Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Haragszik rám, mert kisbabánk...

Haragszik rám, mert kisbabánk lesz. Hogy kezeljem ezt?

Figyelt kérdés

A tesóm 2 évvel idősebb nálam, kettőnk közül mindig ő volt az, aki házias volt, hétvégén anya körül sürgött-forgott, hogy tanítsa főzni, sütni. Anyáék voltak a példaképei, mert ők gimiben jöttek össze, és a mai napig együtt vannak, "igazi lovestory" szerinte ez. Ő már 13-14 évesen a nagy Őt kereste, mert hogy 20 éves korára ő menyasszony akar lenni, és 21 évesen, a diplomája megszerzése után már szülni akar... Szóval neki gimisként már kész terve volt, minden évre valami.


Én nem voltam soha ilyen előre tervezgetős, szórakoztam, buliztam, középiskolásként nem is vágytam komoly kapcsolatra. Emiatt mindig szívta a vérem, hogy miért vagyok ilyen különc, meg hogy akik 30 éves koruk után akarnak szülni, ott általában később sem lesz gyerek, meg hogy neki ciki lenne úgy járni a szülőire, hogy a gyerek nagyanyjának néznék. Folyamatosan le voltam nézve, hogy "nem építem a jövőmet" megfelelelően, de bezzeg ő... Aztán tavaly szakított vele a pasija (pedig már 23 éves a tesóm, így is ki volt borulva, hogy nem akarja még megkérni a kezét 5 év után), a munkája sem olyan, amilyet elképzelt magának, ezért most azt tervezi, hogy szeptembertől elkezd egy új szakot az egyetemen, de közben magával harcol, hogy nem a tanulással kéne már foglalkoznia, meg hogy anya olyan idősen, mint amennyi most ő, már kétgyerekes feleség volt. Aztán ősszel bejelentettük a párommal, hogy kisbabánk lesz, és azóta teljesen eltűnt, kb nem is beszéltünk nagyon, csak a családi összejöveteleken. Erre most kibújt a szög a zsákból, hogy az a baja, hogy terhes vagyok...

Mert hogy én sosem voltam az a típus, aki gyereket akarna, erre beelőzöm őt (!!), és hogy ne tudjam meg mennyire rossz neki, hogy ő már gyerekkora óta arra vágyik, hogy családja legyen, én pedig 2 éve még párkapcsolatot sem akartam, most pedig minden összejön nekem.


Nem értem, hogy mi a baja, mikor nem egy 40 éves vén lány... Sosem voltunk rossz testvérek, nyilván voltak kisebb viták, de ilyen nagy sértődés még soha.



2019. febr. 28. 13:14
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
24%
Én meg azt nem értem miért foglalkozol ezzel,mert a kérdésfeltevésben benne van az is,amit palástolsz,hogy ezzel a gyerekkel elértél valamit.Ha totál nem érdekelne ez a dolog,nem is írtam volna ki kérdést ezzel kapcsolatban.
2019. febr. 28. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 A kérdező kommentje:
Érdekel, mivel a testvérem nem áll velem szóba szinte. Mikor előtte azért hetente találkoztunk legalább egyszer...
2019. febr. 28. 13:21
 3/54 anonim ***** válasza:
78%

Irigy, és inkább nem vesz rólad tudomást.

Jobb amúgy, mintha kapnád az epés megjegyzéseket. Így mindkettőtöknek jobb; mert így te nem vagy szeme előtt; tehát nem irigykedik, ha elfelejt és nem lát; te pedig nem kapsz ilyen rosszmájú megjegyzéseket. Ezzel mindkettőtöket kímél így.

2019. febr. 28. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 anonim ***** válasza:
85%

Beszéld meg vele, hogy ez így alakult, nem ellene van. Mondd meg neki, hogy szeretnéd, ha majd segítene a kisbaba mellett. Vagy mondd, hogy te csak unokatestvért szerettél volna az övének 😂😂

Őszinte beszélgetés kell nektek. Benne pedig erősítsd azt, hogy olyan férfi kell neki, aki majd jó apja lesz a gyerekeinek, illetve neki jó férje. Esetleg felhozhatod azt is, hogy örüljön, hogy nem szült az exének, mert most csonka családban kéne felnőnie a gyereknek, ami nem jó.

2019. febr. 28. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 anonim ***** válasza:
97%

A testvéred reakciója teljesen érthető, csak persze ettől még nem szép. Ő most csalódott, elkeseredett, össze van zavarodva a jövőjét tekintve, irigy, önértékelési problémái is vannak és azért nem akar veled találkozni, beszélgetni, mert rossz érzés szembesülnie azzal, hogy az ő légvára összeomlott, miközben azt látja, hogy nálad fog megvalósulni az, amire ő évek óta vágyik. Ez tipikus testvér féltékenység, vegyítve a fentebb leírt problémákkal.

