Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ő neki szabad, nekem nem....

Ő neki szabad, nekem nem. Hogy beszéljek vele?

Figyelt kérdés

A bátyám haverjai szinte 0-24-be itt lógnak nálunk...Mindennap. De ha én 2 héten 1-szer áthívom az egyik barátnőmet, vagy itt alszik valamelyik barátnőm, akkor már egyből: "Mi a f...ért hívod át őket?!" "Aludjanak otthon, ne itt!"

Elegem van már ebből. A haverjai állandóan kiabálnak a hülye xbox miatt, mikor gólt lőnek, vagy nem. Hangosan röhögnek és hajnalig csak ez megy. Szüleim nem hallják, mert távol van az ő szobájuk a bátyámétól, de az én szobám közvetlen az ő szobája mellett van. A haverjai tökre otthon érzik magukat, ami nem baj egy határig, de ez már a határon is túl megy...Az én barátaim nem csinálnak ilyet, mégis őt úgy zavarja, mint semmi más a világon. Hogyan értessem meg vele, hogy az ő haverjai sokkal durvábbak és 0-34-be itt vannak mindennap?...



2019. febr. 21. 23:36
 1/9 anonim ***** válasza:
37%
Inkább aludj te a barátnődnél. Majd ha rendszeresen nem lát talán jobban átgondolja.
2019. febr. 21. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

0-24* lett volna odaírva.:D



Köszönöm a választ. Én nem nagyon szeretek másnál aludni, de nem rossz ötlet.

2019. febr. 21. 23:56
 3/9 anonim ***** válasza:
55%
Egyszer amikor nyugodtak, próbáld meg (te is nyugodtan) ecsetelni, hogy ez számodra mekkora fájdalmat okoz és milyen igazságtalannak érzed. Mindenképpen nyugodtan beszélj velük és fejezd ki, hogy mennyire fáj ez lelkileg számodra.
2019. febr. 22. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
70%
Ezt szerintem szüleid döntik el és nem a bátyád. Amúgy meg bátyád IQja/EQja alacsony ha ezt kifogásolja. Ha a barátnőidet nem zavarja a 'wirtschaft" akkor ne zavartassátok magatokat. Ti legyetek "felnőttebbek" náluk, a fiúk feje "később forr be", mint a lányoknak (a szociális/társas készségeik fejletlenebbek, lassabban érnek be).
2019. febr. 22. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Tudom nem szép,nem illik,de én már rég átmentem volna a hangoskodó szobába egy termetes fakanalat szorongatva,hogy figyelmeztessem őket pihenni,aludni szeretnék! Elég lehangoló,ha nem jut az eszébe a testvérednek,hogy te is vagy!
2019. febr. 22. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én a következőt csinálnám.

1. Írnék egy naplót, hogy melyik nap meddig nem tudtál aludni miattuk.

2. Beszélnék a bátyámmal, hogy az elmúlt napokban ekkor és ekkor feküdtek. Te fáradt vagy, nem tudsz aludni és így másnap nem tudsz megfelelően figyelni a suliban. Legyen olyan kedves és tartsanak takarodót este x órakkor.

3. Ha megszegik a takarodót/nem egyeznek bele, akkor eszkalálnám a problémát anyukám felé. Ugyanúgy a fenti szöveggel, illetve hozzátenném, hogy megbeszéltétek, hogy nem fog hangoskodni, de nem tartja be. A bátyám x időpontban feküdt az elmúlt héten ennyiszer. Baromi hangos az xbox, és még ha feleolyan halkra is halkítják, nem fogsz tudni aludni. Nem tudod megbeszélni vele, mert ... Kéred, hogy anyukád vezessen be nekik takarodót, vagy korlátozza péntek/szombatra, amikor a bátyád vendégeket fogadhat.

4. Ha ezután ennek kapcsán a bátyád megpróbálná megtorolni a helyzetet, akkor ugyanígy. Kedves bátyus, az elmúlt x napon ekkor és ekkor hagytad abba az xbox-ot, amitől nem tudtam aludni. ...

5. Utána megint anyukádék felé továbbítani a problémát.

6. Ha megvonják a vállukat, hogy "nem tudnak mit csinálni és ki kell bírni", akkor találj ki valami indokot, hogy az egyikük egy hétig cseréljen helyet veled a szobádban (lehet ez is, te fogod látni a helyzetet).

2019. febr. 22. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Előző vagyok. Munkahelyen sok helyen tanítják azt a módszert probléma kezelésére, hogy

1. az elején nagyon objektíven megfogalmazod az esetet egy mondatban.

2. Második mondatban kifejted, hogy ez neked miért zavaró/káros

3. Mondatban megfogalmazol egy objektíven teljesíthető kérést (egy tettre kell vontakozzon, a legyél jobb fej nem jó mert nem objektív, inkább a "kérlek mindig három decibellel hangosabban köszönj reggel és tegyél fel egy kérdést a hogylétemről" mehetne ide helyette, valami ami teljesíthető és visszamérhető).

2019. febr. 22. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A szüleim mindig rájuk szólnak. Már a bátyám haverjai szüleivel is beszéltek, hogy ha nem tudnak együtt normálisan viselkedni, akkor ne is foglalkozzanak egymással (Több rosszabb dolgot csináltak együtt, nem ez a legnagyobb bűnük), de ez sem hatott rájuk. 17 éves...A havrjai már szinte ideköltöztek. Innen járnak suliba, utána otthon leteszik a táskájukat és jönnek ide vissza. Az az opció van még, hogy a szüleim elveszik az xboxot, ps-t és a netet is kihúzzák abban a szobában, hogy még számítógépezni se tudjon, aztán majd 2 hét múlva máshogy fog viselkedni...De nem hiszem, hogy ez működne, inkább rosszabb lenne.
2019. febr. 22. 13:25
 9/9 anonim ***** válasza:
Akkor a haverjai maradjanak szépen otthon, ha az alapvető társas érintkezés szabályait sem tudják betartani.
2019. febr. 22. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!