babam volt hat sajnos ido hijjan mozifilmekrol, tevemusorokrol, fbn nepszeru temakrol nem tudtam beszelgetni, viszont a vedooltasokrol, napirendrol es a sajat gyerekemrol es 10 perc alatt elkeszitheto meleg etelekrol ketlabon jaro lexikon lettem. Es kepes voltam nem errol beszelni masoknak folyamatosan. Jo depis is lettem emiatt mert leginkabb kukan ultem masok tarsasagaban (nehogy farasszam oket) vagy ha felhivtak e skerdeztek hogy vagyok mit csinalok azt feleltem jol, babazok.

Szoval ehhez kell intelligencia mindket fel reszerol. Te ugy latszik vagy annyira intelligens hogy legalabb egy smile-t kuldesz. O mar kevesbe hogy mennyi kepet illik kuldeni.

Ha nagyon fontos a tesod neked akkor deritsd ki nincs e baj naluk otthon nem azert kuldozget ennyi keet a gyerekerol mert nagyon bezarkozott a vilagaba es masra nem jut ideje es ninc smas orome.

2019. febr. 10. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Az én nővérem is ilyen, mi 4en vagyunk tesók, mindenkivel ezt csinálja, csak nem gyerekkel, hanem a mindennapi életével, de van az is olyan idegesítő. Én egyszerűen lenemitottam a beszélgetést, így nem látom, ha ír. Ha valami fontos van, úgyis felhív.
2019. febr. 11. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!