Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Öngyilkos akar lenni a testvér...

Öngyilkos akar lenni a testvérem (már felnőtt), mit tehetnék én, hogy megállítsam?

Figyelt kérdés

Tehát a félreértések elkerülése végett, már nem gyerekek vagyunk, hanem felnőttek, a húgomat pár hónapja megcsalta az élettársa, (hónapokon át), azóta összeomlott, sajnos nem tudok vele beszélni, mert akkor jön azzal, hogy akar erről beszélni, viszont többször volt már rá példa, hogy azt emlegette, hogy öngyilkos szeretne lenni, az egyik csak 2-3 hete. Nem is tudom miért teszem fel ezt a kérdést, valahogy érzem, hogy továbbra sem tett le erről. Kb azt tartanám jó ötletnek, hogyha 24 órás megfigyelés alatt tartanák, de ezt már nem igazán lehet, hiszen felnőtt és éli a saját életét.

Tehát beszélni nem tudok erről vele, amikor megpróbáltam még arra is volt példa, hogy pánikroham tört rá, levegőt alig kapott.


Ilyenkor mit tehetnék még én? Azt sem tartom jó ötletnek, hogy a szüleimnek szólnék, hiszen többszáz km-re élnek, és ha elkezdenék hívogatni a húgom ezzel, hogy minden rendben?! talán csak olaj lenne a tűzre.


2019. febr. 12. 06:08
1 2
 1/14 anonymousreview60 ***** válasza:
95%

Lelkisegélyszolgálat neked azonnal, hogy mi a szakszerű teendő. és utána rövid úton pszichológus neki. www.pszichologuskereso.hu

Lehet, hogy valóban pániksbetegséget indukált nála a szakítás. Addig is érdemes lenne közös programokkal elterelni a gondolatait.

Az öngyilkossági vágy emlegetése inkább segítségkérés, mint valós fenyegetés. Az öngyilkosok döntő aránya nem emlegeti, hanem megteszi. Ettől még komolyan kell venni, mert komolyan segítségre van szüksége.

2019. febr. 12. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
18%

Nem akar ő öngyilkos lenni, csak inkább azt szeretné elérni hogy más is szenvedjen.

Aki az akar lenni az nem fenyegetőzik, sápítozik hanem megteszi. Sajnos sokan bedőlnek ennek a lelki zsarolàsnak. Hagyni kell egy kicsit nyugodtan, rendbe fog jönni .

2019. febr. 12. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
68%

Vidd el orvoshoz!

Próbálj meg olyan dolgokat csinálni vele, amiben jól érezheti magát. (Figyelem elterelődés céljából.)

2019. febr. 12. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
20%
Mikor elolvastam a kérdést, ugyan azt akartam írni mint a 2. ,válaszoló. Aki fenyegetőzik az nem teszi meg. Tipikus, könnyen ki/fel ismerhető.
2019. febr. 12. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
85%

Utoló előttinek üzenem, hogy aki azt hajtogatja, hogy öngyilkos akar lenni, nem lelki zsarnok, hanem segélykérő.

Abban az esetben lenne igazad, ha a nő párja fenyegette volna azzal, hogy ha szamítanak, öngyilkos lesz. De még akkor se biztos.

Empátia nélküli idióta vagy, legalább az észt ne oszd, ha szars se tudsz.

2019. febr. 12. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
92%
Autocorr, szakítanak*
2019. febr. 12. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
94%

Hagyjátok már ezt a dumát, hogy aki öngyilkos akar lenni, az megteszi, és kész! Nem tudom, ezt honnam veszitek, a sikeres öngyilkosságok 90%át megelőzi valamilyen "cry for help", csak vagy nem vették észre, vagy leszarták, vagy nem vették komolyan.


Kérdező, vidd a húgodat pszichiáterhez azonnal! Kényszeríteni nem tudod, de erősen ösztönözni igen! A szülőknek is tessék szólni!


Az öngyilkossági gondolatok mindig egy nagyon súlyos krízisre utalnak, függetlenül attól, hogy mennyire gondolja komolyan, mert ezt nem tudhatjuk! Mi lesz, ha megteszi, és kiderül, hogy te tudtál az egészről, de nem szóltál senkinek?


A szülők max. aggódnak egy kicsit, hidd el túlélik, de itt a húgod életéről is lehet szó, és ha mást nem, érzelmi támogatást tudnak adni.


Az öngyilkossági krízis esetén mindent szabad, ami életben tartja a beteget. Nagyon komolyan kell ezt venni, lehet, hogy nem tenné meg, de mi van, ha igen? Utólag már késő lesz bánkódni.

2019. febr. 12. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
89%

Aki meg azt írja, hogy az öngyilkossági gondolatokat félvállról kell venni, az inkább ne írjon semmit!


Köszönöm!

2019. febr. 12. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
94%

Sok öngyilkos elötte hozzá közelálló embereknek meglíti vagy utal rá, hogy ilyen teveket forgat a fejében és ez NEM zsarolás meg figyelemfelhívás, hanem SEGÉLYKÉRÉS!!!!!

Nagyon sok embernek nem ártana, ha nemcsak hülyeségeket meg kliséket írogatna, hanem elötte utána nézne a témának, de komoly oldalakon, nem a bulvárlapokban.

Akik ilyeneket hisznek, azok azok, akik egy-egy öngyilkosság hallatán meglepödve jelentki ki, hogy "Nem hittem volna, hogy TÉNYLEG megteszi!"


Kérdezö: a testvéred valószínüleg nagyon rossz lelkiállapotban van és nem kizárt, hogy tényleg foglalkozik az öngyilkosság gondolatával. Az egyetlen, amivel segíthetsz neki, ha megggyözöd, hogy keressen fel egy pszichológust, aki segít túljutni ezen a fázison és a párkapcsolati problémát feldolgozni.

Ha valaki ugyanis tényleg öngyilkos akar lenni (pontosabban úgy érzi, rá van kényszerölve erre), azt megakadályozni nem lehet, mert - ahogy írtad - napi 24 órában nem lehet örizni, és ha még netán vele is tudnál lenni folyamatosan, akkor is meg tudja tenni, mert neked is néha WC-re kell menni, ö is megy, esetleg elmegy fürdeni, ahol szintén egyedül van, te is alszol idönként - szóval megfelelö lehetöséget még ilyenkor is talál.


Szóval próbáld rábeszélni, hogy keressen egy szakembert, aki segít rajta.

2019. febr. 12. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
60%
meglíti = megemlíti
2019. febr. 12. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!