Talán segítene rajta, ha valaki idegen megértetné vele, az életben nem minden terv szerint alakul és a görcsös akarás sokszor pont ellenkező eredményt hoz. Az sem kizárt, hogy a barátjának pont ez nem tetszett és ezért hagyta ott. A gondolkodásán kellene változtatnia, akkor több öröme lehet az életben és nem lennének ilyen negatív érzései.

2019. febr. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 anonim ***** válasza:
90%

Ezen a helyzeten te igazán nem tudsz változtatni. A tapasztalatok alapján, ha egy nő vágyik családra és gyermekre, de nem adatik meg neki, akkor legyen bár a legnemesebb szívű, erre az egy dologra nagyon tud irigy lenni, és ez talán evolúciósan kódolva is van a nőkben. Ez nem felmentés a viselkedésére, csak szerintem tény. Neki kell helyretennie magában, hogy te nem előle vagy tőle vettél el családot és gyereket, és neki nem azért nincs, mert neked van.


Azt is érzem a soraid alapján, hogy megfelelési kényszere is lehet, nem anyukátokhoz vagy másokhoz kéne hasonlítania magát és az életútját.


A fentiekkel mind neki kell megbirkóznia, ha kell, segítséggel. Ha jó testvérek vagytok, akkor hamarosan erre maga is rá fog jönni és rendeződik a kapcsolat.

2019. febr. 28. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 anonim ***** válasza:
73%
Nem tudsz mit csinálni. Majd lenyugszik és ha szeret téged idővel elnézést kér.
2019. febr. 28. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 anonymousreview60 ***** válasza:
64%

Úgy kell kezelned, hogy leülsz vel őszintén beszélgetni, hogy 1. Te sosem versenyeztél vele. 2. Nincs joga a helyzet miatt neheztelnie rád. Nem érted, de elfogadod, hogy feldúlt. 3. Magának kell feldolgoznia, és ha kéri, akkor segítesz neki benne.

A testvéred terveket szövögető, megfelelési mániás és tán idealista kis görcs. Volt/van egy képe magáról, aminek a körülmények miatt nem tudott megfelelni és ezt személyes kudarcnak éli meg (én is szoktam ilyeneket). Ennyi erővel amiatt is lehetne rád irígy, mert olyan a hajad színe, amilyent mindig is akart.

Ha ezoterikus lennék, ami rohadtul nem vagyok, akkor azt vallanám, hogy az ő feladata most a saját ideáljainak elengedése. Ha ebben nem tudtok megegyezni, akkor a helyzet terapeutáért kiált. Ott ez 3-5 alkalom alatt meg lehet oldani. Egyébként ez a tervezgetési mánia is terapeutáért kiált. Önmagában a tervezgetés jó, de az, hogy ennyire megzuhan 23 évesen, az már baj. Korai még házasodni akkor.

Öcsémnek elsőre lett meg a jogosítvény, nekem 8.-ra Kettőnk közül őt zavarta, hogy meglett végre nekem is. Öcsém 3 évvel fiatalabb, mégis ideges volt, hogy hamarabb lett diplomám.

2019. febr. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem egy kicsit elégtételt érzel, és ezt látja rajtad a tesód, mert mindig is konfliktus volt köztetek hogy ő nem volt annyira bulizós, Te meg igen. Szerintem Te se nézd le egy kicsit se amiatt hogy ő nem volt bulizós, meg eleinte azt hitte hogy utánozni kell a szülőket, mert az is normális. Csak neki így tovább fog tartani elérni a dolgokat valószínű, mert nem a pillanatnyi hangulata alapján dönt, de attól még nem kell utánoznia téged se a bulizásban. Egyébként miért hagyta ott a pasija? A gimis gondolatai meg nem aktuálisak már pár év múlva, gimiben mindenki sok olyat gondol amin később csak nevet. Ne könyveld el őt olyannak mint amiket a gimiben mondott, és akkor jobban érzi magát veled szerintem. De ezt a bulizós-nem bulizós versengést nehéz lesz félretenni.
2019. febr. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 anonim ***** válasza:
83%

Teljesen megértem mi zajlik most a testvéredben.

Nekem a testvérem nem is akart gyereket. Mi a férjemmel majdnem egy éve próbálkoztunk. Sehogy nem akart sikerülni. Aztán tesóm egyszercsak a semmiből bejelentette hogy ő bizony terhes. Azt se tudtuk hogy próbálkoznak vagy valami. De mint kiderült megbeszélték és úgy döntöttek csak kéne egy gyereke és 2 hónap alatt sikerült is.

Nem irigy voltam. Vagyis hát.... Nem tudom. Csak azt tudom hogy aznap sírva aludtam el. Nem tudtam megértenie hogy nekünk miért nem akar sikerülni. Ő meg nem is akart és mégis. Szerencsére mi nem olyan sűrűn találkozunk ()

2019. febr. 28. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!