Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Adott egy nem nagy értékű...

Adott egy nem nagy értékű közös autó bátyámmal. És vannak gondok a közös költséggel. Ti hogy látjátok jónak?

Figyelt kérdés
Adott egy auto bátyámmal amit én használok már csak lassan 2 éve. A tavalyi műszaki költség természetesen csak az én terhemre ment és a fentartása is. Nem rég belém jöttek hátulról és betétlapot töltettem. Mivel a hivatalos tulaj ő igy őt keresik a biztositotól is. Most hogy jönne a pénz vissza igy tarsa a markát és ő akkarja megszabni mennyit ad belőle. Természetesen felajánlottam a fele felét de ebbe nem akkar bele menni.A tavalyi műszaki majdnem 200 volt amit én áltam teljes egészébe mikor kelett volna jönni szerelni nem ért rá. És persze egyszerre ezt mondja hát már két éve lassan te használod nekem nincs közöm hozzá. Szerintetek ebben az esetben mi lenne a helyes? Vagy mi lenne az emberi megoldás? Az én meglátásom hogy igazából eddig nem volt köze hozzá akkor most mért lenne. ( Nem lessz a javitásra költve mert adott egy donor.) Köszi a válsszt a kötekedést hanyagoljuk.

2019. márc. 15. 19:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

logikusan.... az állja a költségeket aki használja.


Ha beléd jöttek, akkor nyilván a javítást is neked kell megoldani, ha erre ad a biztosító pénzt, mert nem te voltála hibás ahoz a bátyádnak semmi köze, mert azt a kár kijavítására adják.

Max akkor jogos a pénz elfelezése ha az autó totálkáros lett és nem javítattod ki, hanem emgy a bontóba, akkor jár a lóvé fele a bátyádnak, mivel hogy az autó fele az övé


Amugy sose jó ez a közös tulajdon, családon belül sem.

Mindíg balhé szokott lenni belőle!

2019. márc. 15. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%
Közös lonak torus a háta a jot kapcsolatot is megrontja nem h azt ami eleve felületes v rossz,el adnám,v vegye ki a részét és viheti és vennék sajátot,ennek semmi értelme ennek a vége a nyuszika b meg a fünyirodat lsz..
2019. márc. 15. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Felirtam hogy a kapott költség nem kell a javításhoz. És a kérdés az hogy ki hogy tenné nem az hogy jó megoldás vagy sem.jelnlegi helyzett ez azt hogy eladásra kerül vagy sem ez még a jövő. Én arra lennék kiváncsi hogy ti pl odaadnátok annak aki 2 éve használja és költött rá vagy nem.
2019. márc. 15. 19:38
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
A donor autó, amiből javítva lesz, azt ki vette? Ha az az övé, akkor neki adnám a biztosítótól kapott pénzt. Ha a tiéd, akkor téged illet, elvégre meg kellett venni a donort is.
2019. márc. 15. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
75%
Előbb a kapcsolatotokat kéne rendbe rakni mert a nyakam a rozsdás bökő alá h azzal több a baj mint kocsi gonddal,különben megtudnátok normálisan beszélni és nem vadidegenek véleménye lenne mérvadó. :(
2019. márc. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem mérvadó csak az is eszembe jutott hogy az én meglátasom talán a rossz. A kapcsolatunknak ehhez köze nincs az jó.
2019. márc. 15. 21:21
 7/11 anonim ***** válasza:
Az ilyesmi sosem működik. Az egyik félnek le kell mondania róla teljesen.
2019. márc. 15. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A kapcsolatunknak ehhez köze nincs az jó.

Erre nem vennék mérget akkor nem a gyakorin kéne kérdést kiirni mert megbeszélnétek normálisan.

Amugy ezért kell külön minden közös lónak a lába is túrós

2019. márc. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ha valóban közös kocsi, akkor szerintem a fele-fele az igazságos, ha igazából a báttyádé, akkor meg úgy, hogy övé lesz az egész.


Amúgy, mint írtad, te használod csak, ezért szerintem full logikus, hogy mindenféle költségét is te fizesd és te szívjál a javítgatásokkal is, mert nem az ő popója alatt ment tönkre... Persze, mint testvér, segíthetne neked bütykölni...

2019. márc. 16. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Karena26 ***** válasza:

Ok. Tehát a bátyád a kocsi tulajdonosa, a biztosítás is az ő nevén van, amiből az látszik, hogy nem kötöttetek üzembentartó szerződést, ami kimondaná, hogy minden kárt, a teljes fenntartási költséget, javításokat az üzembentartó köteles álni, cserébe ö a kocsi használója hivatalosan.

Mivel nincs üzembentartói szerződés köztetek, őt illeti a kocsival kapcsolatos minden költség, és plusz pénz is! De a műszaki vizsga megegyezésre ment köztetek, így azt ne keverd ide!!! Ezt felfoghatjátok úgy, mintha ez lenne a bérleti díj azért, mert használod, amortizálod ingyen a bátyád kocsiját!

Ezek alapján nem jogos se jogilag, sem emberileg, hogy tartsd a markod a biztosítós pénzért!

2019. márc. 16. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!